Zpráva z utkání 25. kola okresního přeboru mužů

přečteno 838x,
6.6.2010

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Klemsa, Odehnal, Nemeškal – Musil, Mikulášek Michal (73.Petlach Mirek), Kuchař (64.Doležel), Knödl – Zouhar Roman, Sehnal (84.Petlach Radek)

Střelci branek: Zouhar Roman – Janíček Tomáš

V sobotním sluncem zalitém odpoledni se v Šošůvce představil již jistý vítěz okresního přeboru, kterým je Blansko B. Hrálo se vcelku vyrovnané utkání, ve kterém působili hosté o něco fotbalovějším dojmem, naproti tomu si naši hráči dokázali vypracovat více brankových možností. Samostatnou kapitolou byl rozhodčí Korbel. Posledních 20 minut střetnutí si za rámeček určitě nedá. Zřejmě si neuvědomil, že dnes není 24. prosince a rozhodl se vybalovat dárky. Protože penalta, kterou proti nám nařídil , se jinak než dárkem nazvat nedá. Naši hráči sice dokázali zmobilizovat zbytek sil a aspoň srovnat, ale pocit křivdy v nich určitě zůstal.

Úvodní minuty se nesly ve znamení opatrnosti. Soupeři se spíše oťukávali a čekali, co přijde. První vážněji zahrozili hosté. Ve 13. minutě se jejich útočník protáhl kolem obránců až před Valacha, ale náš brankář předvedl výborný zákrok a tuto šanci zneškodnil. V 18. minutě přišla hezká akce na druhé straně. Z pravé strany poslal Musil přesný centr na nabíhajícího Michala Mikuláška, ten si míč v rychlosti bravurně zpracoval, rázem se ocitl za obránci, ale jeho střela podél vybíhajícího brankáře skončila těsně vedle pravé tyče. Poté se dlouhé minuty hrálo spíše o střed hřiště a ani jedno z družstev nedokázalo na protivníkovu obranu nic vymyslet. Diváky mohla vzrušit snad jen střela záložníka Blanska z dvaceti metrů ve 32. minutě, kterou však Valach nadvakrát zlikvidoval.

Dramatický byl až závěr poločasu. Ve 38. minutě zastavil pronikajícího útočníka Blanska Ivan Zouhar uvnitř pokutového území jen za cenu faulu a kopala se naprosto neoddiskutovatelná penalta. Exekuce se ujal kapitán hostů, proti jeho střele brankář Jarda Valach zvolil svoji pravou stranu a byla to správná volba. Míč bravurně vyrazil a poradil si i s následující dorážkou dalšího dobíhajícího protihráče.
Tento moment naše hráče povzbudil a soupeře výrazně zatlačili. Ve 42. minutě přihrál Sehnal na levou stranu Knödlovi, na následný centr si naskočil nabíhající Kuchař, ale bohužel jeho hlavička z devíti metrů branku minula. Velkou možnost jsme měli ještě v nastaveném čase první půle. Další Knödlův centr z levé strany sklepl Roman Zouhar ke kopačkám Musila, jenže jeho střelu z dvanácti metrů brankář dokázal vyrazit na rohový kop.

Ve druhém poločase se dlouho hrál vyrovnaný fotbal bez větších šancí. Soupeř se snažil prosadit spíše individuálně, což moc šancí na úspěch nemělo. Naši hráči oproti tomu sázeli na kombinaci, byli o něco aktivnější, ale chyběla nějaká finální přihrávka či ta „poslední“ klička. Všem přítomným tudíž bylo jasné, že utkání může rozhodnout jediný gól.
Jenže v 71. minutě vstoupil do děje výrazným způsobem rozhodčí. Po souboji s Odehnalem v pokutovém území předvedl hráč Blanska „skok plavmo rovnou za rukama“ a pískala se penalta, která zřejmě udivila i některé hráče soupeře a naprosto šokovala všechny zaujaté i nezaujaté příznivce. S druhým dnešním pokusem již hosté naložili lépe a střela jejich hráče skončila přesně u levé tyče naší brány, 0-1.

Závěrečná fáze se pak nesla v hodně nervózním duchu. Rozhodčí, kterému se za uplynulých 70 minut dalo jen těžko něco vážnějšího vytknout, zcela vypadl z role a o jeho další působení bylo hodně problematické. Několik dalších minut bylo na hráčích Šošůvky vidět, jak s nimi inkasovaný gól zatřásl, působili nervózně (nebylo se také čemu divit), což soupeři, který se zatáhl do obrany, evidentně vyhovovalo. V závěrečných minutách však Šošůvka „zabrala“ a mnoho nechybělo, aby zápas otočila. Nejprve nám sice v 84. minutě zatrnulo, když si na centrovaný míč před naši branku naskakovali dva hráči hostů, ale naštěstí míč z hlavy jednoho z nich skončil vedle pravé tyče. A pak už přišly naše chvíle.

V 85. minutě předvedli hráči v oranžovém důrazný presink na soupeřově polovině, získali míč, Doležel vysunul Romana Zouhara a ten přízemní střelou ze čtrnácti metrů vedle vybíhajícího brankáře bezpečně skóroval, 1-1.
A sahali jsme i po vítězství. V 90. minutě se Doležel uvolnil přes dva obránce, ač přidržen rukou (penalty se bohužel pískaly jen proti nám), ze čtrnácti metrů vystřelil, ale míč z jeho kopačky jen otřel pravou tyč a skončil v zámezí. V nastaveném čase fauloval velmi hrubě hostující hráč Mirka Petlacha, dobíhající Musil jej odstrčil a rozhodčí vyloučil oba dva. Jenže to už na konečném výsledku nemohlo nic změnit.

Příště: V neděli 13. června zajíždí naši fotbalisté do Rudice. Utkání začíná v 16:30 h. Odjezd autobusu je stanoven na 15:30.

Žáci: Lipovec – Šošůvka 3 : 1 (2 : 0) Filip Furch
Na hřišti vedoucího celku nedokázali naši hráči využít svoje šance, což je stálo jakýkoliv bodový zisk.

Šošůvka – Rudice 8 : 0 (3 : 0) Filip Furch 3, Standa Šindelka 2, David Dobšíček 2 a Martin Přibyl
V posledním utkání sezóny si žáci s chutí zastříleli, když ještě spoustu možností nevyužili.