Zpráva z utkání 1. kola okresního přeboru mužů - 14. 8. 2011

přečteno 893x,
14.8.2011

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Petlach Radek, Odehnal, Bezděk – Musil (80.Manoušek), Doležel, Petlach Mirek (31.Kuchař), Knödl – Sehnal, Krátký (86.Zouhar Roman)

Střelci našich branek: Sehnal 2, Knödl a Musil

Los úvodního kola nového ročníku okresního přeboru poslal fotbalisty Šošůvky do Skalice. Tedy na půdu nováčka, který minulou sezónu opanoval přesvědčivě III.třídu. Jenže nováčkovský elán domácích dostal hned na začátek soutěže pořádný úder. Naši hráči podali výborný výkon, svého soupeře jednoznačně přehráli a tříbrankový rozdíl v podstatě odpovídá dění na hřišti. Samozřejmě, že nelze tuto výhru přeceňovat. Vítězství i způsob, jakým bylo dosaženo, určitě těší, ale naše možnosti prověří až další soupeři.

Samotný úvod střetnutí byl z naší strany opatrný. Přece jen se před zápasem dalo jen odhadovat, co od týmu Skalice čekat. Toho domácí využili a snažili se o vytvoření územní převahy. Dokonce nebyli daleko od vedoucí branky. Ve 14.minutě proletěl centrovaný míč přes naši defenzívu a zastavil se až o pravou Valachovu tyč. Fotbalisté Šošůvky však o dvě minuty později odpověděli. Radek Petlach poslal dlouhou a navíc velice přesnou přihrávku z pravé strany, míč si mezi obránci zpracoval Krátký, ale sám před brankářem zamířil mimo levou tyč. A od tohoto okamžiku jsme začali přebírat otěže utkání ve svůj prospěch. Kombinační hrou jsme se dokázali celoplošně prosazovat a jediné co naší hře chybělo, bylo některou z akcí přetavit do finální fáze.

Soupeřova taktika se spoléhala spíše na nákopy z vlastní poloviny, které mířily buď před naši „šestnáctku“ nebo přímo do ní, ale defenzíva Šošůvky pracovala velice dobře a až na jediný případ, kdy hráč Skalice hlavičkoval nad břevno, vůbec nic domácím nedovolila. Na druhé straně se zdálo, že je jen otázkou času, kdy najdeme nějaké okénko v obraně soupeře. Tento okamžik přišel ještě do poločasu. Ve 39.minutě uvolnil Bezděk na levé straně Knödla, tomu při pokusu o centr míč poskočil na noze a k naší radosti z toho byla najednou střela, která skončila v síti u bližší tyče zaskočeného gólmana Skalice, 0-1.
Tento přece jen šťastný gól byl vyústěním naší aktivity a povzbuzením do druhé půle.

První minuty druhého dějství však patřily soupeři. Již ve 46.minutě vyrazil Valach střelu mířící do jeho pravého horního růžku a o chvíli později nám zatrnulo, když si na rohový kop naskočil domácí útočník a míč z jeho hlavy jen o centimetry minul naši bránu. Jenže útočná snaha domácích vzala za své velice záhy. Lépe řečeno po pěti minutách. Pak už se hrálo v režii borců v oranžovém. V 52.minutě brankář jen z námahou vyrazil střelu Krátkého zpoza „velkého vápna“ a o minutu později měl štěstí, když dorážku Sehnala z bezprostřední blízkosti obrana na poslední chvíli zblokovala. Domácím evidentně začali ubývat síly a to ještě více zvýraznilo rozdíl mezi oběma týmy. O tom, že převaha ve fotbalovém umění je naší straně přesvědčil v 62.minutě Krátký, který po slalomu mezi třemi hráči střílel k pravé tyči, ale nejlepší hráč Skalice, kterým byl bezesporu brankář Sekanina, dokázal míč vytěsnit mimo tyče.

V 66.minutě byl však i on bezmocný. Musil doběhnul zdánlivě ztracený míč u pravé postranní čáry, přihrál před branku na nabíhajícího Sehnala a Luděk pod padajícím brankářem dal našemu celku zasloužené dvoubrankové vedení, 0-2.
Ale ani za tohoto stavu jsme nepolevili a dál hráli aktivně. Soupeř neměl žádný prostor a tím pádem ani možnost ohrozit naši bránu. Naopak další pěkný fotbalový moment předvedl v 73.minutě Marek Krátký. Jenže i tentokrát se proti jeho střele ze sedmnácti metrů postavil výborným zákrokem gólman. Již o minutu později nás to však mrzet nemuselo. Sehnal s Krátkým využili dlouhého výkopu Valacha, vyhnuli se ofsajdové pasti, před brankářem si ještě chladnokrevně vyměnili míč a Luděk zakončoval do prázdné brány, 0-3.
Ale ještě ani tohle nebylo všechno. V 77.minutě přihrál z pravé strany Sehnal, Kuchař míč chytře „pustil“ na lépe postaveného Musila a náš kapitán z hranice „šestnáctky“ trefil přízemní střelou přesně k levé tyči, 0-4.

Závěr střetnutí jsme dohrávali možná až v příliš velké pohodě, za což nás soupeř potrestal v 89.minutě. Ivan Zouhar chyboval na pravé straně, následoval centr před bránu, Valach skákavý míč neudržel a dobíhající útočník se postaral střelou pod břevno z pěti metrů o čestný úspěch svého týmu, 1-4.
Závěrečný hvizd tak znamenal radost našich hráčů z povedeného vstupu do ročníku 2011-12 a také povzbuzení do další práce pro nového trenéra Jirku Obalila.

Příště: Nejbližším našim protivníkem budou fotbalisté z Doubravice. Hraje se v neděli 21.srpna od 16:30 na hřišti v Šošůvce. Tudíž jsou všichni fanoušci zváni.