Zpráva z utkání 5. kola okresního přeboru mužů - 4.9. 2010

přečteno 1066x,
5.9.2010

Sestava: Zouhar Ivan – Petlach Radek – Klemsa, Odehnal, Bezděk – Kuchař, Mikulášek Michal (56.Doležel), Petlach Mirek (70.Sehnal), Knödl – Krátký (76.Nemeškal), Zouhar Roman

Střelci našich branek: Krátký, Odehnal, Petlach Mirek, Knödl a Zouhar Roman

Po utkání se Sloupem jsme v sobotu zamířili k dalšímu derby. Tentokrát do Vavřince. A ač rozdíl mezi oběma celky v tabulce byl jen dvoubodový, tak jsme zcela určitě nastupovali v roli favorita. Jenže první půle předzápasové prognózy nepotvrdila. Domácí byli důraznější a i bojovnější, naproti tomu v naší hře bylo příliš mnoho chyb. Proto lze poločasové vedení Vavřince považovat za zasloužené. Jenže ve druhé části nastoupila na hřiště úplně jiná Šošůvka. Zvýšená aktivita přinesla nejen otočení zápasu, ale nakonec i pět gólů v domácí síti. Vítězství určitě těší, ale příště by hra na jeden poločas už nemusela stačit.

Úvod střetnutí byl z naší strany hodně vlažný, čehož domácí využili a už v 6. minutě mohli vést. Jenže střelu jejich hráče ze sedmnácti metrů brankář Ivan Zouhar u své levé tyče bravurně „vytáhl“ na roh. Kdo čekal, že si z této situace vezmeme poučení, musel být zklamán. Navíc jsme už v 9. minutě inkasovali. Poměrně snadno jsme přišli na soupeřově polovině o míč, následoval průnik záložníka Vavřince po pravé straně a po jeho centru hlavičkoval úplně volný spoluhráč z devíti metrů k protilehlé pravé tyči, kde Ivan neměl absolutně šanci zasáhnout, 1-0.
Takový průběh domácí hodně povzbudil a začali jsme mít problémy. Sice jsme se neustále tlačili na soupeřovu polovinu, ale srážely nás vlastní chyby v rozehrávce nebo ve zpracování míče. To domácí byli důraznější, u většiny míčů byli dříve a využívali každé možnosti k zaútočení, což naši defenzívu hodně provětrávalo. Ve 21. minutě nám zatrnulo, když Ivan Zouhar neudržel tvrdou střelu z pětadvaceti metrů, ale míč se naštěstí zakutálel vedle naší pravé tyče do autu. Před brankou soupeře byl mezitím k vidění stále stejný obrázek. Snaha našich hráčů končila ztrátou míče bez nějaké větší možnosti k zakončení. Ve 34. minutě uháněl z pravé strany k naší brance útočník Vavřince, ale jeho zakončení bylo hodně nedůrazné.

Až v závěru poločasu jsme začali vážněji ohrožovat soupeřovu bránu. Ve 39. minutě zakombinoval Bezděk s Knödlem, na konci celé akce byl Kuchař, ale ze dvanácti metrů míč dobře netrefil a bránu minul. Ve 41. minutě si vysloužil potlesk Michal Mikulášek, kdy střelou z dvaadvaceti metrů dal vyniknout gólmanovi domácích. Hodně blízko vyrovnání jsme byli o minutu později. Mirek Petlach vysunul na levé straně Knödla, ten přihrál před branku nabíhajícímu Romanovi Zouharovi, avšak jeho pohotový halfvolej z osmi metrů skončil na levé tyči a následná Kuchařova dorážka mířila nad břevno.

Do druhého poločasu jsme vstoupili úplně jinak, než jak jsme působili v části první. Zvýšili jsme důraz i pohyb a bylo to hned znát. Jenže našemu úsilí mohla udělat trhlinu 47. minuta. Rozhodčí „pustil“ jasný faul na Kuchaře, následovalo přečíslení a domácí útočník běžel sám na vybíhajícího Ivana Zouhara. Toho sice dokázal přehodit, ale branku minul.
Ve 49. minutě přihrál Knödl do „šestnáctky“ nabíhajícímu Mirkovi Petlachovi, ale jeho střelu ze třinácti metrů brankář dokázal vyrazit.
To už se však blížily velké okamžiky našeho týmu. V 53. minutě netrefil centrovaný míč obránce Vavřince a Roman Zouhar byl rázem sám před gólmanem. Ten jeho velkou šanci sice zlikvidoval, ale míč se odrazil na pravou stranu ke Krátkému, který z úhlu dokázal míč prudkou střelou z deseti metrů poslat do sítě, 1-1.
A v 57. minutě jsme již vedli. Standardní situaci zahrával Bezděk, skvělý timing prokázal nabíhající Odehnal, který před brankářem míč hlavou nadzvednul a poslal ho do pravého horního rohu, 1-2.
O další tři minuty později byl sedmiminutový zmar domácích dokonán. Doležel prošel středem hřiště, přihrál Romanovi Zouharovi, ten uvnitř „šestnáctky“ „narazil“ Mirkovi Petlachovi a náš kapitán „dloubnul“ míč nad padajícím brankářem potřetí do sítě, 1-3.

Dění na hřišti jsme dokonale ovládli a soupeř nemohl najít protizbraň na naše rychlé akce. Po jedné takové měli naši fanoušci další důvod k radosti. V 67. minutě jsme dokonale rozebrali domácí defenzívu a po ose Mirek Petlach – Krátký – Knödl, zakončoval posledně jmenovaný do prázdné brány, 1-4.
Blízko dalšímu gólu jsme byli v 70. minutě, kdy střelu Kuchaře vykopával obránce z brankové čáry. O chvíli později střílel ze šestnácti metrů těsně vedle Mirek Petlach. Jednoznačné dění na trávníku poněkud zkomplikovala 75. minuta. V té byl po druhé žluté kartě vyloučen Klemsa a šli jsme do desíti. Domácí přece jen ožili a snažili se o zkorigování výsledku. Ale kromě velké šance v 80. minutě, kdy střelu pronikajícího útočníka vykopnul Ivan Zouhar fantasticky mimo bránu, si nic vážnějšího nevypracovali. Ale i v oslabení o jednoho hráče jsme přidali pátou branku. V 89. minutě se míč dostal k Romanovi Zouharovi, ten obešel obránce a prudkou střelou z osmnácti metrů zakončil vedle zkamenělého brankáře přesně k pravé tyči, 1-5.