Znak obce a Nazev obce

Dnes je pondělí
24. února 2020, 8. týden
svátek má Matěj, zítra Liliana

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 11630
Jaro

 7593
Léto

 7313
Podzim

 6964
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

Novinky ve fondu


V obecní knihovně jsou k dispozici následující nové tituly.

Iveta Pernicová,
Příspěvky,
přečteno 2794x,
24.4.2008MIKOŠKA, Jaroslav: Outdoorové sporty
Outdoorové aktivity a orientační sporty prochází bouřlivým vývojem. Cílem této publikace není vypracování trenérských plánů a metodik, ale seznámení s věcmi okolo, které jsou důležité nejen pro sportovní výsledek. Autor nejprve představuje hlavní outdoorové sporty, ve druhé části knihy se potom zabývá tím, jak se na takovéto činnosti dobře a správně připravit.


POPELÁŘ, Kamil: Fotbal 2004 – 2005
Kniha přináší kompletní statistiky, tabulky, fotografie a hlavně zajímavé informace o českém fotbale. Najdeme zde články o České reprezentaci, Kvalifikaci MS 2006, Mládežnické a ženské reprezentaci, Lize mistrů, Poháru UEFA, Gambrinus lize a mnohé další.


LOOMIS, Chauncey C.: Tajuplné a tragické břehy
Vše začíná příběhem Charlese Francise Halla, obchodníka ze Cincinati a nadšeného cestovatele, který se roku 1871 jako první pokusil dosáhnout severního pólu. Dostal se blíž než kterýkoli civilizovaný člověk před ním, ale na své cestě za záhadných okolností zahynul a byl pohřben blízko severního pólu. Autor této knihy se vydal v Hallových stopách, dorazil až k jeho ledovému hrobu, ten otevřel a vyzvedl z něho mrtvé tělo.


POTTEROVÁ, Patricia: Spojeni přísahou
Marsali a Patrik si byli zaslíbeni už v dětství. Když se však Patrik po letech vrací z válečných tažení, zjišťuje, že mezi rodinnými klany na skotské Vysočině vypukl nelítostný boj a Marsali se má vdát za jiného muže. Oba milenci však obstojí v obtížných zkouškách a zůstanou věrni starému slibu.


DeBARTOLO, Tiffanie: Díra v duši
Geniální vědec ženevského výzkumného střediska se stane obětí vraždy. Motivem je jeho převratná práce, jejímž výsledkem je objev antihmoty, jejíž pouhá kapka vybuchuje silou nejmohutnější jaderné nálože. Na scéně se objeví Robert Langdon, expert na náboženské a historické symboly. Zavražděnému totiž kdosi vypálil na prsa cejch, jímž o sobě před staletími dávalo vědět satanistické bratrstvo iluminátů. Tajemná zákoutí Říma zavádí čtenáře do napínavého děje, ze kterého nebudou moci jen tak vystoupit.


SEARLES, John: Chlapec stále nezvěstný
Patnáctiletý Dominick se ničím neliší od ostatních dospívajících kluků - s kamarády si rád popovídá o autech, ale hlavně touží konečně objevit zapovězený svět erotiky a sexu. Zamiluje se do otcovy tajné milenky Edie. Jednoho dne Edie zmizí neznámo kam. Hned nato Dominicka zasáhne šokující smrt jeho matky a na světlo vyjde její skandální tajemství. Dominick se vydává do New Yorku hledat Edie, která mu něco dluží.


DaVINCI, Leonardo: Deníky
Malíř, sochař, konstruktér, matematik, filozof, vynálezce, architekt, anatom a přírodovědec - da Vinciho talent se zdá být nekonečným. Tento výbor z jeho místy záhadných až nepochopitelných poznámek překypujících nepředvídatelnou představivostí je ideální k seznámení se s tajemstvími Leonarda da Vinciho.


MAREŠ, Jan: Plavé gesto
Výbor z celoživotní tvorby básníka, osobitého překladatele a zasvěceného znalce německé poezie ze Šumavy. Autor kromě toho patřil na konci šedesátých let minulého století k iniciátorům nejslavnějšího období českobudějovického nakladatelství Růže. Za svůj podíl na znovuobjevení Reynka, Durycha, Stiftera a dalších do té doby a později opět nežádoucích autorů zaplatil v období normalizace dvaceti lety perzekuce, která ho nakonec vyštvala z antikvariátu až do fabriky.


ALBOM, Mitch: Ještě jeden den
Mladá sportovní novinářka hledá silný příběh pro své noviny, setkává se s mužem, který se s ní podělí o svůj podivný a dojemný zážitek. Zvláštní shoda náhod mu umožní strávit "ještě jeden den" s jeho s jeho již zemřelou matkou a dohnat tak, co zmeškal a snad i nalézt novou sílu, aby napravil svůj zpackaný život.Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.297 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster