Zpráva z utkání 6. kola okresního přeboru mužů - 12. 9. 2010

přečteno 845x,
12.9.2010

Sestava: Zouhar Ivan – Petlach – Musil (56.Nemeškal), Odehnal, Bezděk – Kuchař, Doležel, Mikulášek Michal (71.Petlach Mirek), Knödl – Sehnal (61.Zouhar Roman), Krátký

Střelci branek: Krátký – Štöhr, Řezník a Heller

Nedělní utkání přineslo Šošůvce velké zklamání. Zápas proti Letovicím domácím fotbalistům příliš nevyšel a jen se potvrdilo, že na našeho dnešního soupeře se nám v domácím prostředí dlouhodobě nedaří. Rozdíl nebyl ani tak ve schopnosti dostat se do šance, tato „disciplína“ vyšla zřejmě nastejno. Ale rozdíl v pohybu a hlavně v důrazu byl markantní. Navíc když se k tomu přidaly naše triviální chyby, tak lze vítězství Letovic označit jako zasloužené.

Od úvodních minut jsme se snažili překonat dobře organizovanou defenzívu soupeře, ale brzký úvodní gól padl na druhé straně. Již v 6. minutě jsme chybovali v rozehrávce ve středu hřiště, následoval centr před bránu z levé strany a zcela volný útočník neměl problém ze sedmi metrů „procedit“ míč pod Ivanem Zouharem k naší levé tyči, 0-1.
Takový začátek nám na klidu nepřidal a mohlo být ještě hůř. V 11. minutě přišla hodně podobná kombinace a osamocený útočník běžel sám na Ivana, naštěstí obstřelil nejen jeho, ale i bránu. Ve 14. minutě o sobě dali poprvé vážněji vědět i naši hráči. Na centr Krátkého z pravé strany vyskočil nejvýše Doležel, ale mířil mimo tři tyče. O chvíli později dopadla stejně možnost Sehnala.

V dalších minutách jsme měli sice optickou převahu, ale přes důraz hostů jsme nedokázali najít protizbraň. To Letovice drželi perfektní obranný blok, hrozili prakticky z každého odkopu směrem k naší bráně a jejich přechod do útoku byl po celých devadesát minut obdivuhodný. Sice jsme měli náznaky možností, ale bez zakončení. Snad jen ve 35. minutě mohl skórovat Kuchař, ale v dobré pozici míč netrefil vůbec dobře, takže si brankář hostů mohl oddychnout. Naopak skvělý výskok musel prokázat Ivan Zouhar, který ve 38. minutě likvidoval „jedovku“ záložníka hostů z dvaceti metrů.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a velkou šanci měl v 53. minutě Kuchař. Sehnal hlavou prodloužil na našeho nabíhajícího záložníka, ale ten mířil jen do připraveného brankáře. Ale nemuseli jsme smutnit dlouho. V 54. minutě našel skvělým pasem Radek Petlach rozběhnutého Krátkého, ten udělal kličku brankáři a poslal míč do odkryté brány. Dva dobíhající obránci „doklouzali“ pozdě, 1-1.
Zdálo se, že na organizovanou defenzívu přece jen můžeme vyzrát. Jenže přišla 58. minuta. Až příliš prostoru jsme nechali útočníkovi Letovic, ten napřáhl z dvaadvaceti metrů a tečovaná střela hodně překvapivě doplachtila za záda Ivana Zouhara, 1-2.

Naši hráči byli v šoku a už o minutu později nás soupeř „rozebral“ a útočník hostů až neuvěřitelně minul bránu z osmi metrů. Aby dramatických situací v této fázi nebylo málo, tak v 60. minutě neudržel brankář soupeře míč po rohovém kopu a Odehnal ze šesti metrů trefil hlavou jen protihráče stojícího na brankové čáře.

I v dalších minutách pokračovala naše marná snaha o ztečení soupeřovy brány. Ale po celý zápas hosté kralovali ve vzduchu, a jak již bylo řečeno, i v důrazu. Naši útočníci neměli vůbec žádný prostor a naopak defenzíva Šošůvky hodně zaostávala. Tím však nechci kritizovat jen obranu. Defenzíva je věcí celého týmu!!! Navíc zbytečných kliček bylo na jedno utkání až moc. Zvláště oproti jednoduše hrajícímu soupeři. V 68. minutě měl vyrovnání na kopačce Krátký. Odvážně vběhl mezi obránce a brankáře, ale toho jen nastřelil. No a tak se rozhodlo na druhé straně. Po dlouhém odkopu si naprosto neporozuměli Radek Petlach s Ivanem Zouharem a dobíhající útočník již měl snadnou úlohu dostat míč do prázdné brány, 1-3.

Tato situace nás hodně podlomila a zbyla jen křeč ve snaze zlomit odpor obrany hostů. Žádnou větší možnost jsme si již nevypracovali. Naopak v 88. minutě zazvonilo po hlavičce hostujícího hráče břevno, ale to už na tříbodovém exportu bodů do Letovic nemohlo nic změnit.

Příště: Hodně těžké utkání nás čeká již příští týden. Zajíždíme do sousedních Vysočan a nezbývá než věřit, že dnešní duel dal našim hráčům důvod k zamyšlení, které zužitkují v neděli 19. září od 16:00 na hřišti ve Vysočanech.

Žáci: Sloup – Vavřinec 2 : 0 (1 : 0) Martin Přibyl a Filip Furch

Žáci měli po celé utkání převahu, ale brzdilo je nevyužívání vyložených šancí. Někteří z hráčů svým výkonem za svými možnostmi určitě zaostali. Ne tak Tomáš Gregor, který byl z mého pohledu jak v Lipovci, tak i dnes našim nejlepším hráčem