Znak obce a Nazev obce

Dnes je středa
20. února 2019, 7. týden
svátek má Oldřich, zítra Lenka

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 7228
Jaro

 5777
Léto

 5991
Podzim

 5517
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

Horní Poříčí - 18.5.2008


První kolo Velké ceny Blanenska v požárním útoku

Vampigirl,
Příspěvky,
přečteno 964x,
18.5.2008A už je to opět tady. První závody Velké ceny Blanenska se konaly 18. května na travnaté trati u potoka na Horním Poříčí. Počasí bohužel pořadatelům nepřálo a po celý den mírně poprchávalo (ale naštěstí nesněžilo) ☺. Zazávodit si přijelo neuvěřitelných 38 mužstev a 11 ženstev.

Protože se závodí na trávě, začali muži. Ti naši šli jako 17. Po neúspěšném čtvrtečním tréninku se rozhodli pozměnit sestavu. Na proud si půjčili Jarina z Černovic a na rozdělovač šel Pepa Nečas z levého proudu. Od útoku v tomto podání se očekávaly velmi dobré výsledky. Bohužel tomu tak nebylo, i když útok vypadal dobře. Nejslabším článkem nakonec byli proudaři. Nejprve čekali na vodu, která mohla být dříve a pak ještě zvládli docela prostříkat. Útok na jedničku to sice nebyl, ale i tak kluci skončili na 13. místě a domů vezli 4 body do bodování VCB. Ještě doplním čas 19.67 s (pravý terč 19.19 s).
Vyhráli muži z Plumlova, kteří dali jediný čas pod 18 s, přesněji 17.93 s (levý terč 17.48 s).

Po krátké pauze, kdy se posunovaly terče blíž k základně, se začaly chystat ženy. Naše holky si připravovaly nářadí na základnu jako druhé. Šly v základní sestavě, nikdo jim nechyběl. Okolo základny byla pořádně podmáčená trať a navíc začalo pršet více než předtím. Na holkách byla vidět obrovská tréma. Útok ale naštěstí dopadl celkem dobře. Vše klaplo na jedničku a čekalo se, jak se se svým úkolem porvou proudařky. Pravá Simča to zvládla bravurně a nastříkala za 20.41 s. Anička měla opět problémy jako na tréninku. Nestihla tak rychle usměrnit proud vody a nejprve nastříkala vodu směrem na diváky a až potom se obrátila k terči, který sundala v čase 23.32 s. Jediné štěstí našich žen bylo, že se v ženské kategorii hodně kazilo, a tak holky skončily na 4. místě a domů vezly 5 bodů do bodování.
Vyhrála děvčata ze Sychotína s časem 19.82 s (pravý terč 19.19 s).

První závody máme docela úspěšně za sebou. Každý sám si přišel na to, kde má své slabiny a s čím by měl začít něco dělat. Teď budeme mít docela dost času na přípravu na další závod Velké ceny Blanenska. Ten se bude konat v Míchově až 15. června. Neměli bychom rozhodně zahálet, útoky stále nejsou perfektní. ☺Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 2.257 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster