Zpráva z utkání dohrávaného 15.kola III.třídy mužů - 14.6.2009

přečteno 971x,
14.6.2009

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Klemsa, Odehnal (63.Petlach Radek), Bezděk – Musil, Petlach Mirek (75.Vymazal), Doležel, Knödl – Krátký (67.Mikulášek Michal), Zouhar Roman

Branky: Petlach Mirek 2, Bezděk 2, Doležel a Zouhar Roman – Ševčík Pavel

Nedělní ostře sledované derby, před skvělou návštěvou, ovládli naši fotbalisté. Od první minuty šli za vítězstvím, soupeře prakticky po celých devadesát minut přehrávali a dle průběhu (a také podle počtu brankových příležitostí našich fotbalistů) lze říct, že pětigólová porážka je pro hosty ještě milosrdná. Vysočany zcela propadly. Ne však jejich fanoušci. Protože těm patří jen obdiv. Dostavili se v hojném počtu a po celý zápas neúnavně povzbuzovali svoje hráče. Při tom výkonu co předváděli jejich „miláčci“ je to skutečně až neuvěřitelné. Takže ještě jednou tleskám.

Jinak potlesk si zaslouží hlavně hráči Šošůvky. Předvedli se ve výborném světle a ukázali jak má hrát vítěz soutěže. Do vedení jsme šli už v 6.minutě. Po zahrávaném přímém kopu vrátil míč hlavou před branku Roman Zouhar a Mirek Petlach prokázal svůj důraz. Ač tísněn prostřelil z deseti metrů brankáře hostů, 1-0.
V 9.minutě si oba hráči spolupráci zopakovali. Roman Zouhar prodloužil míč na Mirka Petlacha, ten si pohrál s obráncem a jeho následnou střelu brankář jen s námahou zlikvidoval. Naši hráči hru zcela ovládali a v 18.minutě vyhlavičkoval pokus Musila z brankové čáry obránce. Ve 20.minutě měl Musil další šanci. Roman Zouhar (se kterým si obránci nevěděli absolutně rady) vracel přetažený míč před branku a Musil pálil „z voleje“ ze 12-ti metrů těsně nad. Druhá uklidňující branka přišla ve 31.minutě. Naši hráči kombinovali před velkým vápnem. Míč doputoval ke Krátkému, který vyslal tvrdou střelu z 15-ti metrů. Tuto „jedovku“ brankář jen vyrazil a dobíhající Doležel poslal míč vedle gólmana podruhé do sítě, 2-0.

Za další dvě minuty předvedli domácí hráči další skvělou akci. Na jejím konci byl Mirek Petlach, který vyslal za obranu Krátkého, ten byl sám před brankářem, ale při snaze ho přehodit, přehodil i břevno branky Vysočan. Hráči Šošůvky si vše vynahradili ve 38.minutě. Musil vysunul na pravé křídlo Krátkého, ten přihrál před branku Mirkovi Petlachovi a náš kapitán zasunul míč k levé tyči, 3-0.
Soupeř byl zoufalý, ale přesto mu svitla jiskřička naděje. Ve 41.minutě zahrávali hosté přímý kop, Knödl neodhadl přesně dráhu letu míče, ten se dostal k záložníkovi Vysočan, na jeho střelu z 12-ti metrů si sice Valach sáhl, ale mimo tyče ji nedostal, 3-1. Jenže tříbrankový náskok si naši hráči vzali rychle zpět. Bezděk z pozice levého beka zatáhl míč, přihrál ho Mirkovi Petlachovi, který vyčkal na správný okamžik ke zpětné přihrávce a potom už diváci jen užasle sledovali jak míč s Lubošovi kopačky po střele z 15-ti metrů napíná síť v oblasti pravé šibenice, 4-1.

Kdo z fanoušků hostí věřil, že se snad jejich tým po přestávce vzpamatuje tak musel být zklamán. Ve 47.minutě přiťukl Knödl míč Krátkému a jeho střela jen těsně minula branku. Ve 49.minutě přišel další parádní okamžik. K přímému kopu z třiadvaceti metrů se postavil Bezděk a jím zahraný míč zastavila opět až síť u pravé šibenice, 5-1.
Hráči Šošůvky poté spíše kontrolovali hru, ale využívali každé příležitosti k protiútoku. Protivník se snažil aspoň o zkorigování výsledku, ale vyloženou šanci si vypracovat nedokázal. A když už se míč dostal k naší brance, tak zasáhl spolehlivý Valach. Navíc v 66.minutě padl další gól. Knödl se uvolnil před šestnáctkou, přihrál na levou stranu Romanovi Zouharovi a náš útočník (který si branku za práci v celém utkání určitě zasloužil) prostřelil z 15-ti metrů brankáře, 6-1.

O minutu později se však gólman hostů vyznamenal, když vyrazil střelu Krátkého, který se za obranu dostal hned po výkopu brankáře Valacha. Naši hráči se fotbalem vyloženě bavili a mohli přidat další branky. Hned 3x se dostal po přečíslení k zakončení Michal Mikulášek, ale střelecké štěstí dnes neměl. V 78.minutě unikl Knödl a jeho přihrávku poslal v dobré pozici stojící Roman Zouhar nad branku. Jen milimetry dělily od gólu Vymazala. V 81.minutě si naskočil na centr Musila a míč z jeho hlavy skončil na pravé tyči. O chvíli později skončila další Vymazalova střela těsně vedle branky Vysočan. Do další šance se řítil Knödl, ale v poslední chvíli zasáhl obránce.
Defenzíva hostů se ocitala v obrovských problémech a hráči Vysočan netrpělivě čekali na konec zápasu. Jedinou vážnější akcí hostů ve druhé půli byla ta v 86.minutě, kdy unikající útočník mířil vedle pravé tyče Valachovi branky. Po posledním hvizdu rozhodčího jsme tak mohli oslavit vysoké vítězství v tomto prestižním zápase.

Příště: V sobotu 20.6. se naši hráči rozloučí se III.třídou v domácím duelu s Olešnicí B. Začátek tohoto utkání je stanoven na 16:30. Takže jste srdečně zváni na oslavu postupu.

Žáci: Sloup – Kotvrdovice 10 : 0 (5 : 0) Ondra Čípek 3, Michal Zouhar 2, Antonín Razák 2, David Keprt, Martin Vrana a Dixa Svoboda.

Jednoznačné vítězství žáků v dohrávaném utkání. Žáci obsadili konečné 3.místo ve skupině A.