FK Vysočany / Šošůvka B - SK Jedovnice 1 : 1 (1 : 0)

Okresní přebor okresu Blansko - 21. kolo

přečteno 163x,
5.5.2019

Sestava: Valach Jaroslav – Petr Lukáš, Wágner Tomáš (65. Hejč Jiří), Bezděk Luboš, Zouhar Daniel – Kašpárek Filip (81. Odehnal Jiří), Beneš Michal, Petržel Aleš, Krátký Marek, Maňoušek Jiří – Mazáč Robin (67. Baláž František)

Branky: Petržel Aleš – Blatný Tomáš

Účastníka I.B. z loňské sezóny hostilo naše béčko v nedělním nezvykle chladném májovém odpoledni. Hrál se dramatický zápas, kde jsme sice vyhráli první poločas, ale v tom druhém jsme byli místy až pod drtivým tlakem soupeře. Naštěstí brankář Valach potvrdil dobrou formu a navíc s ním oproti minulému domácímu vystoupení hrála i konstrukce jeho brány. Takže v celkovém kontextu musíme brát tento bod jako plusový.

Samotný úvod střetnutí je takový neslaný – nemastný. Favorit z Jedovnic má sice převahu, ale přes naši konsolidovanou defenzívu, kdy středovou osu máme postavenu na hráčích ošlehanými krajskou soutěží, se prosazuje velice těžko. Hosté tedy volí formu nákopů do křídelních prostor, ale jak Danek Zouhar, tak Lukáš Petr potvrzují, že jejich výkon minulý týden v Olešnici nebyl náhodný, nepřidělávají si zbytečné starosti, zkrátka na kraji obrany přes snahu soupeře „nehoříme“. Jediný vážnější problém před Valachovou bránou je k vidění v 11. minutě, kdy vznikne poměrně velký zmatek, ale nikdo z hostujících hráčů se k pořádnému zakončení nedostane. Sami se ve hře dopředu spoléháme hlavně na Maňouška, který je schopen se rychlostně prosadit po pasech zpoza naší zálohy. Dlouhé minuty ale není k vidění situace, která by se dala nazvat gólovou. Ovšem ve 28. minutě si naběhne na pravé straně na přihrávku Petržel, je sice faulován, ale tento atak ustojí, předává Benešovi a přes Mazáče se míč opět vrátí k Alešovi, který ho poté bezpečně posílá z devíti metrů k levé tyči brány Jedovnic, 1-0.
Vedení je povzbudivé, ale nemusí nám vydržet dlouho. Ve 34. minutě se předvede Valach, jenž vyráží střelu z přímého kopu ze vzdálenosti devatenácti metrů na rohový kop. Ten Jedovnice zahrají z levé strany a míč proletí přes celou bránu, aby se od vzdálenější tyče odrazil zpět do pole. V první půli se snažíme hrát s hosty vyrovnanou partii a ve 38. minutě můžeme i navýšit vedení. Maňoušek unikne obráncům, před brankářem se ještě pokusí o rozehrávku, ale ta není tak přesná, tudíž ji defenzíva hostů dokáže pokrýt. Závěr prvního poločasu je pak v režii hostů. Ti se tlačí před naši bránu, ale sráží je hodně nepřesností.

Začátek druhého dějství se nám nepovede. Ve 47. minutě zahrávají hosté přímý kop z devatenácti metrů, následná Blatného střela proletí zdí a Valach může jen vyčítavým pohled zpražit obránce, před tím, než vytáhne míč ze své sítě, 1-1.
S postupem času je evidentní, že našim hráčům docházejí síly a režii zápasu má v moci soupeř. V 56. minutě je k vidění další hezký fotbalový moment ze strany Jedovnic, kdy po střele z přímého kopu ze vzdálenosti dvaadvaceti metrů se jen rozezvučí břevno naší brány. Už nedokážeme účinně podporovat vlastní útočnou snahu a spíše se jen bráníme. Ovšem poměrně úspěšně. Tlak Jedovnic sílí s blížícím se závěrem a hodně tomu napomůže absence Tomáše Wágnera, jehož nevybíravým zákrokem pošle ze hřiště Lehotský. Musíme přeskupit řady a v 72. minutě předvádí Valach fantastický zákrok, když nohou vyráží střelu ze šesti metrů, kterou už většina přítomných viděla v síti. Soupeř jde za vítězstvím opravdu důrazně a hodně akcí se nám daří zastavovat jen obětavostí. V 86. minutě však nestačíme na rychlou kombinaci z levé strany, soupeřův hráč míří vstříc našemu brankáři, ale Jarda zachová chladnou hlavu a tuto jasnou možnost likviduje. V 90. minutě pak máme i štěstí, když se tečovaná střela z přímého kopu vznese nad bezmocného Valacha a po odrazu od břevna skončí metr před brankovou čarou. Samotný závěr je pak poněkud nervózní, k vidění je i několik potyček a tak rozhodčí raději střetnutí po uplynutí jedné nastavené minuty ukončí a definitivně tak rozhodne o dělbě bodů.

Příště: V neděli 12. května zajíždí naše rezerva do nedalekého Sloupu. Toto utkání má úvodní výkop v 17:00 h.