Zpráva z utkání 26. kola okresního přeboru mužů

přečteno 788x,
14.6.2010

Sestava: Valach – Petlach Radek (87.Zouhar Ivan) – Klemsa, Odehnal, Nemeškal – Kuchař, Doležel, Mikulášek Michal (77.Bezděk), Knödl – Sehnal (70.Petlach Mirek), Zouhar Roman

Střelci branek: Grómský – Michal Mikulášek, Sehnal, Kuchař a Bezděk

Počtvrté v jarní části se naši hráči představili na hřišti soupeře a počtvrté si odvezli plný počet bodů. Výsledek hovoří sice jasně, ale na hřišti se hrálo spíše vyrovnané střetnutí, kdy v určitých pasážích měl navrch vždy jeden z celků. Rozhodla produktivita našich hráčů, kteří dokázali trestat chyby domácí defenzívy.

Samotné utkání jsme začali aktivně, o čemž se diváci mohli přesvědčit již v 1. minutě, kdy se Sehnal probíjel obranou a jeho povedenou střelu zlikvidoval brankář až na druhý pokus. V dalších minutách se bojovalo spíše o střed hřiště a mírně navrch získávali domácí. Ve 14. minutě „vypustil“ běžecký souboj s protihráčem Knödl, následovalo přečíslení a až na poslední chvíli zblokoval Odehnal nebezpečnou ránu hráče Rudice. Domácí byli při chuti a v 18. minutě míjí střela z pravé strany těsně naši branku. Dvojice útočníků Zouhar – Matuška stále zaměstnávala naši obranu a ve 21. minutě druhý jmenovaný nedokázal jen o kousek dostat míč mezi tři tyče po centru z pravé strany.

Aktivitu soupeře jsme však záhy zmrazili. Ve 23. minutě Sehnal s míčem u nohy procházel pokutovým územím, zpětnou přihrávku adresoval nabíhajícímu Michalovi Mikuláškovi a náš kapitán pohotovou střelou z patnácti metrů rozvlnil síť pod levým horním rohem branky Rudice, 0-1.
Domácí byli zaskočeni a z jejich strany mělo být ještě hůř. Ve 26. minutě atakoval důrazný Doležel obranu Rudice, následoval nepřesný odkop přesně na hlavu Kuchaře, míč se dostal k Sehnalovi, který postupoval z pravé strany rázem sám na brankáře. V této situaci se Luděk neunáhlil, počkal si na pohyb gólmana a pak poslal míč přesně k levé tyči, 0-2.
Dvoubrankový náskok nás dokonale uklidnil, soupeře jsme k ničemu vážnějšímu nepouštěli a až do konce prvního poločasu jsme prakticky kontrolovali hru.

Do druhé půle jsme však vstoupili hodně pasivně a trest mohl přijít záhy. V 51. minutě doběhl útočník domácích zdánlivě ztracený míč, nacentroval před branku, jeho spoluhráč se prosadil v hlavičkovém souboji, ale ze šesti metrů mířil nad břevno. Hrálo se dál na naší polovině, ale v 56. minutě dal o sobě vědět Roman Zouhar, který po centru zleva střílel z osmnácti metrů, ale brankář jeho pokus kryl. Po hodině hry nám hned 2x zatrnulo. Soupeř si vynutil tlak a z něho pramenily šance. V 60. minutě hlavičkoval ze sedmi metrů naprosto osamocený záložník a míč proletěl vedle pravé tyče Valachovy brány. V 63. minutě si zaběhl za obranu na centrovaný míč další z protihráčů, ale ze šesti metrů přehodil nejen našeho brankáře, ale i branku.

V dalších minutách si naši hráči přece jen uvědomili, že takhle se to hrát nedá a přidali v ofenzívě. Do nadějných možností se drali Sehnal a po něm i Roman Zouhar, ale chyběl snad jen půlkrok k tomu, aby dosáhli na míč před poloprázdnou brankou. V 73. minutě mířil po přihrávce od Mirka Petlacha těsně vedle pravé tyče aktivní Doležel. Ještě větší možnost se naskytla Knödlovi v 75. minutě. Do ideální pozice mu přihrál Doležel, ale náš záložník mířil ze čtrnácti metrů vysoko nad branku.
V poslední desetiminutovce nás domácí ve svém závěrečném tlaku opět přimáčkli do vlastní šestnáctky a vyplatilo se jim to. Střela jejich záložníka zpoza „velkého vápna“ doplachtila až k pravé tyči branky Šošůvky a rázem bylo zaděláno na dramatický závěr, 1-2.

Naštěstí naděje Rudice velice rychle pohasla. V 85. minutě unikl po levé straně Knödl, odcentroval před branku, kde se důrazem prosadil Kuchař a z osmi metrů uklidil míč k pravé tyči, 1-3.
Domácí poté vystřídali brankáře, který chytal celou druhou půli limitován zraněním nohy a do brány se postavil útočník Matuška. I ten však ještě jednou inkasoval. V 90. minutě přihrál Doležel na levou stranu střídajícímu Bezděkovi, náš hráč prokázal fotbalovou chytrost a brankáře (stojícího mírně před vlastní svatyní) mistrně z pětadvaceti metrů přeloboval, 1-4.

Vítězství našeho týmu znamená, že určitě skončíme do 6. místa (což zcela jistě „těší“ našeho pokladníka Zdeny) a navíc se nám naskýtá možnost zaútočit i na příčky ještě vyšší.

Příště: O nastávajícím víkendu nás čeká dvojzápas. Nejprve již v pátek 18. června zajíždíme do Boskovic k utkání s Olomučany. Začátek utkání je stanoven na 18:00 h. Odjezd autobusu v 17:00.
No a v neděli 20. června se v posledním utkání celé sezóny představíme na hřišti ve Vískách, které proti nám budou hájit příslušnost k okresnímu přeboru. Zápas začíná v 16:30 h. Autobus odjíždí v 15:15 a na obě tato střetnutí zveme samozřejmě naše příznivce