Zpráva z utkání 10.kola III.třídy mužů - 12.10.2008

přečteno 806x,
13.10.2008

Sestava: Valach – Krátký (74.Petlach Radek) - Klemsa (81.Nemeškal), Odehnal, Zouhar Ivan - Musil (66.Mikulášek Michal), Doležel, Petlach Mirek, Knödl - Sehnal, Zouhar Roman

Branky: Sehnal 3, Petlach Mirek a Zouhar Roman

V nedělním utkání přivítal náš celek mužů rezervu Kunštátu, která v posledních třech zápasech zvítězila a vyhoupla se na pátou příčku, tudíž se před střetnutím očekával vyrovnaný duel. Opak byl ovšem pravdou. Utkání mělo jednoznačný průběh, ve kterém dominovali naši fotbalisté.Především v prvním poločase podali vynikající výkon, vytvořili si celou řadu šancí, z nichž tři proměnili. Po přestávce už náš tým kontroloval vedení a tak na zajímavosti ubylo.

Od prvních minut začali naši hráči hýřit pohybem a přišpendlili hosty k jejich bráně. Už ve 3.minutě zkazil Roman Zouhar zakončení po přihrávce Sehnala, poté v 9.minutě centroval zleva Knödl, na míč si naskočil Sehnal, ale hlavou mířil těsně vedle pravé tyče. Ve 14.minutě byl na pravé straně faulován Musil, k trestnému kopu se postavil Doležel, na jehož centr si naběhl Sehnal a míč z jeho hlavy zapadl přesně k levé tyči - 1:0.
Hosté do té doby natahovali čas, evidentně hráli na bod, ovšem i když po obdržené brance zřejmě chtěli zvýšit aktivitu, nebylo jim přáno. Náš celek držel vysoké tempo a útok za útokem se valil na bránu soupeře, který odolával s vypětím sil. Ale jen do 21.minuty. Dlouhý pas Krátkého našel na pravé straně Musila, ten poslal přihrávku před bránu, kterou obránce odvrátil pouze k Mirkovi Petlachovi a ten z deseti metrů zamířil přesně k levé tyči - 2:0.
Hned za minutu vybojoval Doležel ve středu hřiště míč a rázem šli naši hráči do přečíslení, na jeho konci Doležel vysunul Sehnala, ten běžel sám na gólmana, ale trefil pouze jeho nohy. Ve 26.minutě vyhrál osobní souboj Mirek Petlach, přihrál doleva Romanu Zouharovi a ten střelou ze čtrnácti metrů propálil brankáře -3:0.
Hned za minutu se uvolnil na levé straně Knödl ,nacentroval na Sehnala, který odehrál hodně povedený zápas, ovšem hlavičku našeho hráče gólman skvělým zákrokem vyrazil. Na brankáře hostů nevyzrál Sehnal ani ve 32.minutě, kdy poslal na bránu odražený míč, ovšem gólman střelu vytěsnil mimo bránu.
V 39.minutě zahrával náš tým roh zleva, na ten si naskočil Odehnal, hlavou poslal míč k levé tyči, ale přímo do místa, kde stál obránce a ten zažehnal nebezpečí. Pokud zde někomu chybí výčet šancí soupeře, tak vězte, že není o čem psát, protože s výjimkou dvou centrů, které však s přehledem stáhl, si Valach nesáhl na míč. Tak jednoznačně vyzněl první poločas v náš prospěch!

Druhá půle začala tak, jak skončila první. Naším náporem. V 50.minutě prošel centr na Musila, ten přiklepl Sehnalovi, jeho střelu gólman vyrazil, ale jen zpět před našeho útočníka a ten byl napodruhé úspěšný - 4:0. Pak už naši hráči ubrali na tempu, hrálo se sice na polovině soupeře, ten se ale urputně bránil a protože našemu týmu chyběl pohyb, do šancí se nedostával. Pouze v 65.minutě si na roh naskočil Sehnal, hlavou sice pořádně netrefil míč, ten se však od protihráče odrazil zpět k Sehnalovi, který toho pohotově využil k překonání gólmana, čímž vstřelil již svůj třetí gól v zápase - 5:0.
Pak dali konečně o sobě vědět i hosté a v 76.minutě pálil po rohovém kopu bez přípravy jejich hráč, ale Valach se prezentoval vynikajícím zákrokem a střelu vyrazil.V 87.minutě střílel z dvaceti metrů Michal Mikulášek, který po roční pauze nastoupil za Šošůvku a gólman míč vyrazil na roh. Po něm hlavičkoval Odehnal těsně nad a tak zápas skončil naší pětibrankovou výhrou. A jelikož doposud druhé Olomučany poměrně nečekaně podlehli Vilémovicím v poměru 0:5, odskočili naši hráči na prvním místě svým nejbližším pronásledovatelům o 6 bodů!

Žáci: Ráječko – Sloup 0 : 1 ( 0 : 1 ) David Keprt
Žáci tentokrát svým výkonem nepřesvědčili a byli rádi za těsné vítězství, kterým se posunuli do čela tabulky.

Příště: muži hrají už v sobotu 18.října od 15:00 ve Vilémovicích. Odjezd osobními auty.
Žáci hrají na našem hřišti v neděli 19.října od 10:00 proti Vavřinci.