Zpráva z utkání 18. kola okresního přeboru mužů - 18.4.2010

přečteno 784x,
18.4.2010

Sestava: Zouhar Ivan – Petlach Radek – Klemsa, Odehnal, Nemeškal (77.Bezděk) – Musil, Kuchař (63.Krátký), Petlach Mirek, Knödl – Sehnal (42.Zouhar Roman), Doležel

Střelci branek: Haničinec M. 3, Setnička Z. 2 a Dvořáček

Po pěti vítězstvích v řadě (včetně konce podzimu) naši hráči velice tvrdě narazili. A to se soupeřem, který si vítězství zcela jistě zasloužil, ale konečné skóre hrubě zkreslila totálně nepovedená závěrečná dvacetiminutovka, ve které se naše porážka změnila v debakl.

Průběh střetnutí hodně ovlivnila již 3. minuta a vedoucí gól Drnovic. Nepříliš prudkou střelu zpoza „šestnáctky“ Ivan Zouhar neudržel a pro soupeřova hráče už nebylo problémem poslat míč do odkryté branky, 0-1.
Tato branka hosty povzbudila a pokračovali v aktivní hře. V 8. minutě hezky zakombinovali před naší brankou a míč po střele jejich útočníka jen těsně minul pravou tyč. Ještě nebezpečněji vypadala akce z 10. minuty. V obraně jsme si počínali značně nedůrazně a nechali střílet z patnácti metrů hráče Drnovic. Ivan Zouhar jen reflexivně vykopával nohou na rohový kop.

Naše velká chvíle mohla přijít ve 13. minutě. Doležel zamotal hlavu celé obraně, přihrál úplně volnému Sehnalovi, ale náš útočník mířil z deseti metrů nad branku. Snad i vzhledem k brance z úvodu utkání se hrál útočný fotbal. Drnovice prokazovaly svou sílu ve hře dopředu, kdy zejména přechod do útoku byl obdivuhodný a nebezpečí hrozilo prakticky z každé strany. Na vlastní kůži to poznal náš brankář, když skvěle zlikvidoval průnik hostujícího útočníka ve 24. minutě. Domácí hráče brzdilo vysoké procento ztracených míčů, čehož hosté dokázali využívat. Přesto však na několik minut převzali iniciativu hráči Šošůvky. Ve 26. minutě prošel Radek Petlach až k „šestnáctce“ a jeho tvrdá střela minula pravou tyč. A o minutu později vybojoval Sehnal míč pro Kuchaře, ten se ocitl až před brankářem, ale jeho následnou nedůraznou střelu stihnul z brankové čáry vykopnout obránce.

Závěr poločasu ukázal v plné nahotě problémy v naší defenzívě. Ve 39. minutě obral útočník Drnovic Odehnala o míč, postupoval sám na branku a jen skvělý Ivanův zákrok zabránil změně skóre. Svůj skvělý postřeh prokázal brankář Šošůvky i ve 41. minutě, kdy se před ním opět zjevil osamocený útočník, ale ani on neuspěl.

Vstup do druhé půle vypadal nadějně. Hned ve 46. minutě jsme po ose Kuchař-Knödl-Mirek Petlach zakombinovali a pohotovou střelu posledně jmenovaného vyrazil brankář reflexivně na roh. V dalších minutách si naši hráči vytvořili mírnou optickou převahu, ale jen po „vápno“. Do žádné vyložené možnosti jsme se dostat nedokázali. Naopak hosté hrozili neustále nebezpečnými výpady a jejich souhra působila určitě fotbalovějším dojmem. V době, kdy naši příznivci stále věřili v obrat, přišla 69. minuta, která obrátila vývoj střetnutí k našemu hororovému konci. Po další z nepřesností se dostal v naší „šestnáctce“ k míči útočník hostů, Odehnal ho fauloval a nařízená penalta znamenala naše dvougólové manko, 0-2.

To naše hráče nalomilo, ale přece jen se ještě snažili s výsledkem něco udělat. Jenže přes dobře organizovanou defenzívu hostů to bylo hodně těžké. A když se v 76. minutě dopustil dalšího penaltového zákroku Nemeškal, tak bylo „vymalováno“. Kopal se druhý pokutový kop a rázem to bylo 0-3.
V posledních minutách jsme zcela rezignovali a soupeř dění na hřišti naprosto ovládl. V 85. minutě prošel k brance záložník Drnovic, udělal kličku i brankáři a pohodlně zavěsil, 0-4.
Za další minutu si to ten stejný hráč zopakoval. Chyba v defenzívě, samostatný nájezd a Ivan neměl šanci zasáhnout, 0-5.
A abychom si vypili kalich hořkosti až do dna, tak v poslední minutě přišel „hřebíček do rakve“. V naší síti skončila i střela soupeřova hráče z patnácti metrů, 0-6.
V tu chvíli však už byli naši hráči myšlenkami v kabinách, kde jim poté, co rozhodčí střetnutí ukončil, nezbývalo nic jiného než se oklepat a příští týden se v duelu s Vavřincem představit v úplně jiném světle, než se jim to podařilo dnes

Příště: V sobotu 24. dubna zajíždí naše družstvo do Blanska k duelu s Vavřincem. Výkop střetnutí bude v 16:00. Odjezd autobusu je stanoven na 15:00.

Žáci: Šošůvka - Jedovnice 4 : 0 (4 : 0) Standa Šindelka 2, Žeňa Ponomarenko a vlastní

Výsledek hodně zkresluje dění na hřišti. Hosté za stavu 0-0 neproměnili penaltu a poté nám vlastními chybami nabídli bezpečný náskok. Jinak se totiž hrálo vyrovnané střetnutí, ve kterém se výraznou měrou podílel na našem vítězství David Keprt, jehož excelentní výkon na postu stopera byl rozhodujícím faktorem utkání.