Zpráva z utkání 18. kola okresního přeboru mužů - 20. 4. 2014

přečteno 688x,
21.4.2014

Sestava: Valach – Zouhar Roman – Manoušek (68. Baláž), Odehnal, Bezděk – Kuchař, Obalil (62. Petlach Radek), Doležel, Knödl – Sehnal, Dvořáček (82. Nemeškal)

Střelci branek: Keprt D. 3, Fober a Kučera – Sehnal, Kuchař a Bezděk

Nedělní utkání v Kotvrdovicích se nám nevyvedlo. Věděli jsme sice, že na místním „hrbolatém“ hřišti to bude více o bojovnosti a důrazu, než o kombinační hře, ale během střetnutí jsme právě v tomto za domácími zaostávali. Další rozdíl byl ve schopnosti popasovat se s koncovkou. Zatímco soupeř dokázal svoje šance proměňovat, tak my ne. A když se k tomu připočte velké množství chyb v defenzívě, které jsme hodně dlouho v takovém množství nenadělali, tak výsledek až tak překvapující není. Ano, je fakt, že domácí zdržovali, případně polehávali po trávníku snad od první minuty, ale to nám zápas neprohrálo. Když už se hrálo, tak Kotvrdovice zkrátka chtěly vyhrát víc, dokázaly tomu jít naproti, a tudíž lze jejich vítězství považovat za zasloužené.

Úvod zápasu se nesl v naší režii. Již v 1. minutě střílel z dobré pozice nad břevno Doležel a v 6. minutě jsme „zazdili“ první velkou možnost. Sehnal přihrál Dvořáčkovi, ale ten ze třinácti metrů střílel mimo tyče. V 7. minutě se stalo to, čeho se v utkání s týmy bojujícími o záchranu bojí snad každý favorit. Inkasovali jsme jako první. Domácí hráč prošel po pravé straně a pak nádhernou střelou z dvaceti metrů „vymetl“ pravý horní roh Valachovy brány, 1-0.
Naštěstí vedoucí branka přišla poměrně brzy a naši hráči také vzápětí odpověděli. Ve 13. minutě zahrál Bezděk přímý kop z levé strany a nabíhající Sehnal poslal ze sedmi metrů míč přes brankáře do sítě, 1-1.
A hned o minutu později jsme mohli duel otočit. Knödl prošel po levé straně, zpětnou přihrávkou vyzval Doležela, ale střelu našeho kapitána z osmi metrů brankář bravurně vyrazil na roh. I v dalších minutách jsme byli o něco aktivnější, ale přes zhuštěnou obranu soupeře se nám nedařilo proniknout. Když už jsme se před bránu dostali, tak jsme postrádali potřebný důraz. Ten ovšem nechyběl domácím, a když k tomu přidali i mnohem rychlejší přístup k míči, tak to byly hlavní atributy, které vedly k jejich druhému gólu. Ve 32. minutě se dva jejich hráči prosadili přes naši obranu a jeden z nich zakončuje pohotově ze čtrnácti metrů k pravé tyči, 2-1.
Soupeř byl „na koni“ a mohl přidat další branku. Ve 37. minutě nás totiž po tečované střele zachránilo břevno. Na jednoduchou a bohužel hodně účelnou hru jsme mohli vyzrát ve 40. minutě. Knödl přihrál před bránu nabíhajícímu Doleželovi, ale ten z devíti metrů nechal opět vyniknout brankáře.
Ve 42. minutě s námi bylo zle nedobře. Opět jsme nechali poměrně snadno projít soupeře až k „šestnáctce“, jedna tečovaná střela skončila na tyči, ale dorážka dalšího neobsazeného protihráče už nemohla z pěti metrů síť minout, 3-1.

Do druhé půle jsme šli se snahou s výsledkem něco udělat. Bohužel zůstalo jen u snahy. Ačkoliv jsme byli aktivnější, tak dlouhé minuty jsme se nedokázali před bránou soupeře prosadit, když poměr vyhraných soubojů byl jednoznačně na straně Kotvrdovic. Nešla nám kombinace, nedokázali jsme se prosadit individuálně. No, a když jsme v 74. minutě chybnou rozehrávkou ve vlastním pokutovém území doslova vnutili domácím čtvrtý gól, jelikož jejich hráč ze třinácti metrů mířil přesně, bylo prakticky rozhodnuto, 4-1.
Ke cti nám slouží, že jsme to „nezabalili“ a hned o minutu později přichází snížení. Na centrovaný míč Radka Petlacha si naběhnul Kuchař a z bezprostřední blízkosti zavěsil, 4-2.
Jenže šanci na další kontaktní gól nám vzala další chyba v defenzívě. V 79. minutě zakončuje hráč Kotvrdovice přečíslení střelou pod vybíhajícím Valachem, 5-2.
V 85. minutě vykřesal naději Bezděk, jehož přímý kop z jednadvaceti metrů skončil nikým netečován u levé tyče, 5-3.
V samém závěru jsme tak dostali soupeře pod tlak, ale zachránili ho dva zákroky brankáře, který nejprve v 89. minutě vyrazil míč z kopačky Bezděka, který mířil do pravého horního rohu a o chvíli později likviduje i pohotovou dorážku u své levé tyče. A jelikož si v 90. minutě nechtěl rozhodčí Jalový dělat problémy a evidentní stažení Romana Zouhara v gólové šanci jako penaltové neposoudil, museli jsme se smířit s porážkou. Ale přiznejme si, že dnes našemu výkonu ke spokojenosti chybělo opravdu hodně.

Příště: V neděli 27. 4. 2014 se na našem hřišti představí hodně kvalitní soupeř z Lipůvky. Snad se sílou soupeře vzroste i výkon našich fotbalistů. Každopádně jste všichni zváni. Utkání začíná v 16:00.

Mladší žáci 7 + 1:
Šošůvka – Olešnice / Kunštát B 0 : 13 (0 : 4)
Proti kvalitnímu soupeři předvedli naši nejmladší, kterých bylo dnes „tak akorát“ snaživý výkon.