Znak obce a Nazev obce

Dnes je úterý
23. července 2019, 29. týden
svátek má Libor, zítra Kristýna

 




Které roční období se vám líbí nejvíce?

 9128
Jaro

 6973
Léto

 6909
Podzim

 6554
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

FK Vysočany/ Šošůvka A - FC Medlánky 1 : 3 (0 : 1)


1.B. třída JMKFS - 17. kolo

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 198x,
8.4.2019



Sestava: Valach Jaroslav – Maňoušek Jiří, Wágner Tomáš, Bezděk Luboš, Škvarenina Libor – Hejč Jiří, Doležel Petr, Torda Jan, Knödl Michal (82. Šindelka Stanislav) – Sychra Tomáš (89. Šebela Martin), Krátký Marek

Branky: Sychra Tomáš – Teslík Josef 3


První domácí zápas na hřišti v Šošůvce přinesl bohužel našemu týmu také první jarní porážku. Možná pro někoho překvapivou, jelikož hosté přijeli až jako 13. tým tabulky, ale nadá se říct, že úplně nezaslouženou. Velká škoda je první dvacetiminutovky z naší strany. To jsme měli až drtivou převahu, ale nedokázali jsme z několika možností vstřelit vedoucí gól. Soupeř vše ustál, v úplném závěru první půle dal hodně šťastný gól a ve druhé polovině střetnutí už to byla z naší strany trochu křeč. Naopak soupeř působil klidnějším dojmem a dokázal rychlým přechodem do útoku po zisku míče přehrávat naší defenzívu, což mu vyneslo další dvě branky a v podstatě nedopustil žádné větší drama.

Úvodní minuty se nesou ve znamení převahy místních fotbalistů. Hosté hrají s až velkým respektem a tak se veškeré dění odehrává na polovině Medlánek. V 8. minutě pak z naší převahy vyústí první větší možnost. Knödl unikne po levé straně, přihraje nabíhajícímu Doleželovi, ale Petr z patnácti metrů bránu přestřeluje. Michal Knödl má další šanci v 10. minutě. To se dostane až před gólmana, míč má sice „na dlouhou nohu“, ale přesto se mu podaří vystřelit a jen skutečně hodně šťastný brankářův zákrok zabrání ve změně stavu. O pár desítek vteřin poté se do zakončení dostane i Maňoušek, ale míč končí nad břevnem. Náš tlak je opravdu veliký a zdá se, že je otázkou chvilky, kdy padne gól. K tomu máme opět blízko ve 14. minutě. Po rozehraném rohovém kopu z pravé strany, chybí Sychrovi k zakončení snad milimetry, míč se pak dostane ke Krátkému a jeho střela z úhlů mířící přesně k tyči je v poslední chvíli sražena obráncem. Vedle těchto možností je k vidění i několik nadějně vyhlížejících střeleckých pokusů, ale buď nemají naši hráči přesnější mušku, nebo jsou střely zablokovány obranou. Hosté se k poprvé vážněji dostanou k bráně až ve 20. minutě, kdy střelu jejich útočníka z poměrně dobré pozice sráží na rohový kop Wágner a pak ve 24. minutě, kdy Valach vyráží prudkou střelu ze sedmnácti metrů. V tu chvíli už je však obraz hry změněn. Sice pořád máme častěji míč na svých kopačkách, ale už se nedostáváme do bezprostředního ohrožení brány hostů a ti naopak stále častěji začínají hrozit výpady směrem k Valachovi. Na hřišti z naší strany přibude nepřesností a tak jediný pohledný moment předvede ve 34. minutě Doležel, který se dostane po hezké kombinaci ke střele z osmnácti metrů, ale brankář soupeře dokáže včas zasáhnout. Ve 45. minutě pak dojde možná ke zlomovému okamžiku. Míč, který jde z hlavy hráče hostů do zámezí rozhodčí „otočí“, Medlánky zahrávají roh a po zmatku před naší bránou, kdy balon poskakuje mezi hráči, skončí (snad po dvojité teči) za zády bezmocného Valacha, 0-1.

Do druhé půle vstoupíme jakoby ještě pod vlivem z obdržené branky a než se pořádně rozkoukáme, tak ztrácíme góly již dva. Ve 49. minutě přijdeme ve středu hřiště o míč, následuje vysunutí hry hostů k naší „šestnáctce“, které je zakončeno povedenou Teslíkovou střelou z jednadvaceti metrů, na tu si sice u své levé tyče Valach sáhne, ale z prostoru své brány ji dostat nedokáže, 0-2.
Pro domácí je tento stav velmi nepříjemný a má vliv na jejich rozpoložení. Naopak hosté se soustředí na dobrou defenzívu, dokáží se téměř vždy „dostat za míč“ a tak se prakticky nejsme schopni prosadit. Navíc v 57. minutě mohou své vedení i zvýšit, ale proti je Valach, který zlikviduje samostatný náběh jejich hráče. V 58. minutě můžeme vzkřísit naději. Z pravé strany odcentruje Sychra, Knödl předskočí obránce, ale nedokáže sám před brankářem důrazně zakončit. Ovšem víc nebezpečných situací je bohužel k vidění před naší bránou. V 61. minutě se opět předvede Valach, jenž zvítězí v dalším přímém souboji s nabíhajícím útočníkem a o minutu později má i štěstí, když po rozehraném rohovém kopu hlavičkuje hráč Medlánek těsně vedle pravé tyče. Stále ještě máme čas s výsledkem něco udělat, ale před bránou nám to nejde. Něco pokazíme vlastní nepřesností, něco nám zhatí skvělými obranými zákroky obránci a někdy chybí jen to štěstí. To jak naložit s brankovou možností předvedou hosté v 71. minutě. Po velice hezké kombinaci mezi čtveřicí hráčů Medlánek posílá Teslík míč ze čtrnácti metrů do levého horního rohu Valachovy brány, 0-3.
Alespoň o korekci se v 78. minutě pokusí Jiří Hejč, ten se dostane až před gólmana, ale překonat ho nedokáže. Jiří se podobnou situaci zopakuje hned o minutu později, i tentokrát má velikou možnost, kdy je jeho pokus o střelu sražen, ovšem tentokrát nám štěstí alespoň trochu ukáže tu přívětivější tvář, když míč končí u Sychry, jenž jej z deseti metrů pošle do sítě, 1-3.
Je to však naše jediná radost v zápase. Poslední desetiminutovku už si hosté pohlídají a jsou to navíc oni, kteří mohou skórovat. V 84. minutě však Valach u své levé tyče zasáhne včas. To už však nic nezmění na naší porážce, která zamrzí, ale nic už s ní nenaděláme.



Příště: Další mistrovské utkání sehrajeme na stadiónu s ligovou minulostí. Zamíříme totiž do Drnovic u Vyškova, kde nás v neděli 14. dubna bude čekat místní FKD. Hraje se již dopoledne od 10:30 h.



Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.512 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster