Zpráva z utkání 10. kola okresního přeboru mužů - 16. 10. 2011

přečteno 768x,
18.10.2011

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Musil, Odehnal, Petlach Radek – Kuchař, Petlach Mirek (86.Manoušek), Bezděk, Knödl – Doležel, Sehnal (77.Zouhar Roman)

Střelci branek: vlastní – Sehnal 2, Bezděk a Doležel

Utkání sousedů v tabulce byli svědci diváci v Kořenci. A po závěrečném hvizdu rozhodčího byli rozhodně spokojenější ti ze Šošůvky, jelikož naši hráči podali velmi dobrý výkon, za který zaslouží velkou pochvalu. A ačkoliv jsme celou druhou půli odehráli v oslabení, tak vezeme domů důležité tři body. Ostatně samotný duel měl zajímavou předehru, kdy náš autobus „umřel“ v lese mezi Sloupem a Němčicemi, ale díky pohotové výpomoci SDH Šošůvka (jmenovitě Pavla Sedláka) se naši fotbalisté dostali na střetnutí včas.

Nějaký ten stres snad i způsobil, že jsme se první minuty trochu „rozkoukávali“, ale naštěstí opravdu jen trochu. Navíc jsme již po deseti minutách vstřelili vedoucí branku. Naší radosti předcházela první velká možnost v utkání, která přišla v 9. minutě. Skvělou kombinaci zakončoval Mirek Petlach přesnou přihrávkou na Sehnala, ale náš útočník z osmi metrů trestuhodně minul bránu. Jenže již o minutu později si vše vynahradil. Doležel vysunul na levé straně rozběhnutého Knödla a jeho ideální přihrávku před bránu poslal bezpečně do sítě právě Luděk Sehnal, 0-1.
Domácí museli rázem dotahovat. Pokoušeli se o to postupným útokem nebo nakopávanými míči. Ale naše defenzíva působila velice pozorně. Ve hře dopředu jsme navíc hráli diametrálně rozdílně než soupeř. Rychlým přechodem do útoku jsme dostávali obranu domácích do nesnází a rozhodně jsme byli nebezpečnější než Kořenec. Problémem bylo zakončení. V některých chvílích jsme až příliš dopláceli na krásu, kdy ve chvíli možnosti střelby přidali naši hráči přihrávku navíc. Ve 36. minutě jsme přece jen navýšili své vedení. Po dalším bleskovém výpadu se dostal k míči v pokutovém území domácích Kuchař, byl faulován obráncem a kopali jsme penaltu. K jejímu zahrání se postavil Bezděk, ale jeho nepříliš umístěnou střelu brankář vyrazil. Naštěstí pro nás znovu před Luboše, který se už na podruhé nemýlil a zamířil k pravé tyči, 0-2.

V té chvíli se zdálo, že pokud udržíme nasazené tempo, nemůžeme tento zápas nevyhrát. Soupeř se k vážnějšímu ohrožení nedostával a pravděpodobnější byl další zásah v jeho síti. Vše se zkomplikovalo ve 43. minutě. Během několika desítek vteřin byl po dvou žlutých kartách hodně zbytečně vyloučen Kuchař (který hrál do té doby velmi dobře) a dal tím šanci domácím k návratu do zápasu. Jenže se stalo něco, s čím asi nikdo nepočítal. Předvedli jsme totiž akci, kvůli kterým se vyplatí na fotbal chodit. Hned po vyloučení zahrávali domácí přímý kop. V našem pokutovém území vybojoval míč Doležel a přihrál do běhu Sehnalovi. V tu chvíli se po levé straně přehnal rychlík z Boskovic jménem Knödl, převzal od Ludě v pravou chvíli míč a uháněl k bráně. Obránci se snažili Michala dostihnout (zcela marně) a vůbec nezareagovali na to, že středem hřiště peláší do pokutového území Kořence Doležel, aby v pravou chvíli dostal od Knödla přesnou přihrávku a následně pak dovedl míč do prázdné brány domácích, 0-3.

Úvod druhé půle se nesl ve znamení náporu Kořence, který nás přitisknul k naší „šestnáctce“. Před Valachovu bránu létal jeden centr za druhým, ale dlouho jsme bez toho, abychom domácí pustili do brankové šance, odolávali. Klíčové chvíle přišly na sklonku hodiny hry. V 57. minutě Valach vyrazil nad břevno jedovatou střelu ze třinácti metrů, aby si to nejlepší nechal na 59. minutu. To střílel z devíti metrů Kuda a Jarda těžko uvěřitelným zákrokem vytěsnil jeho umístěnou střelu mimo tyče. A o pár desítek vteřin později zlikvidoval dalším fantastickým zákrokem střelu z osmi metrů. Tyto okamžiky jakoby nalomily psychiku soupeře. Najednou se hra vyrovnala a rázem jsme dokázali opět ohrožovat bránu Kořence. V obraně jsme si nepřipouštěli žádné problémy a navíc jsme v 73. minutě přidali další branku. Domácí stoper poslal míč přímo na nohu Sehnala, ten si ho jen posunul do strany a pak nádhernou střelou z pětatřiceti metrů, které nechyběla razance, přehodil „na penaltě“ stojícího brankáře, 0-4.

Tohle bylo moc i na některé příznivce domácích, kteří raději vyrazili k domovu. Neviděli tak alespoň čestný úspěch svých barev, kdy v 83. minutě dost nešťastně srazil přihrávku útočníka domácích za záda vlastního brankáře Odehnal, 1-4.
Paradoxně je to již naše třetí vlastní branka v posledních třech utkáních. Závěrečné minuty se již spíše dohrávaly a po uplynutí té poslední bylo jasné, aby těch trojek nebylo málo, že Kořenci již po třetí za sebou nastřílíme na jeho půdě čtyři branky. Tudíž cesta zpátky „na základnu“ byla hodně veselá.

Příště: V neděli 23. října 2011 se naše družstvo střetne z loňským účastníkem 1.B., fotbalisty Olešnice. Nečeká nás tedy nic lehkého. Utkání začíná ve 14:30 h.