Zpráva z utkání 9. kola okresního přeboru mužů - 9. 10. 2011

přečteno 1027x,
10.10.2011

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Musil, Odehnal, Petlach Radek – Kuchař, Doležel, Petlach Mirek, Knödl – Zouhar Roman, Sehnal (87.Bezděk)

Střelci branek: Zouhar Roman - vlastní

V nedělním odpoledni přivítali naši fotbalisté protivníka z Olomučan. Hrálo se na těžkém terénu, prakticky neustále zkrápěném vytrvalým deštěm. Zejména v první půli jsme byli jasně lepším celkem, jenže jsme ze svého náporu dokázali vytěžit jen jedinou branku, která v konečném zúčtování na vítězství nestačila. Soupeř si sice během celých devadesáti minut v podstatě nevypracoval vyloženou šanci, ale deset minut před koncem jsme mu vlastním gólem doslova darovali bod.

Od úvodního hvizdu rozhodčího se naši hráči snažili o aktivní přístup ke hře a působili „živějším“ dojmem než soupeř. Již ve 2. minutě střílel z levé strany Knödl a jeho střela jen těsně proletěla kolem levé tyče brány hostí. Ti působili docela zakřiknutě a vypadalo to, že mokrý terén jednoznačně svědčí hráčům Šošůvky. Byli jsme důraznější i pohyblivější. Ve 12. minutě jsme také měli velkou možnost jít do vedení. Po pravé straně postupoval Kuchař sám na bránu, ale jeho následná přízemní střela minula levou tyč. Právě náš mladý záložník znamenal největší nebezpečí pro bránu Olomučan. V 18. minutě obrana soupeře jen sledovala, jak jeho střela z otočky míjí opět levou tyč. Ve 20. minutě se poprvé zahřál i prokřehlý Valach, který efektně zlikvidoval střelu záložníka soupeře z dvaceti metrů.

Málokdy vídanou šanci ke vstřelení vedoucího gólu nabídla 23. minuta. Nabíhající Kuchař se vyhnul ofsajdové pasti a najednou běželi hned tři naši hráči na brankáře soupeře. Jenže jsme tuto situaci nezvládli. Jenda místo zakončení volil přihrávku na Romana Zouhara, kterého před dokopnutím míče do prázdné brány zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
Přesto jsme se o chvíli později prosadili. Ve 25. minutě si na zahraný rohový kop z pravé strany naskočil právě Roman Zouhar a míč z jeho hlavy putoval přesně k pravé tyči, 1-0.
I v dalších minutách první půle jsme ovládali dění na hřišti, jenže bez nějaké vážnější možnosti k zakončení.

Druhá půle byla, hlavně z naší strany, o poznání horší než úvodní dějství. Ustoupili jsme od aktivní hry, která se tak vyrovnala. Ale k vidění toho moc nebylo. Spíše se bojovalo a nakopávalo než tvořilo. Naše hráče brzdila přesnost v rozehrávce, ale protivník na tom nebyl o nic lépe. Ačkoliv terén přímo sváděl ke střelbě, tak nějakých pokusů o zakončení k vidění příliš nebylo ani na jedné straně. Naši hráči místy až zbytečně kombinovali a k zakončení se vůbec nedostávali. Náznak možnosti měl v 69. minutě agilní Kuchař, který dostal pěknou přihrávku do běhu, ale místo střely z hranice „šestnáctky“ volil kličku vracejícímu se obránci a bylo po nadějích.

A tak přišla nešťastná 81. minuta. Brankář Valach nejprve vyrážel jedovatou hlavičku útočníka Olomučan na rohový kop. Po jeho zahrání proletěl míč před naši bránu a hned přes tři naše hráče se odrazil do sítě. Snaha Musila o vykopnutí z brankové čáry již přišla pozdě, 1-1.
Závěrečné minuty se odehrály stejně jako ty předcházející v druhé půli, tedy ve středu hřiště. A když Valach v 90. minutě zlikvidoval střelu ze čtrnácti metrů, skončilo utkání remízou, která je spíše úspěchem hostů.

Příště: V neděli 19. října 2011 se představí naše družstvo v Kořenci. Utkání začíná v 15:00 h. Odjezd autobusu je stanoven na 13:45 h.