Zpráva z utkání 5. kola III.třídy mužů - 7.9.2008

Sestava: Valach – Petlach Radek – Klemsa , Odehnal,
Nemeškal - Doležel (88.Zouhar Aleš), Bezděk,
Petlach Mirek, Knödl (86.Zouhar Ivan) -
- Zouhar Roman, Sehnal (54.Krátký)

Střelci branek: Zorník – Odehnal a Krátký

V nedělním odpoledni zajížděl náš celek na půdu vedoucích Lažan. Domácí hráči, ač nováček, vyhráli své čtyři první utkání v soutěži a celkem táhli šňůru 44 mistrovských zápasů bez porážky. Ale každá série jednou končí a tahle skončila k naší radosti v neděli. Vítězství jsme dosáhli po zlepšeném výkonu ve druhé půli, kdy jsme vyrovnali, „přežili černou minutu“ (neproměněná penalta + vyloučení) a v samém závěru podruhé udeřili.

Úvodní čtvrthodina patřila našim hráčům. Soupeře jsme přehrávali rychlými kombinacemi a přišly i šance. Již v 6.minutě, po pěkné akci začínající zleva, předložil Mirek Petlach míč do pokutového území volnému Sehnalovi, ale náš hráč ze třinácti metrů míří nad branku. V 9.minutě jsme rozehráli rohový kop „na krátko“, před brankou se dostal k míči Mirek Petlach, ale v těžké pozici minul. Další obrovská příležitost přišla v 15.minutě, Knödl odcentroval do pokutového území, kde Roman Zouhar hlavou přihrál k Sehnalovi, ale ten z bezprostřední blízkosti hlavičkuje jen do náruče brankáře.
Poté se do hry dostali i domácí (vyznávající důrazný styl hry) a další fáze zápasu patřila jim. Pomohli jim k tomu i naši hráči, kteří polevili v pohybu a hodně ubrali na přesnosti hry. Velký penzum práce odváděl již tradičně Mirek Petlach (ten se i přes svůj nízký věk jednoznačně vypracoval ve hnací motor našeho celku), ale dlouhé minuty nenacházel podporu od svých spoluhráčů. Důsledkem toho bylo to, že se hrálo většinou na naší polovině. Ve 21.minutě mohli jít Lažany do vedení. Jejich záložník prošel hned přes trojici bránících hráčů, ale poté jen nastřelil dobře vyběhnutého Valacha. I v dalších minutách se hrálo spíše podle domácích not a naši hráči spoléhali většinou jen na rychlé protiútoky. Po jednom z nich a následném faulu dostal ve 32.minutě příležitost k exekuci trestného kopu Bezděk. Ale střelu z 18-ti metrů brankář domácích bravurně vyrazil.
Hned o minutu později jsme si počínali hodně nedůrazně ve vlastním pokutové území, míč se dostal k nabíhajícímu hráči soupeře a ten parádní střelou z 20-ti metrů našel místo pod břevnem naší branky, kde Valach neměl možnost zasáhnout, 1-0.
Ve 34.minutě mohlo být ještě hůř, osamocený útočník střílí z pravé strany z 11-ti metrů, ale Valach prokázal svou mrštnost a míč vyrazil. V této fázi zápasu jsme v defenzívě hráli hodně chaoticky a mohli jsme být rádi za přestávku využitou k uklidnění našich hráčů.

Do druhé půle nastoupili domácí spíše s obranou taktikou, se snahou využívání brejkových situací. K tomu dostali příležitost v 53.minutě, kdy chyboval Radek Petlach a byli jsme moc rádi, že soupeř tuhle akci nedotáhl do konce. Jinak se ovšem na hřišti spíše prosazovali naši hráči a dění tohoto utkání se přeneslo na polovinu Lažan. V 58.minutě přihrál Bezděk ideálně Romanovi Zouharovi, ten postupoval zleva sám na gólmana, ale místo střely volil přihrávku a obránci se štěstím odvrátili. V 63.minutě zaváhal Nemeškal, útočník Lažan běžel na Valacha, ale následnou střelu z 15-ti metrů náš brankář parádně vyrazil. Jarda Valach podal v utkání výborný výkon, působil jistým dojmem a měl velký podíl na konečném výsledku – tudíž si pochvalu zcela jistě zaslouží.
V 65.minutě přišla konečně i naše radost. Knödl z Mirkem Petlachem zakombinovali na levé straně, míč se od nich dostal k Odehnalovi, ten se neukvapil a parádní střelou s notnou dávkou falše z 19-ti metrů zazvonil o pravou tyč, od níž se míč odrazil do sítě, 1-1.
Naši pokračovali v aktivitě a v 67.minutě se po centru Knödla prosadil hlavou Roman Zouhar, ale branku těsně minul. Na druhé straně jsme si oddechli o minutu později, střela domácího hráče přeletěla nad břevnem. Ale od této chvíle byli zajímavé momenty k vidění jen před brankou soupeře. V 75.minutě tam vznikl velký závar, kdy Krátký nastřelil obránce a následnou střelu poslal Doležel z 10-ti metrů těsně nad levou „šibenici“.
Hodně blízko vedení jsme byli v 78.minutě. Krátký byl faulován v pokutovém území a k penaltě se postavil Bezděk. Jenže jeho střela skončila na pravé tyči. Bezděk se poté snažil odražený míč doběhnout, došlo ke kontaktu s obránce, oba hráči upadli a k všeobecnému překvapení byl náš hráč hodně přísně vyloučen za údajný faul zezadu.
Jenže ani tento moment nás nepoložil. Domácí se v přesilovce do šance nedostali a přišla 90.minuta. Po dlouhém výkopu šel do souboje s obráncem Aleš Zouhar, míč se odrazil napravo ke Krátkému, ten získal půl kroku náskok před svým strážcem a tvrdou křižnou střelou ze 14-ti metrů našel místo u levé tyče, čímž způsobil výbuch nadšení jak mezi svými spoluhráči, tak i mezi početným davem našich příznivců, 1-2.
V závěrečných vteřinách jsme cenné vítězství bez nějakých větších problémů uhájili.

V neděli 14.září hostíme v dalším mistrovském utkání na našem hřišti Ostrov, začátek je v 16.00. Zveme všechny příznivce.

Žáci:

Rájec – Sloup 1 : 5 (0 : 2) Martin Vrana 2, Filip Furch, Michal Zouhar a Ondra Čípek

Společné družstvo žáků Sloupu a Šošůvky potvrdilo dobrý vstup do soutěže, když přes několik nevyužitých příležitostí vysoko zvítězilo v Rájci.