Znak obce a Nazev obce

Dnes je úterý
7. července 2020, 27. týden
svátek má Bohuslava, zítra Nora

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 12812
Jaro

 8698
Léto

 8600
Podzim

 8212
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články - Diskuse

Tisk 
Autor: Kuběna Miloslav   Datum: 2.3.2007   Čas: 20:44:24
Předmět: Připomínka ke článku

Tento článek pan JUDr. Fránek zaslal na OÚ Sloup, abychom jej zveřejnili v občasníku Hřebenáč. Článek jsem opsal, nachystal k tisku a najednou ho čtu na vašich stránkách. Pokud vám ho poslal on, je to podle mě přinejmenším neseriózní jednání. Jinak je ale ten článek zajímavý a zaplňuje další mezeru v historii našich obcí.

Autor: Terezie Lvová, Ing.   Datum: 21.7.2009   Čas: 13:27:56
Předmět: K Příběhu Josefa Brouška

Dnes, při připomínce 14. výročí úmrtí naší maminky, Marie Střelské, roz. Štěpánkové, jsem zadala do vyhledávače jméno svého otce - Břetislav Střelský. Tak jsem si se zájmem přečetla tento článek. Navazuji na poslední větu článku. Skutečně se jedná již o jiné příběhy, ovšem neméně dramatické. Bohužel, jako děti, a bylo nás osm, jsme věděly pouze to, že otec dostal 12 let těžkého žaláře, a možná proto, že nás bylo osm dětí a po nesčetných žádostech maminky o propuštění, také s ohledem na vývoj tehdejší politické situace, byl z vězení v 1955 propuštěn. Určitě, jen se silnou vírou v Boží spravedlnost , s nezištnou pomocí nejen celé rodiny, ale i s pomocí mnoha nespřízněných rodin v Hlohovci, jsme mohli toto období přežít. Maminčini tři bratři byli také mnoho let vězněni, a strýc Ota zahynul v Jáchymově v r. 1952 ve věku 30 let. Strýc Antonín Štěpánek napsal po r. 1989 knihu o komunistickém vězení. Otec, Břetislav Střelský, se bohužel, rehabilitace nedožil, zemřel v r. 1976 ve věku 69 let. Nežijí už ani maminčini bratři. O tom, jak nás maminka vozívala za otcem na návštěvy po celé republice, o tom, že se nejmladší sestra narodila 3 měsíce po otcově uvěznění v r. 1949 a jak mu ji vezly s otcovou matkou do Brna na Cejl ukázat, jak se k nim tam chovali bachaři, jsou také další příběhy, bohužel ne všechny veselé.
Ing. Terezie Lvová, roz. Střelská
Ve Valticích 21.7. 2009

Přidat názor

Jméno:
Mail:
Předmět:

Text:
OvěřenĂ­:Opište jako ÄŤĂ­slo ověřovacĂ­ kĂłd: stodvacettřiPoznámky

  • Není povoleno používat HTML elementy. Tyto budou automaticky odstraněny. Work time: 0.005 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster