FC Soběšice - FK Vysočany / Šošůvka A 5 : 2 (2 : 0)

1.B. třída JMKFS - 20. kolo

přečteno 209x,
2.5.2019

Sestava: Valach Jaroslav – Bezděk Luboš, Hejč Tomáš, Wágner Tomáš, Škvarenina Libor – Petržel Aleš, Šebela Martin, Krátký Marek, Torda Jan, Hejč Jiří (78. Klimeš Martin) – Sychra Tomáš

Branky: Kozel Stanislav 3, Caldaroni Marco a Králíček Ivo – Torda Jan a Krátký Marek

Po nevydařeném utkání s Lipovcem, nás čekal vedoucí tým tabulky. Znovu jsme před zápasem řešili absence některých hráčů stabilně působících v základní sestavě, a i když toto utkání opět skončilo naší vysokou porážkou, tak se alespoň nemusíme stydět za předvedený výkon. Doufejme tedy, že to bude povzbuzení do dalších bojů.

Domácí se snažili od úvodního hvizdu rychle kombinovat a co nejrychleji rozhodnout dnešní utkání, ale naším zodpovědným bráněním se do větších šancí nedostávali. Už už to vypadalo, že první půle skončí nerozhodným výsledkem, ale v běžící 34. minutě jsme zaváhali u odraženého míče, domácí rychlou přihrávkou mezi naše obránce přečíslili celou naší defenzívu a domácí Caldaroni se přesnou střelou k tyči nemýlil, 1:0.
Bohužel nezůstane jen u jediné branky. Ve 39. minutě přichází první vážnější chyba, když jsme se ve velkém počtu zbytečně vrhli do útoku, po ztrátě míče na útočné polovině nás domácí rychle přečíslili a domácí Kozel si doslova vychutnal jak našeho obránce, tak i brankáře a pohodlně zvýšil na 2:0.
Ve zbývajícím čase první půle se pak již nic zásadního neudálo.

Ve druhém poločase jsme s nepříznivým stavem chtěli něco udělat, ale prvních deset minut by se dalo nazvat jako „tragikomedie“. Již v 50. minutě se z rohového kopu prosadil domácí kapitán Kozel, 3:0.
Hned o minutu později se ve skrumáži v pokutovém území dostal k míči Králíček a bezpečně zvyšuje vedení Soběšic na 4:0.
No a završení této epizody proběhlo v 56. minutě, když svůj dnešní hattrick dokonal Kozel na hrozivých 5:0.
V tuto chvíli to vypadalo, že si z dnešního utkání odvezeme pořádný výprask, ale naši hráči se dokázali vzchopit a ve zbytku utkání jsme předváděli mnohem lepší podívanou, kterou jsme dokázali okořenit dvěma brankami. Nejprve se v 62. minutě k odraženému míči dostal Torda a povedenou střelou snižuje na 5:1.
A konečně v 77. minutě se po přetaženém centru krásnou střelou „z první“ trefil Krátký a uzavřel tak střelecký účet dnešního zápasu na konečných 5:2.

Příště: V sobotu 4. května se pokusíme zastavit sérii pěti zápasů bez vítězství, ovšem čekat nás bude nelehký soupeř v podobě Svratky Brno B. Střetnutí bude sehráno na hřišti v Šošůvce se začátkem v 17:00 h. Všichni příznivci jsou na tento zápas zváni.