Zpráva z utkání 6.kola III.třídy mužů - 14.9.2008

15.9.2008

Sestava: Valach – Petlach Radek – Klemsa, Odehnal, Zouhar Ivan (84. Nemeškal) – Musil,
Petlach Mirek, Bezděk (88. Zouhar Aleš), Knödl – Sehnal (86.Vymazal), Zouhar Roman

Branky: Musil 2, Mirek Petlach a Sehnal – Dáňa

V nedělním odpoledni bylo na hřišti v Šošůvce k vidění regionální derby. Přivítali jsme fotbalisty Ostrova a vzhledem k porážce dosud vedoucích Knínic jsme se mohli, v případě úspěchu, dostat na první místo. I když jsme v utkání zahodili nebývale vysoký počet šancí ( velký podíl na tom měl výborný výkon brankáře hostů), tak jsme se po závěrečném hvizdu mohli radovat z poměrně jasného vítězství a tím pádem i z vedoucí příčky v soutěži.
Od úvodního hvizdu rozhodčího získali naši hráči převahu, kterou však dlouhé minuty nedokázali zužitkovat gólově. Již ve 2.minutě přišel centr z levé strany, který v dobré pozici stojící Roman Zouhar poslal hlavou mimo tyče. V 7.minutě poslal míč do „vápna“ Knödl, jeho přihrávka našla nabíhajícího Musila, náš hráč ve skluzu usměrnil míč na branku, ale brankář jeho pokus vyrazil na roh. Do další velké šance se dostal Sehnal, který se objevil sám před brankářem, ale ten jeho následnou střelu nadvakrát zlikvidoval.
Hráči Ostrova si do té doby žádnou větší šanci nevypracovali a přesto šli ve 22.minutě do vedení. Klemsa poslal slabou přihrávku na Radka Petlacha, čehož využil útočník hostů, naše stopera obešel a z ostrého úhlu zaskočil Valacha střelou k bližší tyči, 0-1.
I po obdržené brance však pokračovala převaha našeho celku. Ve 29.minutě střílel z hranice šestnáctky Sehnal, ale brankář Ostrova se opět vyznamenal a jeho střelu k pravé tyči bravurně vyrazil. I v dalších minutách nebylo o zajímavé situace před brankou hostů nouze, ale ani jedna z nadějně se vyvíjejících akcí ke gólu nevedla. Na druhé straně musela být naše obrana v pozoru před ojedinělými protiútoky, protože pustit soupeře do případného dvoubrankového náskoku by bylo hodně nepříjemné.
Když už se zdálo, že nám v první půli není vyrovnání souzeno, přišla 41.minuta. Na centr Bezděka z levé strany si naběhl Mirek Petlach a z deseti metrů poslal míč hlavou pod pravou „šibenici“, 1-1.
Naši radost z vyrovnání mohli však hosté zkazit. Ve 44.minutě hlavičkoval z pěti metrů jejich zcela volný hráč stojící u Valachovi levé tyče, ale naštěstí minul.

Úvod druhé půle se nám vydařil. V 51.minutě se protáhl po pravé straně Mirek Petlach, krásně přihrál na nabíhajícího Sehnala, jeho střelu ze sedmi metrů brankář skvěle vyrazil, ale jen před dobíhajícího Musila, který z 11-ti metrů prostřelil vše co mu stálo v cestě, 2-1.
Po obdržené brance Ostrov přidal na aktivitě a v 56.minutě nebyl daleko od vyrovnání. Radek Petlach „promáchl“ při odkopu a rázem byl před Valachem osamocený útočník, ale náš brankář svůj tým v této chvíli podržel a míč nohama odrazil do bezpečí. V těchto minutách se hra přelévala z jedné strany na druhou. V 64.minutě se v na levé straně uvnitř šestnáctky hezky uvolnil Roman Zouhar a jeho následná střela orazítkovala pravou tyč, k dorážce se dostal Musil, ale mířil pouze do brankáře. Těžkou chvilku jsme zakusili v 70.minutě. Vznikl obrovský zmatek před naší brankou a několikrát se zdálo, že hráči soupeře prostě míč do naší sítě dostat musí, ale nakonec to skončilo pouze rohovým kopem. Tím, že se hosté tlačili do útoku se otvírala doslova okna v jejich defenzívě. V 73.minutě prošel obranou jako nůž máslem Mirek Petlach, obešel i gólmana, ale jeho střelu do odkryté branky vykopl vracející se obránce. Brankář Ostrova prokázal své umění v 77.minutě. Na konci hezké kombinace byl Bezděk, který byl sám před gólmanem, ale ten jeho střelu vytáhl na roh.
Štěstí (společně s obránci) opustilo strážce soupeřovi svatyně v 82.minutě. Po centru Knödla z levé strany střílel z osmi metrů „z voleje“ Roman Zouhar, brankář míč jen vyrazil před brankovou čáru, kde dobíhali osamoceni Bezděk se Sehnalem a druhý jmenovaný bez problémů uklidil míč do sítě, 3-1.
Po třetí brance bylo o výsledku prakticky rozhodnuto, ale hráči domácích se svým fanouškům postarali ještě o jednu gólovou radost. V 87.minutě zakombinovala celá naše záložní řada, na konci této akce byl Mirek Petlach, který přihrál Musilovi a náš zkušený hráč střelou pod břevno z deseti metrů vsítil svou druhou branku v utkání a završil naše zasloužené vítězství na konečných 4-1.

V neděli 21.září zajíždí náš celek do Lipůvky. Začátek střetnutí je v 16:00. Odjezd autobusu je stanoven na 14:45.

Žáci:
Sloup – Blansko B 5 : 1 (3 : 0) Michal Zouhar 2, Martin Vrana 2, David Keprt
Žáci svého soupeře přehráli a potvrdili své umístění v popředí tabulky.

Adamov – Sloup 1 : 0 (0 : 0)
O výsledku vyrovnaného utkání, kde si naši žáci vypracovali přece jen víc šancí než soupeř, rozhodlo nedorozumění v obraně 10 minut před koncem.