Znak obce a Nazev obce

Dnes je neděle
19. ledna 2020, 2. týden
svátek má Doubravka, zítra Ilona

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 11608
Jaro

 7580
Léto

 7302
Podzim

 6950
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

FKD - FK Vysočany / Šošůvka A 2 : 2 (1 : 1)


1.B. třída JMKFS - 18. kolo

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 288x,
15.4.2019Sestava: Valach Jaroslav – Škvarenina Libor, Beneš Michal, Hejč Tomáš, Bezděk Luboš – Wágner Tomáš, Doležel Petr, Torda Jan, Hejč Jiří – Krátký Marek, Sychra Tomáš

Branky: Burian Jan, Strnad Matěj – Krátký Marek 2


Stadion v Drnovicích u Vyškova, kde se před lety hrávala i I. liga nebo zápasy reprezentace, přivítal v nedělním dopoledni naše fotbalisty. Na hrací ploše, která je svou velikostí v těchto soutěžích opravdu výjimečná a prověří fyzickou připravenost všech hráčů, jsme pak sehráli zápas, který při objektivním pohledu na průběh celých devadesáti minut skončil zaslouženou remízou. Nás však může mrzet, že jsme se hned 2x dostali díky Marku Krátkému do vedení, ale bohužel nám ani v jednom případě nevydrželo příliš dlouho. Ale nakonec jsme mohli dokonce odjet s prázdnou, jelikož v závěru nám remízu zachránil brankář Valach, takže bod musíme nakonec brát s pokorou.

Od prvních minut střetnutí bylo jasné, že dnešní duel bude hodně o pohybu. Místní hřiště totiž svou velikostí již od pohledu musí vyhovovat „běhavým“ typům. A domácí, kteří mají tým složený z poměrně „mladých ročníků“ toho zejména v první půli notně využívali. Navíc fotbalisté FK mají zejména v první půli problémy s přesností hry a jednoduché ztráty míčů dnes fyzicky opravdu bolí. Přesto máme první možnost, když se po přihrávce Tordy dere do zakončení Sychra, ale jeho střela je sražená na roh. Soupeř se snaží hrát kombinačně a dostat se až k jasnému zakončení. Jejich snaha o konstruktivnost pak přinese změnu stavu skóre. V 17. minutě se snaží obránce FKD místo odkopu řešit situaci fotbalově, Krátký mu vypíchne míč a postupuje k bráně. Ve chvíli, kdy je doběhnut obráncem zvolí jednoduché řešení a rychlou střelou obstřeluje vybíhajícího brankáře domácích, 0-1.
Vedení nám může dodat více klidu, ale na hřišti to vidět není. Domácí jsou častěji u míče, ale na druhou stranu se nedá říct, že by se dostávali do nějakých šancí. Ovšem ve 29. minutě z takové nenápadné akce přesto udeří. Nákop do našeho pokutového území se nepodaří Benešovi odhlavičkovat dostatečně daleko, míče se ujme další hráč FKD a přes bránícího Bezděka prostřelí z dvanácti metrů Valacha, 1-1.
Zbývající čas v úvodním dějství patří jednoznačně domácím. Ve 31. minutě můžeme i prohrávat, to když si na ideální centr z levé strany naběhne domácí útočník a Valach předvede skvělý zákrok, když míč, který z hlavy hráče soupeře míří do naší brány, vyráží. V této fázi se nám hra vůbec nevede. Jsme později v soubojích, soupeř je pohyblivější a tak jsme rádi, že první půle končí nerozhodným stavem a můžeme se srovnat v šatně.

Do druhého poločasu vstoupíme mnohem lépe, než jak jsme končili ten první. Zpřesníme hru, zlepšíme pohyb a najednou jsou to hráči FK, kteří diktují tempo hry. A první možnost přijde již ve 47. minutě. Sychra přihraje na levou stranu Krátkému, ten se snaží přehodit vysunutého brankáře, ale dá své střele větší razanci a ta končí nad břevnem. Ve 49. minutě je zde ještě větší šance. Na konci pohledné kombinace stojí Torda, který ideálně přihraje Krátkému, jenž sice prostřeluje vybíhajícího gólmana mezi nohama, ale od brankářovy paty se míč odrazí těsně vedle pravé tyče. Pokračujeme však dál v aktivitě a tato fáze patří našim fotbalistům, jelikož se zdá, že první poločas ubral domácím víc sil než těm našim. Hráči FKD se totiž vůbec nemohou dostat do nějaké vážnější akce a jejich maximem jsou střely ze střední vzdálenosti, s kterými si Valach dokáže poradit. V 71. minutě jsme pak za snahu odměněni. Z pravé strany centruje před bránu Tomáš Hejč, brankář se nedohodne s obráncem, čehož využívá Krátký, který je hbitější než gólman FKD a hlavou pošle míč do sítě, 1-2.
Zdá se, že máme nakročeno k vítězství, ale v 76. minutě se nám nepovede odkop z naší poloviny, následuje rychlé soupeřovo přenesení hry na levou stranu, kde nezachytíme náběh útočníka domácích, který podél vybíhajícího Valacha srovnává znovu stav, 2-2.
Obdržená branka s námi pořádně zamává a naopak domácí hodně zvedne. V 80. minutě se středem probíjí k Valachovi hráč FKD, ale náš brankář dokáže bravurně zasáhnout. V závěrečné desetiminutovce je pak hra z naší strany hodně rozháraná. Ve snaze znovu vrátit vedení na naši stranu necháváme v defenzívě okénka až okna a v 86. minutě můžeme být potrestání, když domácí dostanou míč na pravou stranu k volnému hráči, ale Valach dokáže i díky včasnému vyběhnutí následnou střelu vyrazit. Jenže se nepoučíme a v 88. minutě je zde další obrovská možnost pro soupeře. Tentokrát zakončuje útočník domácích osamocen z levé strany, ale opět nás podrží Valach. V úplném závěru pak nevyužijeme dobře rozběhnutou brejkovou situaci, a když si pak při posledním závaru před bránou domácích udělá jeden z hráčů FKD z ležícího Krátkého „koberec“ po kterém se projde, tak rozhodčí zápas (nejspíš z obavy z možných šarvátek) radši hned v devadesáté minutě ukončí.


Příště: V sobotu 20. dubna čeká naše fotbalisty další okresní derby. Na hřišti ve Vysočanech přivítáme od 16:00 h. soupeře z Lipovce. Všichni naši příznivci jsou samozřejmě vítáni.Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.258 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster