Znak obce a Nazev obce

Dnes je středa
15. července 2020, 28. týden
svátek má Jindřich, zítra Luboš

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 12990
Jaro

 8864
Léto

 8758
Podzim

 8349
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

Příprava na velkou investici


Příprava na velkou investici život v Šošůvce neochromí Autor: Marta Antonínová Rovnost 15. 2. 2005

František Ostrovský,
Příspěvky,
přečteno 1052x,
17.2.2005Obec Šošůvka se společně se Sloupem připravuje na velkou investiční akci. Jedná se o budování kanalizace a společné čističky, jež si vyžádá náklady přesahující sto milionů korun. Na současnou situaci jsme se zeptali šošůvského starosty Františka Ostrovského.
Je jasné, že bez státní finanční podpory se obec neobejde. V loňském roce jste přislíbenou dotaci nezískali. Co dál?
Původně jsme podali žádost o přidělení dotace na Státní fond životního prostředí. Vzhledem k reálnému příslibu finanční podpory ze strany Evropské unie nám bylo doporučeno, abychom podali novou žádost do programu Infrastruktura. To jsme také udělali. Teď jsme však obdrželi z ministerstva životního prostředí dopis, že náš projekt byl zařazen do tak zvaného zásobníku. To znamená, řečeno slovy dopisu, že naše žádost je způsobilá, bohužel však na základě nižší úrovně bodového hodnocení a omezených finančních prostředků není doporučena k financování.
Pro vás je ale realizace projektu životní nutností.
Máme možnost žádost v aktualizované podobě opětovně předložit. Požádali jsme krajské orgány o dotaci ve výši půl milionu korun na projektovou dokumentaci. Věříme, že k podpoře našeho záměru přispěje i nedávné zařazení mokřadu Podzemní Punkva do mezinárodní Ramsarské úmluvy. Dočkáme-li se pozitivního vyjádření, pustíme se hned do práce.
Zůstanou vám finanční prostředky i na jiné akce?
Jsme si vědomi toho, že ani příprava na budování kanalizace nemůže ochromit další život v obci. Letos dokončíme rekonstrukci povrchu fotbalového hřiště, na kterou máme přislíbenou i dotaci ve výši čtvrt milionu v rámci akce Zelený trávník 2005. Chceme se také pustit do úpravy hřiště u mateřské školy, aby odpovídalo všem požadovaným normám. Nákladem kolem čtyř set tisíc vznikne areál, který budou moci využívat v odpoledních hodinách i maminky s dětmi. Čeká nás oprava zvonice a autobusové čekárny Na Bráně. V plánu máme také úpravu terénu v bývalém lomu, kde vznikne rekreačně sportovní prostor nejen pro naše fotbalisty. Sledujeme touto úpravou i další cíl. Pár nezodpovědných lidí si tuto lokalitu plete se skládkou, a tak věříme, že díky většímu pohybu lidí budeme mít lom pod větší kontrolou. Chystáme také v obci nový orientační systém a řadu drobnějších akcí.Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.267 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster