Znak obce a Nazev obce

Dnes je neděle
25. října 2020, 42. týden
svátek má Beáta, zítra Erik

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 14535
Jaro

 10443
Léto

 10312
Podzim

 9685
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

Aktuální informace v souvislosti s COVID-19 k 17. 4. 2020


Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje

Anna Ševčíková,
Příspěvky,
přečteno 142x,
21.4.2020Od pondělí 20. dubna 2020 se do původního stavu vrací i režim nástupu do regionálních autobusů s číslem 100 a výše. Opět je nástup povolen pouze prvními dveřmi, cestující je povinen řidiči ukázat platný jízdní doklad nebo si jej u něho koupit. Ruší se bezplatná přeprava v Blansku a Adamově.

Ve spojích linek s číslem nad 100 je tedy při jízdě z Brna povolen nástup jen prvními dveřmi stejně jako při nástupu na mimobrněnských zastávkách. Na spojích linek do čísla 99 zajišťovaných regionálními dopravci se rovněž obnovuje standardní režim – v Brně se nastupuje všemi dveřmi, mimo Brno jen prvními dveřmi a je možné koupit jízdní doklad.

Nadále trvá zákaz obsazovat dvojsedadlo za řidičem a vedle řidiče.

Na spojích linek do čísla 99 zajišťovaných Dopravním podnikem města Brna zůstává dosavadní režim zachován. Bezplatná doprava není zavedena. Řidiči tramvají, trolejbusů a autobusů jízdenky neprodávají, je nutné využít jízdenky z předprodeje. Do autobusů a trolejbusů se nastupuje druhými a dalšími dveřmi. Cestující nemají povoleno vstupovat do předního prostoru vozidla.

Ve Znojmě zůstává zachována bezplatná doprava na spojích objednávaných městem Znojmem. To znamená, že na lince 801 a části dalších spojů objednávaných Jihomoravským krajem je nutné mít platnou jízdenku.

V Adamově bude obnovena doprava o sobotách a nedělích na lince 215 od soboty 25. 4. 2020.

Žádáme cestující, aby co nejvíce omezili kontakt s řidičem, jízdenky kupovali předem přes POSEIDON nebo v předprodeji a snažili se rovnoměrně rozmístit po vozidle. Nošení roušek při nástupu, během jízdy i při výstupu z vozidla je nadále povinné.

Ve vlacích je prodej jízdních dokladů u průvodčího zaveden od 14. 4. 2020. Již dříve zveřejněné úpravy vlakových linek nadále platí, podrobné informace najdete zde: Vlaky omezené z důvodu COVID-19.

Na všech regionálních linkách IDS JMK včetně vlaků a brněnské městské dopravy platí v pracovní dny i nadále letní prázdninové jízdní řády. Pozor, měněné jízdní řády nemusí být na zastávkách vylepeny.

Pro vyhledání spojení využívejte vyhledavač spojení na webu www.idsjmk.cz, který obsahuje aktuální a správná data.Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.485 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster