FC Boskovice B - Vysočany / Šošůvka B 4 : 1 (1 : 0)

Okresní přebor okresu Blansko - 16. kolo

přečteno 163x,
1.4.2019

Sestava: Valach Jaroslav – Krátký Marek – Nemeškal Petr, Petlach Radek, Odehnal Jiří, Zouhar Jan – Petr Lukáš (72. Hasoň Martin), Musil Zbyněk, Mikulášek Michal (46. Knödl Michal), Šindelka Stanislav – Razák Antonín

Branky: Havlíček Jan, Jordánek Michal, Stara Jan a vlastní – Knödl Michal

V nedělním podvečeru nastoupili hráči naší rezervy pod boskovickým hradem proti místní rezervě. Ta měla v sestavě několik hráčů A týmu, tudíž oproti našemu družstvu složenému především z hráčů starších ročníků společně s kluky z „malé kopané K 20“, byla v roli obrovského favorita. Přes nešťastný úvod jsme však předvedli až nečekaně srdnatý výkon. Ano, soupeř měl poměrně dost možností, ale v brance nám vypomohl Jarda Valach, který přesvědčil i v neděli, že má na začátku jarní části velmi dobrou formu, obranu jistil Marek Krátký a v záloze zastavoval útoky domácích hráčů především Zbyněk Musil. Pochválit je však potřeba i ostatní hráče, jelikož se obrovského favorita nezalekli a Boskovice jsme drželi až do závěrečné fáze zápasu (nutno přiznat, že i s pomocí štěstí) v napětí.

Samotný úvod zápasu nevypadá pro naše barvy vůbec dobře. Hned z první vážnější akce ve 2. minutě přichází centr z levé strany, útočník Boskovic sice na tuto přihrávku nedosáhne, ale od za ním se vracejícího Petlacha se míč nešťastně odráží do naší sítě, 1-0.
Asi nic horšího nás nemohlo na začátek potkat a tak se čekalo, co bude dál. Domácí měli očekávanou převahu, ale naši hráči hráli velice obětavě. Navíc měli za zády jistého Valacha, který v první půli zlikvidoval tři vyložené šance domácích. Když se k tomu připočte poměrně nepřesné zakončení v podání domácích, i vcelku dobrou práci defenzívy, tak jsme byli stále ve hře. Navíc zhruba od pětadvacáté minuty je k vidění spíše trápení domácích, kteří většinu akcí překombinují a tím naší obraně usnadní práci. V ofenzívě toho sice moc nepředvedeme a nedá se říct, že bychom si vypracovali vážnější možnost (i když náznaky, bohužel bez finální fáze, by se najít daly), ale jednogólová ztráta není dle průběhu špatná.

Do druhé půle vstoupí domácí se snahou o brzké rozhodnutí. Bohužel ve 49. minutě se Havlíčkovi podaří střela zpoza „šestnáctky“, Valach o něco později zareaguje a míč končí v pravém dolním rohu jeho brány, 2-0.
Ovšem hned o minutu později se podaří hezká akce i nám. Razák, který se celý zápas rve v útoku s obranou domácích, vybojuje v souboji míč, přihraje Zouharovi, ten ideálně vysune volného Knödla a Michal svůj náběh na brankáře z levé strany zakončí přesným obstřelem končícím u jeho levé tyče, 2-1.
A v 55. minutě může být ještě veseleji. Trestný kop z levé strany zahrává Krátký a jeho prudká střela z dvaceti metrů (i když poměrně z úhlu) se odráží do venkovní strany tyče do zámezí.
Domácí následně ještě více posílí ofenzívu, ale je to pořád stejná písnička. Jejich akce zastaví buď obrana, případně Valach v naší bráně. Až v 69. minutě přijde další poněkud smolný okamžik, když Lukáš Petr na pravé straně našeho pokutového území podkopne kličkujícího záložníka soupeře a je nařízena penalta. Jarda míří k levé tyči, míč z bílého puntíku k té pravé a domácí vedou 3-1.
Dvougólový rozdíl je pro nás zkrátka moc. Domácí kontrolují hru a v 85. minutě se jim povede ještě jedna hezká akce, když po úniku po pravé straně následuje přihrávka před bránu a osamocený Stara nemá problém se zakončením, 4-1.
Zbytek hracího času se již jen dohrává a po závěrečném hvizdu rozhodčího se mohou domácí radovat ze zaslouženého vítězství.

Příště: Další nelehký soupeř bude fotbalisty béčka čekat v neděli 7. dubna od 15:30 hodin ve Vysočanech. To přijede vedoucí celek tabulky z Rudice. Zveme příznivce fotbalu i na toto utkání.