Zpráva z utkání 11.kola III.třídy mužů - 18.10.2008

přečteno 1020x,
19.10.2008

Sestava: Valach – Krátký – Klemsa , Odehnal , Nemeškal – Musil, Petlach Mirek (19.Petlach Radek), Doležel, Knödl (81.Zouhar Ivan) –Sehnal, Zouhar Roman (85.Vymazal)

Střelci branek: Doležel 2, Musil, Sehnal a vlastní

Již v sobotu cestoval náš tým na horkou půdu do Vilémovic. Domácí fotbalisté překvapili minulý týden vysokým vítězstvím v Olomučanech a tak se dal čekat velmi těžký zápas. Prakticky hodinu se hrál hodně neurovnaný duel, ve kterém jsme drželi těsné vedení vlastní brankou soupeře. Jenže v závěrečné půlhodině předvedli hráči Šošůvky, že ne náhodou jsou v čele soutěže a protivníka doslova deklasovali.

Utkání pro nás nezačalo vůbec dobře. Již ve 2.minutě byl tvrdě faulován Mirek Petlach a přes snahu o „rozběhání“ svého zranění musel být již na sklonku první dvacetiminutovky střídán. Důsledkem toho došlo k přeskupení našich řad, kdy na místo stopera šel Radek Petlach, Roman Zouhar se stáhnul do středu zálohy a na hrot se vysunul Krátký. Jak již bylo řečeno, v první půli byla hra nesourodá a nepřesná z obou stran. O nějakých povedených a pohledných akcí se ani nedá mluvit. Přesto jsme šli poměrně brzy do vedení. Ve 12.minutě přihrál Klemsa do volného prostoru na pravé straně míč Musilovi a jeho následný centr si srazil obránce domácích do vlastní sítě, 0-1.
Poté zaujala jen situace ve 28.minutě, kdy Krátký unikl obráncům, ale jeho následnou střelu dokázal vracející se stoper zablokovat. No a ve 34.minutě se hezky uvolnil ve vápně Sehnal, ale zakončoval nedůrazně. Domácí na tom byli ještě hůř. Až na dvě střely ze střední vzdálenosti, které však branku minuly, nevyprodukovali v první půli vůbec nic.

Úvod druhé půle se dost podobal první části. Naši hráči se sice snažili o nějakou souvislou akci, která by vedla k navýšení náskoku, ale chyběla finální přihrávka. Domácí se chtěli prosadit nakopávanými míči přes obránce a i když to k nějaké vážnější situaci před naší brankou nevedlo, tak při těsném vedení stačila jedna chyba a náskok by byl pryč. Klid do našich řad přinesla 60.minuta. Knödl vysunul na levé straně rozběhlého Krátkého a ten následně „posadil“ míč na hlavu před branku nabíhajícího Musila, který ho bezpečně poslal k levé tyči branky domácích, 0-2.
To co přišlo ve zbytku utkání však čekal málokdo. Domácí se ještě pokusili o návrat do zápasu, ale až na Knödlem zblokovanou střelu z osmi metrů se na nic nezmohli. Naopak dvojice Krátký – Doležel, které se zápas hodně povedl, předvedla sílu rychlého protiútoku. Krátký míč potáhl, přihrál naběhnutému Doleželovi a ten přes vybíhajícího brankáře definitivně zlomil zápas v náš prospěch, 0-3.
A aby to nebylo málo, tak v 80.minutě si gólovou akci již zmiňovaná dvojice zopakovala. Doležel po přihrávce Krátkého poslal míč přízemní střelou ze 14-ti metrů k levé tyči, 0-4.
V 82.minutě mohl přidat další branku Musil, ale neměl v těsné blízkosti brankáře dostatek času ani prostoru k jeho prostřelení. Náš záložník si chuť spravil jen o pár desítek vteřin později, kdy stál na začátku akce, která dostala naše příznivce do euforie. Musil vysunul Krátkého, ten unikl obránci a ač se řítil sám na brankáře, tak se neulakotil a přihrál před prázdnou branku Sehnalovi, který už míč jen zasunul do sítě, 0-5.
O výborném výkonu Krátkého v tomto utkání svědčí fakt, že přihrál na 4 naše góly!
V 84.minutě byl ještě vyloučen za brutální faul na Romana Zouhara hráč domácích, ale i v deseti se Vilémovice snažili aspoň o čestný úspěch, ale jelikož za celých devadesát minut nedokázali nějak nebezpečně trefit naši branku, tak i tato jejich snaha vyšla vniveč. V nastaveném čase minul branku po centru zprava Vymazal a i když se „kotel“ našich příznivců dožadoval dalšího zásahu do černého, tak upřímně řečeno, bylo by to pro domácí hodně kruté. Vilémovice si určitě tak vysokou porážku nezasloužily. Ale takový už je fotbal. Nezbývá než věřit, že si naši hráči schovali nějaké góly i pro další soupeře.

Příště: V neděli 26.října hostíme na našem hřišti Ráječko B. Začátek je ve 14:00. Zveme všechny příznivce.

Žáci: Sloup – Vavřinec 17 : 1 (10 : 0) Michal Zouhar 5, Dixa Svoboda 5, Ondra Čípek 4,
David Keprt 2, Antonín Razák
K dvojcifernému vítězství žáků přispěl hlavně nízký věk soupeřových hráčů, než kvalita hry domácích.