Znak obce a Nazev obce

Dnes je neděle
31. května 2020, 21. týden
svátek má Kamila, zítra Laura

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 12262
Jaro

 8212
Léto

 8076
Podzim

 7664
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

Aprílové zahájení turistické sezony 2012


aneb Kdo má o kolečko víc, šlape z Blanska, z Boskovic!

Anna Ševčíková,
Příspěvky,
přečteno 640x,
19.3.2012Slavnostní zahájení turistické sezony v destinaci Moravský kras a okolí není třeba čtenářům dlouze představovat. Již tradičně je mají první dubnovou neděli ve své  režii města Blansko, Boskovice a  spolu s nimi Pivovar Černá Hora, na jehož nádvoří vždy celá akce vyvrcholí. Její téma se každý rok mění, ale pokaždé se odehrává ve znamení pohodové jarní nálady, dobrého jídla a pití, country muziky.... a taky pořádné porce recese. Ani letošní ročník, který proběhne v neděli 1. dubna 2012 nechce a vzhledem k datu ani nemůže být výjimkou.

Jaro se blíží mílovými kroky a za dveřmi je nová turistická sezona. Kam jinam se vydat na svůj první jarní výlet než do kraje ponorných řek a bílých skal, zajímavých památek, ale také skvělého černohorského piva – do Moravského krasu. Tato výzva bude v tento den platit především pro všechny, kdo se už nemůžou dočkat, až vyrazí na první pořádný výšlap, neboli jsou pravými a nefalšovanými blázny do turistiky.
Zahájení budou předcházet turistické pochody se startem v Blansku a Boskovicích,  které zavedou kroky a kola účastníků do Černé Hory, aby se zde mohli na nádvoří pivovaru zúčastnit kulturního programu a ve 14 hodin slavnostního zahájení nové turistické sezony a symbolického zakrojení do prvního letošního turistického salámu.
Je také nepsaným pravidlem, že součástí této akce je vždy pokus o nový český rekord v netradiční disciplině. Ani letošek nebude výjimkou. Bude to rekordní pokus stejně praštěný jako jiné roky, konaný na počest veleducha Kašpara Krásy Blanenského, který (jako všichni géniové) měl taky o kolečko víc. Zároveň to ale bude zcela jistě rekord v počtu lidí, co rádi putují, objevují, setkávají se s přáteli a mají smysl pro legraci. A těch se přece v Černé Hoře schází každoročně nepočítaně. Tak je tentokrát zkusíme spočítat. A jaký že to bude rekord? Takový blázen do turistiky se pozná jednoduše: má přece o kolečko víc! Proto organizátoři hodlají vytvořit za dohledu komisaře z agentury Dobrý den z Pelhřimova rekord právě v počtu lidí na jednom místě, co mají o kolečko víc.
V bráně pivovaru, kam dorazí turistické pochody z Blanska a Boskovic budou 01. 04. 2012 od 12.00 do 14.00 opět dvě sčítací místa, kterými budou účastníci akce procházet. Každý kdo u sebe bude mít jakékoliv jedno kolečko navíc (ozubené kolečko, kolečko z dětského autíčka, z hodinek, kolečko salámu, tlačenky atd., případně přivleče kolečko, co se s ním vozí písek na stavbě, trakač nebo dokutálí kolo od vozu), bude započítán a označen na ruce razítkem. Na jednoho člověka musí připadat jedno kolečko, tj. cyklisté a koloběžkáři musí přijít vždy dva s jedním kolem nebo s jednou koloběžkou, leda že by jejich stroje měly díky zvláštní úpravě víc kol než je obvyklé. (U vícemístných strojů platí kolik jezdců, tolik koleček.)
Jako vždy budou i letos největší, nejmenší a nejnápaditější kolečka samozřejmě odměněna.
Turistické pochody do Pivovaru Černá Hora
Start z Blanska bude mezi 8. a 10. hodinou na zámku a po obvyklých trasách:
9 km – Hořice – Jedle – Černá Hora
12 km – Blansko zámek – Hořice – Jedle – Černá Hora
25 km – Blansko zámek – Bukovec – Milonice – Újezd u Černé Hory – Lubě – Žernovník – Černá Hora
Pro ty, kteří se chtějí vydat po 9 km dlouhé trase Hořice – Jedle – Černá Hora, zde bude opět možnost výjezdu na Hořice autobusem. Odjezdy autobusu v 8.30, 9.00 a 9.30 h z parkoviště nad bowlingem.

Start z Boskovic
Odjezd autobusů z parkoviště u restaurace Zlatá růže v 9.00 h směr Štěchov, Býkovice.
Trasy:
turistické trasy
10 km – Štěchov – Lačnov – údolí Lhoteckého potoka (neznačeno) – údolí Býkovky – Býkovice –
– Černá Hora (žlutá turistická značka)
5 km – Býkovice – údolí Býkovky – Černá Hora (žlutá turistická značka)
cyklotrasa
25 km – Boskovice – Černá Hora - Boskovice

PROGRAM NA NÁDVOŘÍ PIVOVARU
12.00–14.00 h – sčítání osob pro vytvoření rekordu „Nejvíce lidí, kteří mají o kolečko víc“
v průběhu celého odpoledne bude hrát kapela Prakl
doprovodný program - prezentace novinek v oblasti cestovního ruchu na Blanensku a Boskovicku
půjčovna vozítek Segway a skákacích bot

14.00 h slavnostní zahájení turistické sezony, vyhlášení výsledků rekordního pokusu
15.00 h vyhlášení výsledků rekordního pokusu a ocenění nejoriginálnějších koleček
16.00 h rozvoz účastníků autobusy na vlakové nádraží Rájec-Jestřebí
Účastníky akce čeká posezení v příjemném prostředí, pohoštění, prezentace turistických zajímavostí regionu a losování o zajímavé ceny
Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.263 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster