Zpráva z utkání 8. kola okresního přeboru mužů - 24. 9. 2010

přečteno 967x,
27.9.2010

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Nemeškal, Odehnal, Mikulášek Michal – Musil (77.Bezděk), Doležel, Kuchař (87.Petlach Radek), Knödl – Krátký (67.Sehnal), Zouhar Roman

Střelci branek: Krátký 4, Sehnal a Zouhar Roman – Haničinec a Pavel

O proběhlém víkendu ožila Šošůvka Václavskými hody a předkrm se servíroval již v pátečním odpoledni. Domácí fotbalisté potěšili diváky výborným výkonem a deklasovali jednoho z největších favoritů soutěže, kterým Drnovice bezesporu jsou. Velkou měrou se na tomto vysokém vítězství podílel Marek Krátký, který si s defenzivou hostí, dirigovanou zkušeným Crhákem, dělal, co chtěl, a za 67 minut nasázel hned 4 branky!

Již 1. minuta přinesla v ochozech velké vzrušení. Na branku Drnovic postupoval osamocený Knödl, jenže místo zakončení hledal poněkud nepochopitelně některého spoluhráče vedle sebe a nalezl pouze jednoho z obránců soupeře. Hosté si na pár minut vzali z této situace ponaučení a snažili se prosadit svoji typickou kombinační hrou. Získali mírnou územní převahu, ale bez většího efektu. V 9. minutě slušně zaplněná Krmelec Aréna poprvé explodovala nadšením. Dlouhý nákop od Odehnala si zpracoval na pravé straně Krátký, předvedl fantastické zrychlení a ač křižován dalším obráncem, tak proniknul až do pokutového území, kde prostřelil brankáře Drnovic, 1-0.

Hosté byli obdrženou brankou přece jen zaskočeni a naši hráči se naopak přesvědčili, že zejména defenzíva nepatří k silným stránkám soupeře. Jenže ve 25. minutě se stalo to, co naše hráče provází od začátku letošní sezóny. Totiž, že se soupeři na to, aby nám vstřelili branku, příliš „nenadřou“. Po centru z levé strany se obrana Šošůvky nedohodla, poměrně jednoduchý míč jsme odvrátili jen na hranici „šestnáctky“ a hráč Drnovic prostřelil klubko těl před sebou, 1-1.
A mělo být hůř. Ve 27. minutě předvedli naši hráči parádní kombinaci, kdy Roman Zouhar s Knödlem předložili míč do vyložené šance Kuchařovi, který však zakončoval poněkud laxně a ze sedmi metrů nastřelil jen padajícího brankáře. Aby nás neproměněná šance mrzela ještě víc, tak přišel protiútok soupeře a po centru z levé strany zakončoval nedůrazně pokrytý záložník hostí přesnou hlavičkou k levé tyči Valachovy brány, 1-2.

V myslích našich fandů určitě v tu chvíli vyvstaly myšlenky na poslední vzájemný zápas obou celků a porážku 0-6! Jenže na hřišti byl v tomto slunečném odpoledni Mára Krátký a ten během pár desítek vteřin tyto vzpomínky velice rychle zapudil. Ve 28. minutě „šla“ dvojice obránců na dlouhý Valachův výkop, Marek mezi ně vběhnul, míč ukořistil a rázem byl sám před brankářem. Trvalo jen okamžik, než si naši příznivci mohli vyslechnout sladké „žuchnutí“, když míč napnul síť v pravém horním rohu, 2-2.
Soupeř mohl odpovědět o dvě minuty později, jenže pozorný Valach střelu jejich hráče z deseti metrů skryl ve svých rukavicích. Závěrečná fáze první půle patřila našim hráčům. Ve 34. minutě jsme vytvořili obrovský „závar“ před brankou soupeře a Kuchař až neuvěřitelně přehlavičkoval ze tří metrů odkrytou bránu. Oproti minulým utkáním jsme výrazně zrychlili přechod do útoku a na hřišti to bylo znát. Ve 40. minutě nás mohl dostat do vedení Krátký, když se z pravé strany dostal až před gólmana, ale ten ho ještě v tuto chvíli dokázal skvělým zákrokem „vychytat“.

Ve druhé půli se dal očekávat tlak Drnovic, které ve většině střetnutí dokáží svoje tempo stupňovat. Jenže v pátek zůstaly hodně za očekáváním. Ne že by hráči soupeře nedokazovali, že jsou to šikovní fotbalisté, ale jejich snaha absolutně nevedla k ohrožení brány Šošůvky. To v 54. minutě měl na kopačce gól Roman Zouhar, jenže jeho pohotovou střelu ze čtrnácti metrů brankář „vytáhnul“ na roh. No a tak se dostal ke slovu střelec dne Marek Krátký. V 62. minutě si naběhnul na prodloužený míč od Romana Zouhara, bezpečně obhodil vybíhajícího brankáře a když míč skončil u pravé tyče, tak mohl slavit hattrick, 3-2.
A jelikož mu tři góly byly asi málo, tak si do 65. minuty počkal na čtvrtý. Knödl unikl po levé straně, poslal přesný centr před bránu a všudypřítomný Krátký uklidil míč k pravé tyči, 4-2.

Soupeř byl vzniklou situací hodně překvapený. A když v 70. minutě Valach zlikvidoval jeho snad jedinou vážnější šanci ve druhé půli, kdy zasáhnul proti Haničincovi, bylo čím dál víc jasné, že by naše hody mohly začít pěkně zvesela. Definitivní jistota přišla v 80. minutě. Kuchař s Doleželem si „povodili“ obránce hostů, následovala přihrávka před branku na nabíhajícího Sehnala, který s naprostým přehledem přízemní střelou překonal brankáře již popáté a Jožka Čupr mohl začít „počítat“, 5-2.
A abychom soupeři vrátili jarní šestigólový příděl docela, tak o to se postaral Roman Zouhar. Ten v 86. minutě střílel z patnácti metrů pod pravý horní roh brány Drnovic a bylo „vymalováno“, 6-2.
Labutí písní hostů byl přímý kop v 90. minutě, kdy se míč odrazil od vnější strany tyče do zámezí, ale v tu chvíli to už stejně nikdo neřešil, jelikož o našem naprosto zaslouženém vítězství nebylo pochyb.

Příště: Již v úterý 28. 9. zajíždíme do Lysic. Utkání začíná v 16:00 a odjezd autobusu je naplánován na 14:45. Na hřišti soupeře se představíme i v neděli 3.10., kdy se hraje od 15:30. v Olomučanech. Autobus odjíždí ve 14:15.