Zpráva z utkání 12.kola III.třídy mužů - 26.10.2008

přečteno 903x,
26.10.2008

Sestava: Valach – Petlach Radek – Klemsa (17.Nemeškal), Odehnal , Zouhar Ivan – Musil,
Mikulášek Michal, Doležel (72.Zouhar Aleš), Knödl – Sehnal, Krátký (82.Vymazal)

Střelci branek: Krátký 3, Mikulášek Michal, Musil a Sehnal – Prokop 2 a Wutka M.

V nedělním utkání nedokázali naši hráči navázat na výkony z minulých zápasů. I když výsledek je poměrně jasný, tak v naší hře to hodně skřípalo. Zejména v defenzivní činnosti jsme si vybrali slabší den. Ale nelze vše házet na obranu. Nedostatek důrazu, méně pohybu a nepřesnosti, které doprovázeli komplexně celou naši hru, to vše by se nám v příštích duelech mohlo vymstít. Naštěstí jsme potvrdili svoji sílu v ofenzívě a zejména díky hattricku Marka Krátkého jsme soupeře přestříleli.

Úvod utkání se nám příliš nevyvedl. V 6.minutě sice střela Knödla zpoza „šestnáctky“ otřela pravou tyč branky soupeře, ale již o minutu později se měnilo skóre na druhé straně. Nepřesné rozehrávky a nedůrazu hned tří našich hráčů využil útočník Ráječka, který střílel z pravé strany ze dvanácti metrů a jeho střelu nešťastně tečoval Ivan Zouhar za záda bezmocného Valacha, 0-1.
Naštěstí jsme poměrně brzy odpověděli. Ve 13.minutě přihrál Doležel na levou stranu naběhnutému Michalovi Mikuláškovi a ten poslal míč vedle vybíhajícího brankáře do sítě, 1-1.
Byla to pohříchu prakticky jediná opravdu gólová šance, kterou jsme si v první půli vypracovali. Jelikož následující dvě branky padli spíše díky střelecké pohotovosti Krátkého, než nějakou souvislou útočnou akcí. Ve 30.minutě centroval zleva Knödl, k míči se dostal již zmiňovaný Krátký, který přímo „z voleje“ poslal míč ze dvanácti metrů přesně k levé tyči, 2-1. A o dvě minuty později se situace téměř zopakovala. Tentokrát centroval z levé strany Ivan Zouhar, Krátký se parádním výskokem prosadil přes obránce a míč z jeho hlavy skončil pod břevnem branky Ráječka, 3-1.
Naše hráče, ale ani toto vedení nedostalo do pohody a dál pokračovali v nevýrazné hře. Trest za to přišel ve 41.minutě. Obránci nechali až příliš mnoho prostoru útočníkovi hostů uvnitř naší „šestnáctky“. Ten měl dostatek času ke zpracování míče a pak ho bezpečně poslal k levé tyči naší branky, 3-2.
Ještě hůře mohlo být ve 43.minutě. Soupeřův hráč prošel přes Radka Petlacha a sám před Valachem zamířil do pravé tyče, ještě se dostal i k dorážce, ale tu náš brankář bravurně zlikvidoval.

Po důrazné domluvě v kabině jsme vstoupili do druhé půle aktivně. V 50.minutě střílel z přímého kopu ze 20-ti metrů Krátký, ale brankář jeho pokus vyrazil. V 53.minutě se kopal další „trestňák“. Tentokrát ho zahrával z levé strany Doležel. Na jeho centr si před branku naběhl Musil a ve skluzu poslal míč počtvrté do sítě, 4-2.
Další branka mohla padnout v 60.minutě, ale to by nesměl Knödl po úniku z levé strany nastřelit vybíhajícího brankáře. V 65.minutě se hezky uvolnil Krátký, nacentroval před branku, kde nabíhal Sehnal, ale jeho střelu ze šesti metrů brankář bravurně vyrazil. No a 69.minutě zahodil jasnou šanci Knödl, který nedokázal dostat míč z pěti metrů do odkryté brány. Klid do našich řad přinesla až 71.minuta. Sehnal přihrál na pravou stranu Krátkému a ten svou třetí dnešní gólovou střelu poslal přesně k levé tyči bezmocného brankáře, 5-2.
V 74.minutě si oba dva naši hráči spolupráci zopakovali, jenže tentokrát v obráceném gardu. Sehnal si narazil míč s Krátkým, poté se individuálně prosadil přes dva obránce a nad vybíhajícím brankářem nezadržitelně skóroval, 6-2. Již o minutu později se dostali ke slovu i hosté. Střelu po levé straně pronikajícího útočníka sice brankář Valach vyrazil, ale pouze zpět k jeho kopačkám. Následovala přihrávka před branku a zcela osamocený Wutka poslal míč do odkryté brány, 6-3.
Hosty tato branka povzbudila a zlobili až do konce utkání. V závěrečných deseti minutách vyslali z oblasti „šestnáctky“ hned tři nebezpečné střely, ale Valach prokázal své kvality, když jednu ránu vyrazil na roh a další dvě bezpečně lapil do svých rukavic. Tečku za tímto na góly bohatém utkáním mohl dát v 87.minutě Vymazal, který postupoval sám na brankáře, ale ani nadvakrát se mu ho prostřelit nepodařilo.

Příště: V neděli 2.listopadu cestují naši hráči do Knínic. Hraje se ve 13:30. Odjezd autobusu je ve 12:15.

Žáci: Kotvrdovice – Sloup 0 : 4 (0 : 2) Ondra Čípek 3 a Dixa Svoboda
Další jasná a zároveň zasloužená výhra společného týmu sloupsko-šošůvských žáků.
V neděli 2.listopadu sehrají žáci poslední podzimní utkání. Na našem hřišti hostí od 10:00 Jedovnice.