Zpráva z utkání 3.kola okresního přeboru mužů - 23.8.2009

přečteno 1164x,
23.8.2009

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Klemsa, Petlach Radek, Nemeškal – Musil, Petlach Mirek, Bezděk , Knödl (73.Mikulášek Michal) –Krátký (68.Sehnal), Doležel (53.Zouhar Roman)

Střelci našich branek: Krátký 2 a Sehnal

Po deseti letech se dočkali fanoušci obou celků velkého derby v okresním přeboru. K vidění byl rušný a dramatický duel se šesti góly, který nakonec skončil remízou. Chtělo by se mi napsat spravedlivou, ale to by bylo značně neobjektivní. Domácí (kteří proti nám nastoupili s o hodně kvalitnější sestavou než minulý týden) byli lepším celkem. Dokázali využít menších parametrů vlastního hřiště, byli dravější, důraznější a náš celek prakticky po celý zápas přehrávali. Jenže fotbal se hraje na góly a těch dokázali vstřelit oba celky stejně. Takže nakonec nahoru do kopce vezeme bod, který podle průběhu snese přívlastek „zlatý“.

Jak se bude zápas odvíjet ukazovaly hned úvodní minuty. Soupeř vyhrával osobní souboje, využíval nedůrazného pokrývání svých hráčů naší obranou a tím si vynutil územní převahu. Dlouho však bez nějaké větší šance. Až v 18.minutě přišla naše první hrubka. Na autové vhazování si do pokutového území naběhl obránce Sloupu, dali jsme mu tolik prostoru, že přihrál před branku svému spoluhráči a ten ze šesti metrů bezpečně skóroval, 1-0.

Už za minutu uháněl k naší brance Martin Mikulášek (ten se určitě chtěl proti svým bývalým spoluhráčům vytáhnout), naštěstí však jeho přízemní polostřelu nedokázal nikdo tečovat. V 19.minutě o sobě dali poprvé vážněji vědět naši hráči. Krátký, který do té doby jako jediný dokázal zaměstnávat soupeřova brankáře, se uvolnil na pravé straně, přihrál do pokutového území Mirkovi Petlachovi, ale ten vystřelil z jedenácti metrů velmi slabě a brankář neměl potíže.
Ty mu nastaly hned o minutu později. Po tvrdé ráně Radka Petlacha, kterou gólman vyrazil, se kopal roh. Po jeho zahrání se míč dostal k Mirkovi Petlachovi a od něho k Markovi Krátkému, jenž z osmi metrů zamířil pohotově vedle brankáře do sítě, 1-1.

Domácí byli brzkým vyrovnáním zaskočeni a hra se přece jen vyrovnala. Jenže závěr poločasu patřil opět Sloupu, který si vypracoval několik nadějně vyhlížejících akcí a Valach se měl co ohánět, aby udržel remízový stav do přestávky. I když ten vydržet vůbec nemusel a to zásluhou našich hráčů. Ve 45.minutě zahrával přímý kop Ivan Zouhar, míč z jeho kopačky proletěl mezi obránci až na volného Musila, který však střílel pouze do brankáře.

Na začátku druhé půle se zdálo, že důrazný pohovor našeho trenéra s hráči v kabině pomohl. Jenže nás srazila téměř totožná chyba jak u prvního gólu. 50.minuta - autové vhazování – neobsazený hráč u naší šestnáctky (Martin Mikulášek) a následná prudká střela k pravé tyči, kam Valach nemohl dosáhnout, 2-1.
Dokázali jsme však opět poměrně rychle srovnat. V 54.minutě přišel dlouhý nákop na pravou stranu směrem ke Krátkému. U míče byl dřív obránce, který se ho snažil kontrolovat. Jenže Marek byl důraznější, o míč ho obral a z úhlu prostřelil vybíhajícího brankáře, 2-2. Nutno říct, že z mého pohledu byl Marek Krátký naším nejlepším hráčem v zápase, jako jeden z mála se dokázal prosazovat v osobních soubojích a jeho rychlost činila obraně Sloupu velké problémy.

Začínalo se prakticky od začátku, ale domácí šli i potřetí do vedení. V 61.minutě se prodíral do naší šestnáctky útočník Sloupu, bránící Radek Petlach nešťastně klopýtnul, čehož jeho protivník využil k přihrávce před branku, kde se mezi našimi dvěma hráči prosadil střelou z devíti metrů jeho nabíhající spoluhráč, 3-2.
Od té chvíle se hrálo prakticky na naši branku. Již v 65.minutě vyrazil Valach tvrdou Nečasovu střelu ze třinácti metrů. A tlak domácích sílil. Naši hráči měli často problémy i s odkopáváním míčů do bezpečí. V 77.minutě vznikl před brankou Šošůvky obrovský závar, ale naštěstí bez gólové koncovky. Vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy soupeř přidá pojišťující čtvrtý gól, ale zejména Valach držel naše šance na vyrovnání. A to nakonec přišlo.
V 84.minutě zaskočil defenzívu Sloupu Radek Petlach svým dlouhým autovým vhazováním. Míč prodloužil Roman Zouhar na nabíhajícího Sehnala a Luďa stačil před vybíhajícím gólmanem špičkou kopačky poslat míč do sítě. Na brankové čáře se ještě snažil zasáhnout vracející se stoper, ale k naší radosti to nestihnul, 3-3.

Závěr byl nesmírně dramatický. V 87.minutě se po jednom ze soubojů nezaviněně zranil Jarda Valach a do branky musel narychlo zaskočit Ivan Zouhar. A jelikož už jsme v tu dobu měli vyčerpaná všechna střídání, dohrávali jsme v deseti.
V 89.minutě jsme pak přežili klinickou smrt. Útočník domácích prošel po pravé straně, přihrál před branku mimo dosah Ivana Zouhara a střelu dalšího hráče z deseti metrů odrazil z prázdné brány Klemsa. A o pár desítek vteřin později skončila střela téhož hráče na břevně naší svatyně.
Zní to až neuvěřitelně, ale ještě jsme mohli vyhrát. V 91.minutě zahrával Bezděk přímý kop z devatenácti metrů, ale zeď stojící od něho snad jen šest metrů (rozhodčí si nechtěl zřejmě dělat problémy) neprostřelil. I když musím uznat, že porážku by si domácí nezasloužili a zřejmě by na hřišti stáli jako solné sloupy ještě teď.

Příště: V neděli 30.8. hostíme na našem hřišti Letovice. Začátek zápasu je stanoven na 16:30.