Zpráva z utkání 3. kola III. třídy mužů - 23. 8. 2008

25.8.2008

Sestava: Valach – Petlach Radek – Klemsa, Odehnal, Bezděk – Musil, Petlach Mirek,
Sehnal (80. Zouhar Ivan), Doležel (72. Nemeškal) – Krátký (85. Zouhar Aleš), Zouhar Roman

Střelci branek: Musil a Sehnal

V sobotu zajížděl náš celek do Olešnice, kde mu byla soupeřem nevyzpytatelná rezerva místního fotbalového oddílu. Hráči Šošůvky však podali zodpovědný výkon, v utkání byli jednoznačně lepším družstvem a po zásluze si odváží tři cenné body. Tímto vítězstvím jen potvrdili velice dobrý start do soutěže, když po třech odehraných (a navíc „venkovních“) zápasech mají na svém kontě 7 bodů!

Přitom domácí vstoupili do zápasu velice aktivně, jenže naši hráči se nenechali „pobláznit“ a po pár minutách začali přebírat otěže střetnutí do svých rukou. Již ve 4. minutě zde byla první vážnější standardní situace, kterou po faulu na Romana Zouhara (mimochodem náš zkušený útočník dělal svým skvělým pokrýváním míče obraně velké problémy, z čehož pramenil poměrně velký počet faulů a tím pádem i trestných kopů), zahrával Bezděk, ale míč poslal z 18-ti metrů nad branku. Za další minutu vyslal prudký míč do vápna Klemsa a Sehnal už nestačil důrazněji zakončit. Mohl si to však vynahradit v 7. minutě, kdy se hezky uvolnil na levé straně a brankář jeho pokus jen s námahou vytlačil na roh.

Po této úvodní pasáži se však hrálo dlouhé minuty bez nějaké větší střelecké možnosti. Naši hráči hru ovládali, ale domácí bránili v devíti lidech a tuhle hráz se nám nedařilo překonat. Sice jsme dokázali soupeře rychlou souhrou přečíslit, ale chyběla finální přihrávka.
To se změnilo ve 37. minutě. Doležel u levé brankové čáry zamotal hlavu obránci a poté posadil míč na hlavu nabíhajícího Musila, který ho poslal z bezprostřední blízkosti k pravé tyči branky domácích, 0-1.
Soupeře jsme za další z mnoha faulů mohli potrestat ve 39. minutě, kdy si Odehnal naskočil na Bezděkův „trestňák“, avšak míč z jeho hlavy mířil mimo tyče. Do kabin jsme tedy odcházeli s jednobrankovým vedením.

Úvod druhé části byl hodně podobný začátku zápasu. Domácí nás dostali zhruba pod pětiminutový tlak, ale bez nějaké vážnější možnosti ke vstřelení gólu. Naši hráči se však rychle vzpamatovali a vrátili duel pod svou kontrolu. V 55. minutě mohli navýšit i skóre. Přihrávku z pravé strany Sehnal přiťukl Doleželovi, ale jeho střelu z hranice „šestnáctky“ brankář kryl. V 57. minutě dali o sobě vědět i domácí. Střelu (možná spíše míněnou jako přihrávku) jejich hráče z levé strany vytáhl Valach bravurním zákrokem na roh. Jak se později ukázalo byla to prakticky jediná příležitost domácích v celém utkání.

Klid do našich řad přinesla 64. minuta. Musil kopal trestný kop z pravé strany takřka od půlící čáry. Jeho přímý kop nečekaně proletěl až k Sehnalovi, ten se neukvapil, míč si zpracoval a poté bezpečně z devíti metrů obstřelil brankáře k jeho levé tyči, čímž si splnil svou prozatímní normu „co zápas, to gól“, 0-2.
Ani v dalších minutách se obraz hry nezměnil. Naše defenzíva pracovala spolehlivě a ve hře dopředu jsme neustále jejich obraně hrozili rychlými brejky. V 70. minutě poslal další trestný kop před branku Radek Petlach, Roman Zouhar přeskočil vybíhajícího brankáře, ale míč z jeho hlavy přeletěl břevno. Neujal se ani pokus Mirka Petlacha v 83. minutě, který se po odraženém míči, avšak z těžkého úhlu, snažil přehodit gólmana.
V závěrečných minutách jsme si už hlídali výsledek, což se nám bez větších potíží podařilo.

V neděli 31. srpna hostíme ve svém prvním utkání na domácím hřišti fotbalisty Úsobrna. Úvodní výkop je stanoven na 16.30.