Znak obce a Nazev obce

Dnes je středa
20. února 2019, 7. týden
svátek má Oldřich, zítra Lenka

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 7228
Jaro

 5777
Léto

 5991
Podzim

 5517
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

Hasičský víkend v Šošůvce 5. a 6. 7. 2008


Sobota - nohejbal tříčlenných družstev, makrelový večer s reprodukovanou hudbou Neděle - soutěž v požárním útoku Memoriál Honzy Nečase

Vampigirl,
Příspěvky,
přečteno 1576x,
8.7.2008Hasičský víkend v Šošůvce započal v sobotu ráno a ne jinak než tradičním nohejbalovým turnajem tříčlenných družstev. Letos vyšlo téměř ideální počasí. Nebylo zase až takové vedro a nepršelo.
Celkem se zúčastnilo 18 týmů. Muži se nechali pěkně zahanbit, i když si letos sem tam kopli, SDH tým nesložili. Náš sbor zastupovalo jedno družstvo složené z žen – Jana Grimová, Andrea Grimová, Radka Toufarová s náhradním mužem – Radimem Doležalem. Zahráli si nakonec všichni, protože vždy jeden z nich hostoval u jiného družstva.
Bohužel se holkám a Radimovi moc nedařilo, většinou to vypadalo už velmi nadějně, ale nevyhráli žádný zápas. Skončili až ke konci výsledkové listiny, ale rozhodně se neměli za co stydět. Hráli více než slušně a všem ostatním mužským družstvům konkurovali, třeba příští rok opět potrénují a ještě to všem ukáží. Nakonec dostali cenu pro nejsympatičtější tým, kterou si rozhodně zasloužili.
Další kategorie, která byla vyhlášená, byla o nejtěžší tým, vyhráli ji Arnošt Kovář, Svaťa Kresa a Martin Toufar.
A k samotným výsledkům nohejbalu. Vítězem se stali Jirka Obalil, Luboš Bezděk a Josef Mikulášek.
Po celý den fungovala udírna Pod Javorem, takže o jídlo nebyla nouze. Vpodvečer se začaly opékat makrely. Večer proběhl v tanečním duchu při reprodukované hudbě. Vzhledem k tomu, že jsme v neděli měli závodit, museli jsme asi okolo 1 hodiny ranní všechno rozpustit a pozavírat, protože bychom se ráno také nemuseli zvednout.

A teď už k neděli. Proběhlo čtvrté kolo Velké ceny Blanenska v požárním útoku, třetí ročník Memoriálu Honzy Nečase. Začátek byl načasován přesně, ve dvanáct hodin se držela minuta ticha za našeho tragicky zesnulého kamaráda a poté už nic nebránilo tomu začít útočit. Pěkné počasí vyšlo naštěstí i na neděli, bylo ale hodně velké vedro, které v odpoledních hodinách doslova ubíjelo.
Jako první se na naši domácí dráhu složenou z asfaltu, dlažby a prosívky postavili muži. Naši borci až jako poslední s heslem to nejlepší na konec? ☺ Známé pořekadlo, že doma se nevyhrává, platilo i tady. Za mohutného povzbuzování místních občanů a fanoušků chlapi vyběhli ve složení: koš – Petr Vašíček, savice – Pavel Sedlák, stroj – Petr Vytásek, béčka – Jirka Smutný, rozdělovač – Tomáš Nečas, levý proud – Josef Nečas a pravý proud – Bohuš Nečas. Tentokrát si svou smůlu vybral pravý proudař a dost prostříkal. Kluci na proudech byli dost vykrácení, protože Tom nebyl na značce, ale levý se lépe trefil. S časem 18.83 s by kluci skončili těsně pod bednou, ale počítají se bohužel oba časy a ten výsledný byl 20.08 s a znamenal 13. místo a zisk 4 bodů do bodování.
Vítězem se stal tým mužů ze Žernovníku, který zvítězil časem 17.76 s (LP 17.66 s) a překonal tak rekord trati.
Po krátké pauze na posunutí terčů a občerstvení rozhodčích se mohla začít chystat ta hezčí polovina populace, tedy my ženy. Naše holky šly nakonec také poslední, což mnohým rozhodně nesvědčilo. Nervy pracovaly pořádně. Dlouho před útokem byla na holkách vidět obrovská nervozita. Útok se nepovedl. Holky ještě naposledy závodily s postaru postavenou základnou ve složení: koš – Andrea Grimová, savice – Radka Toufarová, stroj – Hana Jelínková, béčka – Marcela Štrossová, rozdělovač – Marie Zouharová, levý proud – Anna Ševčíková a pravý proud – Simona Sedláková. Už od začátku se to dost pokazilo, Hana nespojila Simči středy a Andrea nedala napoprvé koš, celý útok byl završen prasklou hadicí ještě předtím, než obě proudařky nastříkaly. Byl z toho neplatný pokus.
Na příčku nejvyšší dnes vystoupaly ženy ze Žernovníka a i v této kategorii byl překonán rekord trati. Novým rekordem je čas 18.35 s (LP 18.31 s).
Po skončení žen následovalo velké finále na dvě B o savici v ženské kategorii a o bečku s pivem v mužské. V mužích zvítězilo Horní Poříčí (15.42 s), v ženách Žernovník (19.62 s).
Pořadatelé také odměňovali za nejlepší sestřik dne, za rekord trati a za nejhorší dosažený čas.
Tak jako každý rok byla pro diváky připravena doprovodná soutěž a hlavně pro děti skákací hrad. Po celou dobu bylo mnoho druhů jídla k zakousnutí – makrely, kabanos, bůček, kuřecí stehna, zeleninový salát, párky v rohlíku a také velké množství různých alkoholických i nealkoholických nápojů. V sále kulturního domu byla velkoplošná projekce právě probíhajících požárních útoků.
Závody bohužel nedopadly podle představ, ale třeba už za čtrnáct dní by se nám mohlo zadařit. Seriál VCB pokračuje závodem ve Žďáře v neděli 20. července.
Ráda bych poděkovala za celý Sbor dobrovolných hasičů našim sponzorům, bez kterých by závody nemohly proběhnout, všem členům a pořadatelům, kteří nám při závodech pomáhali a v neposlední řadě všem fanouškům za podporu a povzbuzení.Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.279 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster