Znak obce a Nazev obce

Dnes je sobota
6. června 2020, 22. týden
svátek má Norbert, zítra Iveta

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 12262
Jaro

 8212
Léto

 8076
Podzim

 7664
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

Vánoční turnaj ve stolním tenisu - Šošůvka 2010


neděle 26.12.2010

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 1799x,
27.12.2010Již 36. ročník VÁNOČNÍHO TURNAJE ve stolním tenisu se konal v neděli 26.12. v místním kulturním domě. Za zelenými stoly se sešlo celkem 49 vyznavačů této oblíbené hry. A co se týče kvality, pohled do seznamu přihlášených nabízel ke zhlédnutí zajímavá jména. Ať už šlo o hráče bojující v krajské soutěži, např. Pačinka z Boskovic nebo Klečku s Bednářem z Voděrad. Dále mezi účastníky nechyběl Krása ml. ze Zbraslavce a také dvojice bratří Kutilů z Blanska. Domácí příznivci vkládali svoje naděje hlavně do Luboše Bezděka a také do obhájce loňského prvenství Jirky Obalila. Samostatnou kapitolou byla účast Zdeňka Daňka ml. hrajícího divizi za Komořany, tedy tým, který působí o 3 třídy výše než je nejvyšší okresní soutěž. A jeho úspěšnost v divizi je téměř 55%!

Samotný turnaj se hrál systémem „na dvě porážky“ a úvodní zápasy naznačily, že domácí prostředí nebude zrovna výhodou hráčům Šošůvky. Hned šestice našich borců začala porážkou a nevedlo se jim ani v pavouku oprav. 1. kolo se obešlo bez výraznějšího překvapení, ale to druhé přineslo vyřazení obhájci z roku 2009. I díky nepříjemnému losu vypadnul Jirka Obalil, jenž nestačil právě na favorizovaného Daňka ml., kterého v tu dobu viděla většina nedělních účastníků jako jistého vítěze celého klání. To, že turnaj bude ve znamení mladé generace, naznačilo následující kolo. Vyřazen byl Švancara, jenž nestačil na Šimona Kutila, ale k naší lítosti padla i dvojice našich nejzkušenějších hráčů. Ševčík podlehl Procházkovi z Blanska a Dvořákovi nestačilo k vítězství nad Pačinkem z Boskovic ani vedení 2-0 na sety.

Ve čtvrtfinále došlo na překvapení dne. Klečka z Voděrad poměrem 3-1 na sety zastavil cestu turnajem do té doby suverénního Daňka ml. Rodina Daňků se však do semifinále přece jen podívala. A to zásluhou Daňka st., ten však nestačil na Pačinka, kterému podlehl 1-3. Druhé semifinále znamenalo stopku pro domácího Bezděka. Ten sice získal první set, ale další dva patřili rozjetému Klečkovi. Luboš se vrátil do duelu vítězstvím ve čtvrtém setu, ale závěr patřil zástupci Voděrad. Ten poslední sadu vyhrál 11-9 a tím i celý zápas 3-2.
Finále tak bylo záležitostí Klečky s Pačinkem. Aleš Klečka potvrdil dobrou formu i ve finále a po výhře 3-1 mu zaslouženě patřil triumf v letošním ročníku Vánočního turnaje.

Kolo „poražených“ bylo v tu dobu v plném proudu (již bez Daňka, který musel z pracovních důvodů odjet) a i zde hrála prim nastupující generace. K zajímavým duelům patřil souboj bratří Kutilů, kde se nakonec radoval mladší Libor. Ten si poté poradil i s překvapením turnaje Petrem Vodákem z Jestřebí a na jeho raketě skončil také Bezděk. Ze spodní části pavouku vyšel vítězně Petr Krása ml. Právě tato mladá dvojice si zahrála o možnost vyzvat k duelu o konečné 2. místo poraženého finalistu. Více se přes prohraný úvodní set dařilo Krásovi, který nakonec zvítězil 3-1. V souboji o pomyslné stříbro svedl Krása s Pačinkem vyrovnanou bitvu, ale zkušenější zástupce Boskovic nakonec bral výhru poměrem 3-2.Konečné pořadí dvouhry:

1. Klečka Aleš - Voděrady
2. Pačinek Jakub - Boskovice
3. Krása Petr ml. - Zbraslavec
4. Kutil Libor - Blansko
5. Daněk Zdeněk st. - Drnovice u Vyškova
6. Bezděk Luboš - Šošůvka
7. Ševčík Jaroslav - Šošůvka
8. Vodák Petr - Jestřebí
9. Švancara Vladimír - Zbraslavec
10. Kutil Šimon - Blansko
11. Daněk Zdeněk ml. - Komořany
12. Procházka Ondřej - Blansko
13. Maresch Robert - Křetín
14. Koudelka Ladislav ml. - Křetín
15. Bednář Miroslav - Voděrady
16. Dvořák Leoš - Šošůvka

Do bojů ve čtyřhře zasáhlo 23 párů. A našim hráčům se napravit dojem z dvouher příliš nepovedlo ani zde. Hned ve 2. kole vypadli „obhájci bronzu“ z loňska Petlach Mirek – Bezděk a ve čtvrtfinále skončila cesta turnajem i prvnímu nasazenému páru Dvořák – Ševčík. Ti v pětisetové bitvě nestačili na pozdější finalisty Beneše s Procházkou. Semifinále nabídlo výborný stolní tenis. Nejprve Beneš s Procházkou zdolali Krásu se Švancarou ze Zbraslavcem 3-1 a ve druhém střetnutí viděli diváci zřejmě nejlepší čtyřhru dne, kdy bratři Kutilové udolali 11-9 v pátém setu dvojici Klečka – Gyorgiuk. Mladíci z Blanska následně využili své „vítězné vlny“ i ve finále, kterou ovládli poměrem 3-0.Konečné pořadí čtyřhry:

1. Kutil Libor, Kutil Šimon - Blansko
2. Beneš Zbyněk, Procházka Ondřej - Adamov, Blansko
3. Klečka Aleš, Gyorgiuk Pavel - Voděrady, Vysočany
4. Krása Petr ml., Švancara Vladimír - Zbraslavec
5. Hebelka Alois, Krátký Pavel - Němčice
6. Dvořák Leoš, Ševčík Jaroslav - Šošůvka
7. Obalil Jiří, Šindelka Stanislav st. - Šošůvka
8. Pačinek Jakub, Suchý Petr - BoskoviceFotografie

Vítěz dvouhry Aleš Klečka z Voděrad

27.12.2010

Medailisté dvouhry: zleva Petr Krása ml. - 3.místo, Jakub Pačinek - 2.místo, Aleš Klečka - 1.místo

27.12.2010

Vítězové čtyřhry Libor a a Šimon Kutilovi

27.12.2010

Čtvrtfinalisté čtyřhry: Zleva Šimon a Libor Kutilovi - 1.místo, Ondřej Procházka a Zbyněk Beneš - 2.místo, Pavel Gyorgiuk a Aleš Klečka - 3.místo

27.12.2010

Společné foto těch nejúspěšnějších

27.12.2010

Vzorná obsluha bufetu

27.12.2010

Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.358 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster