Znak obce a Nazev obce

Dnes je úterý
26. května 2020, 21. týden
svátek má Filip, zítra Valdemar

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 12207
Jaro

 8156
Léto

 8021
Podzim

 7608
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

TJ Sloup - FK Vysočany / Šošůvka B 0 : 3 (0 : 3)


Okresní přebor okresu Blansko - 22. kolo

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 287x,
14.5.2019Sestava: Valach Jaroslav – Petlach Radek, Beneš Michal, Wágner Tomáš, Zouhar Daniel – Maňoušek Jiří (37. Hasoň Martin), Bezděk Luboš, Krátký Marek (86. Baláž František), Doležel Petr, Knödl Michal – Sychra Tomáš (90. Odehnal Jiří)

Branky: Krátký Marek 2 a Sychra Tomáš


Do zápasu, který měl naznačit, které z obou družstev bude mít blíže k sestupu do III. třídy jsme do blízkého Sloupu odcestovali na několika postech s posílenou sestavou, která měla jasný úkol. Vítězstvím se vzdálit od poslední příčky tabulky. V utkání, které moc krásy nepobralo, se nám to díky třem brankám z první poloviny duelu podařilo. Domácí nehráli vůbec špatně a těžko by se jim dalo vyčítat nedostatek snahy. Držení míče mohlo být dokonce procentuálně na jejich straně, jenže se absolutně nedokázali prosadit přes defenzívu FK. Jejich pokusy letěly buď zcela mimo tři tyče, nebo je zablokovala naše obrana. Brankář Valach neměl v podstatě za celých devadesát minut žádný vážnější zákrok. To na protější straně jsme mohli v druhém dějství svoje vedení i navýšit, ale i když se to nepodařilo, tak si ze Sloupu odvážíme důležité tři body.

Samotný začátek zápasu mohl být z naší strany hodně povedený. Na úvodní nákop si po pár vteřinách naběhnul Knödl, ale nepodařilo se mu míč dobře zasáhnout a tak mohl zůstat domácí Polák v klidu. V dalších minutách se hraje spíše ve středu hřiště, kdy naše středová formace přece jen přehrává stejnou řadu domácích. Ale nejde o žádný zásadní nápor. Domácí bojují o každý metr svého rozměrově specifického hřiště a tak to nemáme jednoduché. Prosadíme se až po standartní situaci ve 14. minutě, kdy si na rohový kop zahraný Doleželem naskočí Beneš, ale míjí bránu. V 17. minutě pak po rychlé kombinaci střílí ze sedmnácti metrů Krátký, ale brankář Polák je na místě. To domácí to směrem dopředu zkoušejí spíše průnikovými přihrávkami, ale naše defenzíva je pozorná, takže to k nějakému vážnějšímu nebezpečí nevede. Ve 22. minutě je pak k vidění parádní fotbalový moment, který převáží misky vah na naši stranu. K míči se dostane Krátký, posune si ho ke střele a pak zamíří z třiatřiceti metrů přesně do pravého horního rohu Polákovy brány, 0-1.
Vedoucí gól nás zklidní a začneme zvyšovat svoji aktivitu směrem k bráně Sloupu. Ve 28. minutě pak předvede svoji rychlost domácím hráčům Maňoušek. Po jejich chybné rozehrávce se bleskově vyhne dvojici bránících fotbalistů a zastaví ho až při pokusu o střelu stoper soupeře. Bohužel pro něho jen za cenu faulu a kope se penalta. Míč si vezme Krátký, následně pošle Poláka k jedné tyči, sám zamíří k té druhé a náskok je dvougólový, 0-2.
Jiří se bohužel po tomto střetu zraní a je nucen posléze střídat. Chvíli hrajeme o deseti a tento okamžik nás přece jen přibrzdí. Domácí toho okamžitě využívají a převezmou iniciativu. Jenže jsme pozorní a jakékoliv náznaky nadějně vyhlížejících akcí dokážeme vždy zlikvidovat. Ve 40. minutě pak udeříme potřetí. Domácího nedůrazu využije rychlík Sychra, proběhne hned kolem trojice bránících hráčů a přes vybíhajícího Poláka rozvlní síť Sloupu potřetí, 0-3.
Pro soupeře je výsledek až krutý, ale do přestávky mu nedovolíme nic změnit.

Do druhého poločasu vstoupí Sloup hodně aktivně a snaží se o kontaktní gól. Dá se říct, že celá pětačtyřicetiminutovka je, co do hry s míčem, více v jeho režii, ale soustředíme se důsledně na obranu s využitím okének v soupeřově defenzívě. Domácí zahrávají poměrně dost standartních situací, ale nedokáží se prosadit do zakončení. Oba kraje naší obrany pracují spolehlivě, a co projde to „odklidí“ kapitán Beneš. Stejně tak vniveč přichází domácí nákopy středem, jelikož jestli v něčem nemá Tomáš Wágner žádnou slabinu, tak je to hra hlavou. Občas nám sice zatrne, když míč poskakuje poblíž naší brány, jenže ani jeden střelecký pokus neprojde až k Valachovi. A tak jsou to nakonec naši hráči, kteří mají možnosti ke skórování. V 62. minutě pošle míč na levou stranu Beneš, Krátký pak střílí ze zdánlivě ztracené pozice a míč se vcelku nečekaně odráží od břevna. V 67. minutě se pak Krátký změní v nahrávače, centruje z pravé strany a nabíhající Bezděk ve složité pozice přestřeluje. Domácí pak zkusí svůj závěrečný nápor. Snad na pět minut nás uzavřou před Valachovu bránu, kopou jeden roh za druhým, ale absolutně nic z toho vytěžit nedokáží. A tak na druhé straně pálí, bohužel slepými, Bezděk. V 77. minutě mu připraví ideální střeleckou pozici znovu Krátký, jenže Luboš přízemní střelou ze čtrnácti metrů míjí levou tyč. A v 83. minutě pak tedy zacílí ve velice výhodné pozici raději nahoru, ovšem tentokrát se jeho střela z deseti metrů jen mihne kolem pravého horního rohu Polákovy brány. A když se v 86. minutě neprosadí tvrdou přízemní střelou z patnácti metrů ani Sychra, je víc jak zřejmé, že výsledek se už do uplynutí devadesáté minuty nezmění, což ovšem naše hráče v chladném podvečeru nemusí zas tolik mrzet.Příště: V sobotu 18. května se naše béčko představí opět na hřišti soupeře. Tentokrát zajíždíme do Doubravice. Zde se začíná od 17 hodin.Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.294 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster