Zpráva z utkání 17. kola OP mužů, neděle 15. dubna 2018

přečteno 134x,
16.4.2018

Sestava: Valach – Sehnal – Maňoušek, Musil, Wágner – Doležel, Fabiánek, Bezděk (57. Dvořáček), Knödl – Krátký, Nečas

Střelci branek: Doležel 2 a Krátký

Hned první jarní domácí střetnutí mohlo směle nést přívlastek klíčové. Do Šošůvky totiž zavítal celek z Doubravice, tedy jeden z přímých konkurentů v boji o záchranu v soutěži. No a po devadesáti minutách mohl do šaten odcházet výrazněji spokojeněji domácí celek. Nutno ovšem říci, že je výsledek poněkud zkreslující. I když měla Šošůvka rozhodně více možností ke vstřelení branky, tak své šance měli i hosté. To že nedosáhli ani na jeden přesný zásah lze přičíst výbornému výkonu brankáře Valacha, který zlikvidoval i pokutový kop a za celý zápas si nevybavím sebemenší moment, který bych mu vytknul. Za mě osobně muž zápasu. Jinak se totiž odehrávalo vyrovnané střetnutí, ve kterém měly silnější i slabší chvíle obě družstva tak nějak na střídačku.

Oproti utkání ve Skalici udělal trenér domácích několik změn v rozestavení hráčů a tak třeba Luděk Sehnal si snad poprvé v mužské kategorii zahrál na postu stopera. A změnou vzhledem k minulému zápasu byl i vstup do utkání. Ten se nám totiž mimořádně povedl. Již ve 3. minutě hezky zakombinujeme, Knödl posílá před bránu z levé strany střílenou přihrávku, kterou na zadní tyči dobíhá Doležel a z bezprostřední blízkosti bezpečně trefuje odkrytou bránu hostů, 1-0.
Domácí příznivci jsou natěšeni a očekávají další nápor našeho týmu, ale hra se spíše uklidní. Soupeře brzký inkasovaný gól nijak nezneklidní a Šošůvka se také bezhlavě nežene vstříc bráně Doubravice. K vidění je v těchto fázích spíš bojovnost a nepřesnost ve hře, než nějaké pohledné fotbalové akce. Důvod k potlesku mají diváci až v 19. minutě, kdy Valach vytáhne nad břevno jedovatou střelu z dvaceti metrů. Šošůvka hrozí největším nebezpečím díky rychlému Knödlovi. Ten ve 28. minutě zakombinuje s Nečasem a rázem běží z levé strany vstříc brankáři, ten však včas vybíhá a Michal už přes jeho tělo nedokáže míč procpat do sítě. Na druhé straně se o minutu později díky šťastnému odrazu míče dostane k zakončení uvnitř pokutového území hráč Doubravice, ovšem Valach jeho pokus dokáže vykopnout. Ale ve 33. minutě je zde největší možnost hostů v první půli. Ve středu hřiště ztratíme míč, následuje vysunutí útočníka po pravé straně a ten běží sám na Valacha. Jarda nás v tuto chvíli podrží a střelu dokáže s notnou dávkou štěstí vytěsnit těsně vedle svojí pravé tyče. Hra dostane v těchto chvílích spád a po průniku Knödla vznikne ve 36. minutě zmatek před bránou Doubravice, ale ani Nečas, ani Krátký míč do brány nedostanou. Naopak hned z protiútoku likviduje nepříjemnou střelu pozorný Valach. Poslední možnost úvodního dějství připraví ve 41. minutě opět Knödl. Po jeho přihrávce střílí pohotově ze sedmnácti metrů Bezděk, ale jeho nepříliš důraznou střelu dokáže gólman hostů udržet před brankovou čárou.

Začátek druhého poločasu může reprízovat úvod toho prvního. Po individuální akci se dostane ve 47. minutě až před brankáře Knödl, ale tísněný nakonec bránu míjí. Další minuty však patří soupeři. Ten získá územní převahu a není daleko od srovnání skóre. Ve 49. minutě zaváhá při zpracování míče Musil a na hranici „šestnáctky“ fauluje protihráče. Následně zahraný přímý kop zasáhne ruku Knödla a přesný rozhodčí Vafka (kterého musím pochválit za celý zápas, jelikož potvrdil, že zkrátka pískat umí) nařídil pokutový kop. Naštěstí exekutor hostů posílá míč k Valachově pravé tyči, tedy přesně do míst, které si k zákroku vybral i náš brankář a ten tuto střelu vyráží!!!! I po této ráně do psychiky se hosté dál pokouší o změnu stavu. V 52. minutě hlavičkuje po rohovém kopu osamocený protihráč vedle brány a v 55. minutě likviduje Valach další stoprocentní šanci osamoceně nabíhajícího hráče z levé strany. Po uplynutí hodiny hry je tak stále výsledek na vážkách. Naši hru pak oživí střídající Dvořáček a jsou to hráči Šošůvky, kteří se tlačí před bránu soupeře. V 60. minutě uvolní Sehnal nádherně Nečase, ten vyhraje sprinterský souboj s obráncem, ale těsně před zakončením předvede bek Doubravice skvělý obranný zákrok a míč ve skluzu Pavlovi zblokuje. Hosté se v této fázi duelu přestanou dostávat k nějakému vážnějšímu ohrožení brány, když jim obrovské problémy v rozehrávce způsobuje Fabiánek, který odvádí po celých devadesát minut velké penzum práce před naší obranou, která oproti minulému týdnu působí mnohem kompaktněji. Navíc dokážeme otevřenější hry hostů využívat k brejkovým akcím. V 71. minutě nasadí k náběhu po pravé straně Maňoušek, předloží míč před bránu Dvořáčkovi, ale v tu chvíli předvede fantastický zákrok brankář Doubravice, který Romanovu tutovku vyrazí. Rozhodnutí zápasu přinese 73. minuta, po rozehraném rohovém kopu z pravé strany vrací míč před bránu Krátký, snahu Sehnala o zakončení zastaví faulem obránce Doubravice a penaltu kope i domácí celek. K bílému puntíku se postaví Krátký, následně brankáře pošle k jedné tyči, míč k té druhé a vedeme 2-0.
A hned o minutu později je výsledek završen. Nečas, který během celého zápasu předváděl, proč celá léta patří k postrachům obran (zejména jeho schopnost udržet míč je ukázková), ideálně načasuje přihrávku na rozběhnutého Doležela, Petr postupuje rázem z pravé strany sám na vybíhajícího brankáře, kterého následně polovysokou střelou obstřelí, 3-0.
Poslední čtvrthodinka se tak spíše dohrává. Naši hráči bezpečně kontrolují hru, soupeř se sice snaží alespoň o korekci, ale když po průniku jejich hráče v 86. minutě, který po střele z levé strany bránu míjí, ani tentokrát neuspějí, je jasné, že poprvé v letošním ročníku udržíme čisté konto.

Příště: Tentokrát se hraje již v sobotu 21. dubna 2018 a to v Rudici. Začátek zápasu je naplánován na 16 hodin a odjezd je osobními automobily.

Mladší přípravka:
Blansko B – Šošůvka 13 : 10 (9 : 4) Odehnal Marek 7, Mikulášek David 2 a Potocký Ondřej
Blansko A – Šošůvka 20 : 2 (10 : 1) Odehnal Marek a Mikulášek David