Zpráva z utkání 3. kola okresního přeboru mužů - 22. 8. 2010

přečteno 884x,
22.8.2010

Sestava: Valach – Petlach Radek – Klemsa, Odehnal, Nemeškal – Musil (77.Bezděk), Doležel, Mikulášek Michal (63.Kuchař), Knödl – Krátký (74.Zouhar Roman), Sehnal

Střelci branek: Pokorný, Gryc, Pernica a Janda – Sehnal 2

I ve druhém utkání nového ročníku vyšli naši fotbalisté bodově naprázdno. Hráli sice na hřišti jednoho z favoritů soutěže, který během prvních třiceti minut dokazoval svoje kvality a získal i dvoubrankový náskok. Jenže ve zbytku utkání byli naši hráči lepším celkem, vypracovali si řadu možností, jenže s jejich využitím jsme na tom byli podobně jako minulý týden. Tedy dost bídně. Naopak domácí využili našich individuálních chyb, a tak z utkání, ve kterém jsme měli minimálně na bod, odjíždíme s prázdnýma rukama.

Úvod a vlastně prakticky celá první půlhodina patřila domácím. Ti nás zatlačili na vlastní polovinu a již ve 3. minutě orazítkoval hráč Jedovnic střelou z dvaceti metrů naši levou tyč. I v dalších fázích hry byl rozdíl mezi oběma týmy markantní. Hráči Šošůvky byli u každého míče později, zaostávali v rychlosti i v důrazu. Čisté konto jsme také neudrželi dlouho. V 9. minutě se nechal příliš snadno připravit u půlící čáry o míč Krátký, balon se dostal kolem naší zkoprnělé obrany až na hrot domácího útoku, kde hráč Jedovnic z patnácti metrů obhodil Valacha a otevřel skóre, 1-0.
Soupeř pokračoval dál v aktivitě a ve 14. minutě nebyl daleko od druhého gólu. Po vyšachování naší defenzívy střílel útočník Jedovnic ze čtrnácti metrů těsně nad branku. Ale o chvíli později se skóre přece jen měnilo. Ve 20. minutě jsme nedokázali dostat míč do bezpečí a důrazní domácí nás za to potrestali. Míč skončil na levé straně u Gryce a ten přesnou střelou ze šestnácti metrů zakončil k pravé tyči, 2-0.

V těchto fázích se zdálo, že si odsud odvezeme pořádný debakl. Jenže domácí během několika minut začali působit dojmem závodníka, který přepálil začátek. Najednou jsme dokázali udržet míč na soupeřově polovině a objevili se náznaky prvních možností. Naopak soupeř už se k ohrožení branky nedostával a hra se vyrovnala. A od třicáté minuty jsme začínali mít i navrch. Hodně tomu pomohla akce ze 34. minuty. Z pravé strany odcentroval Musil a před brankou se parádní hlavičkou z osmi metrů, která skončila u pravé tyče, prosadil Sehnal, 2-1.
Za dvě minuty mohlo být srovnáno. Krátký vhodil “rychlý aut“ a Sehnal běžel z pravé strany sám na bránu. Bohužel obstřelil nejen brankáře, ale o pár centimetrů i levou tyč.
Místo srovnání jsme však záhy opět doháněli dvoubrankové manko. Ve 39. minutě udělal fatální chybu brankář Valach. Poměrně snadný centrovaný míč mu vypadl z rukavic a osamocený hráč Jedovnic asi jednodušší gól ještě nedal. Zakončoval ze šesti metrů do prázdné brány, 3-1.
Ve 40. minutě mohl bleskově odpovědět Doležel, ale pohotovou střelou z deseti metrů mířil nad břevno. Ve 43. minutě ještě vyrazil Valach prudkou střelu z dvaceti metrů nad břevno.

Náš tlak pokračoval i po přestávce. Hned ve 46. minutě poskakoval míč před brankou, ale nikdo z našich míč do sítě nedostal. Na druhé straně měli ojedinělou možnost i domácí. Jenže jejich hráč ve 49. minutě branku z bezprostřední blízkosti minul. O minutu později gól už padl a k naší radosti na druhé straně. Po dalším autovém vhazování se řítil na brankáře Sehnal (z mého pohledu společně s Musilem naši nejlepší hráči v utkání) a tentokrát zakončil chladnokrevně k levé tyči, 3-2.
Domácí se dostávali do stále větších nesnází a už v 52. minutě mohlo být srovnáno. Na rohový kop Krátkého si naběhl osamocený Doležel, ale hlavou ze šesti metrů branku minul. V těchto fázích se hrálo podle našich not a domácí čekali jen na nějaký brejk, ale bez úspěchu. V 64. minutě jsme měli třetí gól na dosah. Centr prodloužil na branku Odehnal a gólman jen s obtížemi vyrazil před sebe, přímo před dobíhajícího Musila, který hlavičkoval snad ze čtyř metrů, ale jen do ležícího brankáře!
V 70. minutě se dostal za obranu Kuchař, ale místo sprintu směrem k bráně akci zbrzdil a ta nakonec skončila ofsajdem.
Definitivní konec našim bodovým nadějím přinesla 75. minuta. Domácí útočník prošel kolem hranice šestnáctky hned přes tři naše hráče a jeho nepříliš prudká střela skončila odrazem od naší pravé tyče počtvrté ve Valachově síti, 4-2.

Závěrečné minuty se dohrávaly spíše jen z povinnosti. Obě družstva si vypracovala po jedné šanci, ale bez přesného zakončení. A tak poslední hvizd rozhodčího znamenal, že na první bodový zisk si musíme minimálně týden počkat.

Příště: V neděli 29. srpna čeká naše fotbalisty velké derby se Sloupem. Věřím, že fanoušci nenechají naše fotbalisty na holičkách a ve velkém počtu přijdou Šošůvku povzbudit a dopomoci jí tak k prvnímu bodovému zisku. Samotné utkání začíná v 16:30 h.

V sobotu 28. srpna začínají svoji soutěž také žáci, kteří od 16:00 hostí Jedovnice.