Znak obce a Nazev obce

Dnes je pondělí
21. ledna 2019, 3. týden
svátek má Běla, zítra Slavomír

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 6478
Jaro

 5014
Léto

 5166
Podzim

 5143
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

10 + 1 otázka


otázky a odpovědi

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 886x,
1.7.2009
V novém občasníku (1x za 14 dní?) pod názvem „10+1 otázka“ se budu ptát vždy jedné osobnosti spojené se sportem v naší obci – tudíž to nemusí být jen fotbal! Ale jelikož postup našich fotbalistů je stále v živé paměti, nemohla být má úvodní volba jiná než kapitán Šošůvky, kterým je Mirek Petlach.

Nejprve malá vizitka: 21 let, svobodný, student VŠ
Okresní přeborník v kopané v žácích 2000-01, dorostu 2005-06 a vítěz III.třídy v mužích 2008-09 – vždy jako kapitán týmu. Střelec 25 branek v dresu Šošůvky A. Vítěz ankety „dorostenec Šošůvky“ 2005 a 2006 a nejlepší fotbalista Šošůvky sezóny 2008-09.

1. Jaký je tvůj nejoblíbenější klubový celek a kterého světového (případně našeho) fotbalistu obdivuješ?
M.P. - To není tak jednoznačné. Řeknu Barcelona a Chelsea, i když obě družstva hrají přece jen jiným stylem. Z hráčů obdivuji Messiho, Kaká a Gerarda.

2. Jako kapitán jsi přivedl k prvenství v okresním přeboru žáky, dorost a teď jsi splnil svoji misi i u A týmu a společně ze svými spoluhráči jste vrátili do Šošůvky okresní přebor. Dají se jmenovaná vítězství nějak srovnat nebo je každé jiné?
M.P. - V obou mládežnických kategoriích jsme měli v těch úspěšných ročnících poměrně kvalitní kádr. Hráli jsme se svými věkovými vrstevníky a věděli jsme, že máme na to hrát v popředí. A když se naskytne možnost, tak zaútočit na prvenství – což se v obou případech podařilo.
Co se týká letošní sezóny, tak takové ambice asi nebyly. Měli jsme skutečně hodně mladý tým a všeobecně se nečekalo, že bychom hráli o postup. Na začátku by bylo považováno za úspěch i páté místo, ale to že po podzimu povedeme tabulku a nakonec vyhrajeme s desetibodovým náskokem, navíc s rekordním počtem bodů v historii šošůvské kopané, to asi nečekal nikdo.

3. V mládežnických kategoriích jsi nastupoval na místě stopera, teď hraješ v záloze. Jaký je tvůj nejoblíbenější post?
M.P. – Myslím, že nejlépe mi sedí a i já se cítím dobře na současném místě – tedy ve středu zálohy.

4. V současném týmu Šošůvky jsou hned dvě sourozenecké dvojice. Vedle bratrů Zouharových, jsi to právě ty s bratrem Radkem. Radek byl v této sezóně naším nejmladším, avšak určitě platným hráčem. Tudíž se Tě nemohu nezeptat, jelikož ho asi nikdo ze spoluhráčů nezná lépe než ty, jakých fotbalových vlastností si na něm ceníš?
M.P. – Myslím, že i z ohledem na svůj věk, má ve hře poměrně dobrý přehled, dokáže založit rozehrávku a dokáže „číst hru“. Navíc ho fotbal baví, což se projevuje v jeho přístupu ať už k zápasům nebo i tréninku, kdy se snaží nevynechat jediný.

5. Sezóna dopadla skvěle, ale upřímně, na jaké místo jsi tipoval náš tým před jejím začátkem?
M.P. – Před začátkem jsem tipoval umístění kolem 5. místa.

6. Po kterém zápase jsi začal věřit, nebo spíše nabyl přesvědčení ( věřit jako správný kapitán musíš vždy), že už nám vítězství neuteče?
M.P. – Nejspíš po domácím jarním duelu s Olomučany. Po tomto vítězství jsme odskočili na 7 bodů a měli lepší vzájemné zápasy.

7. Každý fotbalista má hřiště kde se mu líbí, daří se mu tam nebo naopak kam by raději už nikdy nejel. Na kterém okresním hřišti (tedy kromě Šošůvky) se dobře hraje Tobě a případně proč?
M.P. – Tak asi na Lipůvce. Pěkné hřiště, kvalitní míče, krásný sportovní areál – bohužel se tam v nadcházející sezóně nedostanu, ale vzhledem k našemu postupu mi to nevadí (úsměv). Už se ale těším na nová hřiště a nové týmy v okresním přeboru.

8. Bydlíš ve Vysočanech, ale celou kariéru hraješ v našem klubu. Bereš zápasy s Vysočany nějak prestižněji nebo je to pro Tebe zápas jako každý jiný?
M.P. - Určitě ten zápas neberu jako každý jiný, zvýšená motivace tam určitě je, ale že bych byl nějak extrémně motivován, to se říct nedá.

9. Jakým dalším sportům se věnuješ a nebo naopak jaký sport jsi nikdy nezkusil, ale lákal by tě?
M.P. - Závodně hraji stolní tenis, jinak rekreačně – kolo, tenis, hokej… lákalo by mě asi potápění, případně seskok padákem

10. V polovině srpna vstoupí Šošůvka do okresního přeboru. Bude to určitě hodně náročné, ale prozraď nám, s jakým konečným umístěním by jsi byl spokojen ?
M.P. - Byl bych spokojen, kdybychom se zachránili. Čím dřív, tím líp. V uplynulé sezóně jsme byli zachránění již po podzimu (smích).

10+1. Začínají prázdniny. Tvůj tip na ideální dovolenou zní?
M.P. Kdybych si mohl vybrat, tak nejspíš někde u vody ve společnosti dobré party lidí.

Děkuji za rozhovor.

Za 14 dní bude mým hostem trenér fotbalistů Šošůvky, Petr Mikulášek. Pokud máte nějaký zajímavý dotaz, který bych měl Petrovi položit, tak stačí napsat jeho znění na emailovou adresu: kostas99@seznam.cz
Třeba právě Váš dotaz bude mezi vybranými.Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.32 s | © 2010 Obec Šošůvka | Webmaster