Zpráva z utkání 20.kola III.třídy mužů - 26.4.2009

26.4.2009

Sestava: Valach – Zouhar Ivan –Nemeškal, Obalil , Sehnal Petr – Musil, Doležel (83. Vymazal)
Petlach Mirek, Knödl – Krátký (38. Mynařík), Zouhar Roman

Branka: Petlach Mirek

V nedělním odpoledni čekala na naše hráče v úvodu jara rozjetá Lipůvka. Situace v týmu Šošůvky byla před zápasem na pováženou. Hned pětice zraněných hráčů zapříčinila, že se nám prakticky rozpadla obrana a tak v základní sestavě dostali příležitost Jiří Obalil a Petr Sehnal, jejichž poslední start za naše družstvo lze již směle počítat na roky. Navíc, aby toho nebylo málo, se ještě v první půli zranil náš dosavadní nejlepší střelec Marek Krátký a tak se do hry dostal další „z povolanců“ Tomáš Mynařík. Nutno říct, že tato trojice rozhodně nezklamala a přispěla k vítězství nad kvalitním protivníkem. Jelikož objektivně musíme přiznat, že Lipůvka si porážku nezasloužila a zápasu by spíše slušela remíza.

Úvod utkání (které po celých devadesát minut hodně ovlivňoval silný vítr, jenž dělal problémy oběma jedenáctkám) patřil našim hráčům. Už ve 2.minutě střílel z hranice šestnáctky Krátký, ale branku přestřelil. Do 6.minuty se vešly obrovské šance na obou stranách. Nejprve Doležel vysunul na levé straně rozběhnutého Knödla, ten přihrál před branku úplně volnému Mirkovi Petlachovi, jenže náš hráč sám před brankáře střílel jen do jeho rukou. Prakticky z protiútoku si naběhl na centr z pravé strany útočník Lipůvky a z pěti metrů hlavičkoval těsně vedle Valachovi pravé tyče.
Na další příležitost se čekalo do 17.minuty. V pokutovém území hostů se dostal k míči Roman Zouhar a jeho střelu ze 14-ti metrů brankář vyrazil na roh. Hra se v dalších minutách odehrávala spíše mezi šestnáctkami a jediné vzrušení do konce poločasu znamenala jen střela Krátkého ze 31.minuty, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži, ale mířil jen do nohou gólmana.

Do druhé půle vstoupila výrazně aktivněji Lipůvka. Dostala naše hráče pod tlak a už ve 47.minutě se dostal ke střele jejich útočník, ale mířil vedle branky. Další možnost se hostům naskytla v 50.minutě. Valachovi se (i díky protivětru) nepovedl odkop. Hráči soupeře se dostali do přečíslení, naštěstí jejich útočník mířil nejen vedle vybíhajícího Valacha, ale i vedle jeho pravé tyče. V těchto fázích utkání to s námi nevypadalo příliš dobře a nejeden z domácích příznivců by byl asi rád za případnou konečnou remízu. Před brankou Lipůvky jsme hrozili spíše jen ze standardních situací. Po jedné z nich (konkrétně rohovém kopu z pravé strany) se k hlavičce dostal Roman Zouhar, ale mířil nad břevno. V 62.minutě měla obrovskou šanci jít do vedení soupeř. Útočník Lipůvky postupoval z pravé strany na Valacha, naštěstí jeho prudká přízemní střela opět jen minula pravou tyč naší branky.
Hráči soupeře měli sice opticky územní převahu, jenže rozhodující okamžik utkání přišel na druhé straně. V 70.minutě zahrával Knödl rohový kop z pravé strany. Na vzdálenější tyči se přes obránce prosadil Mirek Petlach a jeho hlavička ze šesti metrů zamířila odrazem od země pod břevno branky hostů, 1-0.
Po obdržené brance se snažil soupeř rychle odpovědět, ale hráči Šošůvky dobře bránili a protivníka do žádné šance nepouštěli. Naopak jsme svoje vedení mohli pojistit. V 81.minutě se nadechl k sólu od půlící čáry Knödl, obešel dva protihráče, avšak přes vybíhajícího brankáře poslal míč jen do boční sítě. V nervózním závěru dostal v 86.minutě šanci soupeř díky přímému kopu. Střela jejich hráče ze 17-ti metrů však mířila nad břevno a v závěrečných desítkách vteřin už naši hráči žádnou změnu ve skóre nepřipustili.

Příště: V sobotu 2.května zajíždíme k dalšímu utkání do Velkých Opatovic. Odjezd autobusu v 15:00.

Žáci: Sloup – Černá Hora 7 : 0 (3 : 0) Michal Zouhar 3, David Keprt 2, Dixa Svoboda a
Ondra Čípek

Stejně jako hlavní zápas tak i žákovské utkání hodně ovlivňoval vítr, se kterým se oba celky jen těžko vyrovnávali. Domácí potvrdili roli velkého favorita, i když herně se jim příliš nedařilo.