Zpráva z utkání 24. kola OP mužů, neděle 3. června 2018

přečteno 145x,
5.6.2018

Sestava: Valach – Bezděk - Maňoušek, Musil (55. Baláž), Wágner - Doležel, Fabiánek, Krátký, Knödl (78. Šindelka) - Dvořáček, Sehnal

Branky: Grenar 3, Vybíhal 2, Kamenický, Kubín a Štěrba – Dvořáček 2

V poněkud na okresní soutěže v netradičním čase, kterým nedělních 19 hodin určitě je, jsme se představili na umělé trávě v Boskovicích proti místní rezervě. Ta vzala utkání docela prestižně a postavila se nám se sestavou doplněnou o hráče A týmu, když zejména Preč dokazoval, že rozdíl ve výkonnostních třídách je opravdu velký. Sice jsme dle výsledku vysoko prohráli, ale skóre je tentokrát hodně zkreslující. Oproti posledním zápasům jsme nepodali zas tak špatný výkon, zejména první půle byla poměrně vyrovnaná, ale nakonec se projevily větší zkušenosti hráčů Boskovic (především v zakončení), no a pak jsme si již tradičně neodpustili několik fatálních chyb v rozehrávce.

První poločas začne velice svižně a již ve 2. minutě se činí Valach, který likviduje střelu ze sedmnácti metrů. Na druhé straně odpoví o minutu později Krátký, ale také jeho pokus ze střední vzdálenosti skončí v rukavicích gólmana. První velká gólová možnost je k vidění v 7. minutě. Domácí se dostanou k zakončení uvnitř pokutového územní, ale Valach se blýskne reflexivním zákrokem a míč nohou vykopne. Ovšem v 11. minutě nezareagujeme na rychlé autové vhazování na naší pravé straně, následuje průnik po straně, centr před bránu a nabíhající protihráč s trochu štěstí dostane míč za záda Valacha, 1-0.
A v 16. minutě je ještě hůř. Wágnerovi se nepovede rozehrávka přímého kopu. Soupeř využije odraženého míče k bleskové protiakci a přečíslení končí střelou do poloodkryté brány Šošůvky, 2-0.
Je to škoda, jelikož domácí sice potvrzují, že hráči v jejich sestavě jsou fotbalově na výši, ale obdržené branky patří k těm lacinějším. Odpovědět můžeme ve 22. minutě. Fabiánek vysune na levé straně Knödla a jeho přesný centr končí u kopaček Sehnala. Bohužel Luděk v této vyložené šanci zaváhá a bránu ze sedmi metrů přestřeluje. Hraje se i nadále pro diváky velice pohledné utkání, kdy protivník dokáže těžit z naší nepřesnosti v rozehrávce, jelikož jejich přechod do útoku je opravdu na vysoké úrovni. Ve 32. minutě využijí Boskovice naší ztráty ve středu hřiště a Valach likviduje zakončení osamoceného útočníka domácích. A pak už přijde naše radost. Ve 33. minutě proniká po pravé straně Dvořáček, z rohu velkého vápna posílá vysoký míč před bránu a tenhle asi „nechtěný centr“ končí přesně v pravém horním rohu brány Boskovic, 2-1.
Bohužel v kontaktu vydržíme pouhou minutu. To nezachytíme náběh Preče, ten přihrává před bránu a neobsazený protihráč střelou z bezprostřední blízkosti vrací domácím dvougólový náskok, 3-1.
Ovšem máme připravenu odpověď a to vskutku parádní. Ve 37. minutě zakombinuje Knödl s Krátkým, následně se náš kapitán dostává z levé strany až před gólmana, akci vyšperkuje nezištnou přihrávkou na Dvořáčka a Roman doslova dovede míč do prázdné brány, 3-2.
Závěr první půle se nese ve znamení aktivity Boskovic. Ve 43. minutě je opět v permanenci Valach, když vyráží na roh střelu z jedenácti metrů, ale ve 45. minutě přesto inkasujeme. Domácí se protáhnou po levé straně, následuje centr před bránu, kde domácí útočník v pádu nadvakrát (když podruhé s největší pravděpodobností rukou) dostane míč do sítě, 4-2.

V úvodu druhého dějství se snažíme o zkorigování výsledku, ale zmrazí nás akce Boskovic z 51. minutě. Nedokážeme zachytit rychlý přesun hry od brány domácích a náběh domácího hráče na Valacha končí přesným obstřelem našeho brankáře, 5-2.
Je v podstatě rozhodnuto, jelikož se začíná projevovat lepší fyzická připravenost domácích, kteří tak poměrně v klidu kontrolují hru. Navíc si v 67. minutě neodpustíme další nepřesnost ve středu hřiště, které Boskovice využijí k přečíslení a Valach opravdu nemůže proti osamoceně zakončujícímu protihráči nic dělat, 6-2.
V 71. minutě má na hlavě svůj další gól Dvořáček. Naskočí si na centr z levé strany, ale brankář stačí na brankové čáře zasáhnout. Ještě větší možnosti máme o chvíli později. V 71. minutě se přes obránce prosadí Sehnal, je sám před brankářem, ale ten jeho následnou střelu vyrazí na rohový kop. A v 77. minutě dokonce gól dáme. To se hezky prokombinujeme až před bránu, Knödl může před gólmanem zakončovat, ale ještě přihrává Dvořáčkovi, ovšem bohužel do ofsajdu. A tak si vypijeme kalich hořkosti v závěrečné desetiminutovce. V 81. minutě se soupeř opět po sérii narážeček dostává do pokutového území, kdy akce končí přesnou střelou k tyči, 7-2.
A v 87. minutě dojde k hodně smolnému odrazu od našich hráčů a domácí najednou postupují ve dvojici na Valacha, což nemůže skončit jinak než gólem, 8-2.

Příště: I v dalším střetnutí se představíme na hřišti soupeře. Tentokrát nás v neděli 10. června 2018 čeká od 16:30 hodin již jistý vítěz okresního přeboru z Černé Hory.

Mladší přípravka: Šošůvka – Rájec B 11 : 4 (5 : 1) Žáček Jaroslav 4, Sychra Filip 2, Mikulášek David 2, Potocký Ondřej, Suchý Lukáš a Odehnal Marek
Šošůvka – Rájec A 6 : 14 (2 : 7) Odehnal Marek 5 a Mikulášek David