Znak obce a Nazev obce

Dnes je pondělí
21. ledna 2019, 3. týden
svátek má Běla, zítra Slavomír

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 6478
Jaro

 5014
Léto

 5166
Podzim

 5143
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

10 + 1 otázka


rozhovor s Petrem Mikuláškem

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 948x,
12.7.2009Mým dnešním hostem je bývalý vynikající fotbalista a současný úspěšný trenér Petr Mikulášek.

Nejprve tradiční vizitka: 43 let, svobodný
Hráčská kariéra: 1975 – 1987 Šošůvka, 1988 Lipovec, 1989-jaro 2003 Šošůvka, podzim 2003 Vilémovice, 2004-2008 Šošůvka
Ve funkci trenéra Šošůvky : 2001-03 (společně s Alešem Zouharem), 2004-06 a 2008-doposud.
Odehrál 471 zápasů za Šošůvku A, ve kterých nastřílel 256 branek! Celkový střelecký účet v seniorské kategorii činí 272 branek. Nejlepší střelec okresního přeboru v sezóně 1989-90 (22 branek) a 1992-93 (20 branek). V právě skončeném ročníku dovedl ve funkci trenéra Šošůvku zpět do okresního přeboru.1.Dal jsi ve své kariéře obrovské množství gólů. Najde se mezi nimi takový, který by se dal označit jako nejdůležitější?

P.M.: Vzhledem k tomu, že když jsem hrál okresní přebor za Šošůvku, tak jsme neskončili nikdy lépe než pátí a hůře než jedenáctí. Tudíž jsme nehráli žádný zápas, který by byl jak se říká o postup nebo o záchranu. Takže žádný gól se nedá označit za nejdůležitější. Ale přesto na jeden gól, nebo spíš na jeden zápas, rád vzpomínám. V roce 1984 tehdejší Metra Blansko dost nečekaně sestoupila během tří sezón z krajského přeboru až do okresu a hned v prvním kole jsme hráli v Blansku. A senzačně se nám povedlo vyhrát 2:1a já jsem deset minut před koncem vstřelil vítězný gól.


2. Měl jsi jako hráč a střelec nějakého oblíbeného soupeře, se kterým se Ti dařilo a naopak našlo by se družstvo, proti kterému Ti to příliš nešlo? A s tím souvisí druhá část otázky – měl jsi nějakého protihráče o kterém by se dalo říct, že Ti dokázal fotbal znechutit.

P.M.: Nevzpomínám si. Spíš byla období, kdy se mě proti některému celku dařilo víc a proti některému míň, ale dlouhodobě to nemůžu říct o žádném mužstvu ani hráči.

3. Když se zamyslíš a promítneš si soupeře, kteří na Šošůvku čekají v okresním přeboru. Zřejmě jsi proti každému z nich jako hráč nastoupil. Našel by se nějaký, kterého bys nepokořil aspoň jednou brankou?

P.M.: Tak takové mužstvo v okresním přeboru není. Ale komu jsem vstřelil nejvíc branek to nevím.

4. Slavný Pepi Bican dokázal dát v jednom mistrovském utkání i 7 branek. Vzpomeneš si kolik jsi dal v jednom utkání nejvíce branek Ty?

P.M.: Tak to si vzpomenu. Dvakrát se mě povedlo vstřelit čtyři branky. V roce 1990 Doubravici, vyhráli jsme 4:2, no a v roce 1998 Vavřinci, to jsme vyhráli 9:3.


5. Teď otázka která asi zajímá příznivce kopané v Šošůvce. Chystají se před nadcházejícím fotbalovým ročníkem nějaké změny v kádru našeho týmu? A když jsme u složení týmu. Dal by se porovnat celek Šošůvky z doby tvého hráčského působení s tím současným?

P.M.: O změnách se asi moc mluvit nedá, spíš o rozšíření kádru. Z hostování v dorostu Blanska se vrací Luděk Sehnal a ukončili jsme hostování Jendovi Kuchařovi v dorostu Sloupu. Ke druhé části otázky: Myslím si, že současný kádr je každopádně vyrovnanější než dřív. Na hře není poznat, když nastoupí náhradník, což v minulých letech nebylo pravidlem.

6. Před minulou sezónou hledala Šošůvka nového kapitána. Žádné volby se nekonaly a z pozice své funkce jsi určil lídrem týmu Mirka Petlacha, ačkoliv v mančaftu byly zkušenější i starší hráči. Můžeš teď, s odstupem času osvětlit čtenářům důvod své volby?

P.M.: Jistě. Už před sezónou jsem měl představu, že sestavu budu točit. Nechtěl jsem, aby byl v každém zápase jiný kapitán a odhadl jsem, že mezi nejčastěji nasazované hráče bude patřit právě Mirek. Proto jsem ho ,,demokraticky“ zvolil celkovým počtem jednoho hlasu.:-)

7. Na lavičce působíš velmi impulzivně. Ale sám máš raději trenéry jaké? Ty kteří jsou tak říkajíc nad věcí, emoce nedávají znát ( např. Komňacký), nebo se Ti naopak líbí kouči typu Straky, kteří výbuchy emocí absolutně neskrývají? Případně proč?

P.M.: Pokud působím jako impulsivní trenér,tak se omlouvám. Není to mým záměrem. Snažím se být klidný, ale někdy se prostě neudržím. Takže spíš bych si vybral Komňackého.

8. Jsi ze Šošůvky. Hráče které vedeš znáš prakticky od žáčků. Otázka zní: můžeš jmenovat, který z nich Tě přesto svými výkony v této sezóně příjemně překvapil?

P.M.: Spíš jsem byl překvapený ze hry celého mužstva. V podstatě každý hráč podával výkony na hranici svých možností, takže jedno jméno vyzvednout nedokážu.

9. Můžeš prozradit, kdy Ti v uplynulé sezóně bylo na lavičce nejhůř?

P.M.: Nejhůř mě bylo určitě po posledním zápase podzimu proti Skalici, kdy soupeř vyrovnal v nastaveném čase a náš náskok na čele tabulky se smrsknul na jeden bod. A moc příjemně mě nebylo ani po jarní prohře s Vilémovicemi. To jsme podali tak špatný výkon, že jsem začal mít obavy, abychom první místo vůbec udrželi (úsměv).

10. Na místních internetových stránkách se rozeběhla tipovací soutěž ohledně bodového zisku Šošůvky v podzimní části OP. Na tvůj tip se Tě ptát nebudu, ale zeptám se jinak. S jakým bodovým ziskem by jsi byl spokojen jako trenér?

P.M.: Spokojen bych byl samozřejmě, kdyby jsme získali 42 bodů (úsměv). Ale uvědomuji si, že netrénuji Klapzubovu jedenáctku, takže když uhrajeme 18 bodů , budu spokojený. A dostat se nad 20 bodů by bylo vynikající.

10.+1. Jsi známý tím, že fotbalem doslova žiješ. Ale provozoval jsi na nějaké vážnější úrovni jiný sport?

P.M.: V žákovském věku jsem hrál tři roky košíkovou za Metru Blansko. No a od roku 1995 až do současnosti hraji za Sloup šachy.

Děkuji za rozhovor.

Za 14 dní přislíbil odpovědět na moje otázky vynikající florbalista, skvělý stolní tenista a v neposlední řadě i velmi dobrý fotbalista Jirka Obalil. Takže pokud mu chcete mým prostřednictvím položit otázku, stačí zaslat její znění na email: kostas99@seznam.cz a to do neděle 19.7.Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.435 s | © 2010 Obec Šošůvka | Webmaster