Zpráva z utkání 8.kola III.třídy mužů - 27.9.2008

přečteno 1264x,
29.9.2008

Sestava: Valach - Petlach Radek - Klemsa, Odehnal, Bezděk (46.Zouhar Ivan) - Musil (82.Nemeškal), Petlach Mirek, Sehnal, Knödl - Krátký (86.Vymazal), Doležel.

Střelci našich branek: Krátký 3 a Musil

Náš celek mužů potvrdil na hodovou sobotu roli favorita a přesvědčivě porazil Velké Opatovice. Hosté ovšem překvapili předvedenou hrou, zatímco naši hráči podali nejhorší výkon sezóny a konečný výsledek je pro soupeře hodně krutý.

Velké Opatovice, které sestoupily z okresního přeboru, vůbec nezvládly úvod zápasu. Ačkoliv měli hosté výkop, naložili s ním tak, že Krátký vystihl rozehrávku mezi obránci a propálil gólmana a naši borci se tak radovali z branky už po osmnácti vteřinách hry! – 1:0.
Možná, že šlo o nejrychlejší gól v historii našeho oddílu. A perličkou určitě je, že nikdo další z našich hráčů se ještě nedotknul míče! Už ve 4.minutě předvedli naši hráči, že v této sezóně je jejich největší zbraní rychlý protiútok. Po akci, která začala už naší polovině poslal Knödl prudkou přihrávku před bránu Opatovic, míč prošel až na Krátkého a ten pohodlně zavěsil do poloodkryté brány - 2:0.
Jenže raketový nástup spíše nabudil hráče hostů. Těch najednou bylo plné hřiště a náš tým se musel bránit. Ovšem až na střelu jejich útočníka z 9.minuty, která skončila těsně vedle, naši bránu vážněji neohrozili. Naopak víc šancí mělo mužstvo Šošůvky. V 16.minutě se po centru zprava prosadil hlavou Sehnal, ale gólman míč reflexívně vytlačil nad. V 22.minutě srazil obránce hostů centrovaný míč přímo k nohám Sehnala, ale ten ze třech metrů překopl bránu! V 32.minutě se dostal ke střele znovu Sehnal, ale mířil těsně vedle.Poté soupeř vyklidil střed hřiště a hrálo se více na jeho polovině, ale přesto se dostal ve 44.minutě do své největší šance prvního poločasu, když po chybě v naší rozehrávce se řítil na Valacha hráč Velkých Opatovic, ale jeho nedůraznou střelu náš gólman snadno zlikvidoval.

Ani ve druhé půli ke zlepšení naší hry nedošlo. Spíš naopak. Hosté pokračovali v aktivní hře a v 59.minutě zaváhal Radek Petlach s odkopem,přišel o míč a hráč hostů vypálil a s pomocí teče jednoho z našich hráčů se ještě jeho střela otřela o tyč a Valach byl bez šance - 2:1. Ovšem už za dvě minuty zahrál obránce hostů ve vlastním pokutovém území rukou a rozhodčí Kučírek nařídil penaltu, kterou Musil se štěstím proměnil, když brankář neudržel jeho střelu - 3:1.
I poté měli hosté více ze hry, ale brankové šance měl většinou náš tým.V 70.minutě předvedli naši hráči rychlý brejk a po centru Krátkého, jednoznačně nejlepšího hráče utkání, střílel ve skluzu Doležel nad branku. V 72.mohlo být s námi zle. Soupeř zahrával trestný kop a střelu jejich hráče z dvaceti metrů zastavilo břevno. V 79.unikl Knödl, poslal míč na Krátkého, ten ale v čisté šanci pálil do místa, kde stál brankář.
Ale za čtyři minuty si oba hráči zopakovali spolupráci, znovu Knödl po úniku po levé straně našel přihrávkou Krátkého a ten pohotovou střelou uklidil míč k levé tyči a korunoval svůj skvělý výkon třetí brankou - 4:1.Za dvě minuty měl ještě možnost Doležel,ale nedal a tak na výsledku, krutém pro hosty, se už nic nezměnilo.

Žáci: Sloup-Lipovec 2:0(0:0) Razák Antonín a Keprt David
Vyrovnaný zápas proti dobře hrajícím hostům rozhodla povedená střela Razáka. Na 2:0 pak pečetil, po chybě obrany, Keprt.

Příště: Naši muži zajíždí v neděli 5.října do Olomučan, odjezd autobusu je ve 14.30. Začátek utkání je stanoven na 15:30.