Znak obce a Nazev obce

Dnes je středa
26. února 2020, 8. týden
svátek má Dorota, zítra Alexandr

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 11630
Jaro

 7593
Léto

 7313
Podzim

 6964
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

Výstava betlémů


Na adventním věnci hoří tři svíce, je normální zimní den, ale přece je něčím zvláštní. Jinovatka nazdobila stromy krásnou námrazou, a tak krajina připomíná zimní pohádku a vše začíná dýchat Vánocemi.

František Pernica,
Příspěvky,
přečteno 881x,
14.12.2004Toto vše umocňuje akce KDU-ČSL Šošůvka – „Výstava betlémů“, konaná v přísálí kulturního domu ve dnech 11.-12.12.2004.

Betlémy zapůjčili občané ze Šošůvky a z okolí. Všechny jsou pěkné, každý má své kouzlo, ať je to betlémek z prosté slámy či velký se spoustou figurek. Vyřezávaný betlém s pohyblivými figurkami zapůjčila paní Boženka Studnařová ze Studnic, část své sbírky zapůjčil Ing. Jan Sedlák a mnoho dalších občanů. Kulturní program zahájily děti ze ZŠ Sloup pod vedením paní učitelky Střítecké a vydatné pomoci paní Mikuláškové.

Možné bylo si zakoupit různé ozdoby na vánoční stromeček či stůl. Byly to různé řetězy, hvězdy, hvězdičky apod. Pro děti nechyběla velká mísa plná všelijakých dobrot, jako jsou křížaly, oříšky, jabka, perníčky či mandarinky.

Sváteční náladu dotvářela vánoční hudba, kterou svým koncertem zprostředkovala slečna Martina Krátká, a všude to krásně vonělo, nevím zda to byly vonné svíčky nebo zda to již byla ta správná vánoční atmosféra…

Pro ty, kteří nestihli „Výstavu betlémů“ navštívit o tomto víkendu, organizátoři připravili mimořádný termín, a to v sobotu 18.12.2004 od 14-17 hodin.

Na závěr bych chtěl vyslovit poděkování všem, kteří přispěli na zdar celé akce.

FotoDiskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.004 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster