Stolní tenis - 13. kolo okresní soutěže RP II a 15. kolo RS II

Zápasy TJ Šošůvka 8. - 10.2. 2018

přečteno 159x,
12.2.2018

RP II:

I ve druhém domácím utkání v odvetné části dokázalo céčko zvítězit a výrazně tak posílilo svoje šance na udržení se v soutěži.

Šošůvka C - Kunštát B 10 : 8

Zouhar Aleš : 4,5 bodu
Petlach Radek : 2,5
Šindelka Stanislav st. : 2,5
Mikulášek Josef : 0,5

Jako klíčové se ukáží v tomto duelu obě čtyřhry. V té první Staňa s Radek prohrává 0-1 na sety s dvojicí Jiří Nejedlý – Štaud, aby ve druhém setu odvrátili 4 setboly, srovnali a následně dění za zeleným stolem dokonale ovládli (3-1). To Josef s Alešem bez sebemenších problémů porazí pár Michele – Polák 3-0. V první dvouhře nastoupí Aleš proti Nejedlému. Hraje se vyrovnaný zápas, který vyvrcholí až koncovkou páté sady, kde je úspěšnější náš hráč, který vyhraje 13-11! Bohužel ostatní trojice na něj nedokáže navázat. Když Josef se Štaudem, Staňa s Michelem a Radek s Polákem uhrají vždy jen po setu. Vyrovnaný souboj pokračuje i dál. Josef prohrává 0-3 s Nejedlým, ale naopak Staňa po prohrané úvodní sadě se Štaudem zpřesní hru a vyhraje 3-1. Bohužel Radek nezvládne pátou sadu s Michelem (2-3) a tak srovná dnes opět skvěle hrající Aleš, jenž porazí Poláka 3-1. Ještě naposledy se dostanou hosté do vedení. Staňa nenajde žádný recept na hru Nejedlého a prohraje hladce 0-3. Velice důležitý zápas pak sehraje Radek se Štaudem. Dvakrát v utkání odskočí, ale protivník vždy srovná. Rozhodne pátý set a v něm Radek vítězí 11-9. Když Aleš zdolá velmi dobře hrajícího Micheleho 3-1 a Josef stejným poměrem prohraje s Polákem, jde se do poslední várky zápasů za nerozhodného stavu. Veledůležitý bod připíše Radek, který přes zaváhání v koncovce druhé sady přehraje Nejedlého 3-1. Aleš potvrdí roli favorita se Štaudem (3-0) a máme dva pokusy na výhru. Josef s Michelem zahraje velice dobře, dorovná ztrátu z 0-2 na sety na 2-2, ale v poslední sadě je šťastnějším hráčem host z Kunštátu. A tak o všem rozhodne poslední zápas. Staňa suverénně ovládne první dva sety s Polákem, ovšem v tom třetím se karta obrací a nakonec opět rozhodne pátý set. V něm má od počátku navrch náš hráč, vede už 10-5, ale protivník odvrátí čtyři mečboly. Naštěstí ten pátý už Staňa uhraje, vítězí 11-9 a celkově tedy již podruhé za sebou bereme nejtěsnější výhru. Průběh duelu: 2:0, 3:3, 5:5, 7:7, 10:8.

RS II:

Souboj dvou prvních celků tabulky vyzněl jednoznačně pro hráče Šošůvky, kterým tak tři kolo před koncem soutěže stáčí k definitivě postupu do vyšší soutěže jediné vítězství. Déčko po porážce s Křetínem E bude hrát o konečné 11. až 14 místo se Suchým B.

Šošůvka D - Vísky A 16 : 2

Doležel Petr : 4,5 bodu
Šindelka Stanislav st. : 4,5
Zouhar Michal : 4,5
Šindelka Stanislav ml. : 2,5

Utkání s přímým konkurentem na postup se neslo od samého začátku v naší režii. V první čtyřhře sice Standa s Michalem nevyžijí ve třetím setu mečbol v souboji s Kambou a Čapkou, ale ten čtvrtý je plně v jejich režii (3-1). To Staňa s Petrem si bez vážnějších problémů poradí se Šlezingerem a Synkem 3-0. První dvouhra přinese dramatickou zápletku. Petr s Kambou prohrává 1-2 na sety, ale koncovky čtvrtého i pátého zvládne lépe než jeho soupeř a připíše důležitý bod. Zbývající naše trojice pak vyhrává suverénně 3-0. Standa porazí Čapku, Michal Šlezingera a Staňa st. Synka. První bod získají hosté až díky Kambovi, jenž porazí Standu 3-0. Jinak je to ovšem rychlá jízda hráčů Šošůvky, kteří vyhrávají většinou 3-0. Jen Petr má více práce s nejlepším hráčem hostů Šlezingerem, ale nakonec vyhraje 3-2. Právě Šlezinger uhraje pro Vísky i druhý bod, když porazí Standy ml. 3-0. A v posledním kole má tento hráč blízko i k další výhře, tentokrát se Staněm st. Náš hráč prohrává 1-2 na sety, ale nakonec se hraje rozhodující pátý, kde vítězí Staňa 11-9. Zbytek zápasů vyhráváme bez větších problémů, když je třeba vyzdvihnout Michala, jenž neztratí ve dvouhrách jediný set. Průběh duelu: 2:0, 6:0, 9:1, 12:2, 16:2.