Drnovice - FK Vysočany / Šošůvka B 4 : 0 (1 : 0)

Okresní přebor okresu Blansko - 18. kolo

přečteno 224x,
15.4.2019

Sestava: Valach Jaroslav – Beneš Michal – Nemeškal Petr, Odehnal Jiří, Baláž František – Furch Filip, Bezděk Luboš (55. Kašpárek Filip), Šebela Martin, Šindelka Stanislav – Mazáč Robin (85. Mrázek Petr), Zouhar Daniel

Branky: Janeček Petr, Dvořáček Radek, Beránek Štěpán a Bělehrádek Stanislav

Na hřišti v Drnovicích u Lysic se představilo naše béčko. Domácí, kteří byli povzbuzení vítězstvím z minulého kola v Jedovnicích, byli po celý zápas lepším mužstvem a zcela zaslouženě zvítězili. Naše ztráta mohla být ještě vyšší, ale brankář Valach předvedl několik skvělých zákroků a přes čtyři obdržené branky byl zcela jistě nejlepším hráčem na hřišti.

Od samotného úvodu se soupeř snažil ovládnout dění na hřišti. Ovšem v první půlhodině jsme dokázali tlaku odolávat. Na postu středního obránce vynikal Beneš a vzhledem k tomu, že jsme byli schopni přenášet hru na polovinu soupeře, dokázala naše obrana zachytávat nákopy na rychlé křídelní útočníky Drnovic. No a když už něco prošlo až k zakončení, tak Valach byl vždy na místě. Navíc si sebevědomí zvedl již ve 14. minutě, když po faulu Odehnala zahrávali domácí pokutový kop, ale náš brankář střelu z bílého puntíku u své levé tyče vyráží. Ovšem rychlost hráčů Drnovic byla pro naši defenzívu postupně větším a větším problémem. Ve 27. minutě chytá Valach samostatný náběh hráče soupeře a daří se mu být pánem i při standartních situacích, když likviduje i dorážku z bezprostřední blízkosti ve 34. minutě. Avšak ve 36. minutě se skóre již mění. Povedenou a navíc skrytou střelu z osmnácti metrů, ještě Valach dokáže vyrazit, ale proti „doklepnutí“ dalšího z hráčů soupeře již zasáhnout nedokáže, 1-0.
Protivník ještě více zvýší obrátky, ale do konce poločasu se již stav nezmění.

Bohužel brzy po začátku druhého dějství inkasujeme. V 50. minutě sehrají domácí rychlou kombinaci, před Valacha nabíhající hráč sice míč ideálně netrefí, ale to zřejmě způsobí, že náš gólman nedokáže do dráhy letu míče zasáhnout a ten skončí přesně u jeho levé tyče, 2-0.
Druhá půle se pak již většinou odehrává na naší polovině. Našim fotbalistům viditelně ubývají síly, takže je to souboj ofenzívy Drnovic s naší defenzívou a hlavně s Jardem Valachem v naší bráně. Ten pochytá co má a gólových šancích v 58. a 60. minutě přidá i něco navíc. V 65. minutě má i štěstí, když se míč z hlavy domácího hráče odrazí od břevna zpět do pole. Ovšem v 68. minutě nezachytíme náběh po soupeřově pravé straně, následuje přesná přihrávka před bránu, kde je dorážející hráč Drnovic důraznější a rychlejší než obránci a Valach je potřetí překonaný, 3-0.
Nutno říct, že domácí se s jasným vedením nespokojí a dál „buší“ na naši bránu. Jenže Valach předvede další tři skvělé zákroky a překonán je až v 90. minutě, kdy prudká a navíc tečovaná střela ze čtrnácti metrů skončí v naší bráně počtvrté a uzavře tak střelecký účet celého zápasu, 4-0.

Příště: V neděli 21. dubna se představí naše rezerva v domácím prostředí. Na hřišti v Šošůvce hostíme od 16:00 h. záložní tým Ráječka. Zveme všechny příznivce.