Informace - Články


FK Vysočany / Šošůvka A - SK Babice 1 : 3 (1 : 2)


1.B. třída JMKFS - 10.kolo

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 201x,
8.10.2018Sestava: Valach Jaroslav – Maňoušek Jiří, Beneš Michal, Hejč Tomáš, Ševčík Pavel (65. Musil Zbyněk) – Wágner Tomáš (85. Přibyl Martin), Doležel Petr, Torda Jan, Bezděk Luboš – Sychra Tomáš (54. Petržel Aleš), Sehnal Luděk

Branky: Torda Jan – Studený Jiří, Dobeš Jakub a Malíř Miroslav

Č.K.: Trávníček Lukáš (Babice)


V sobotu jsme v Šošůvce hostili soupeře z Babic, který útočí na ty nejvyšší příčky v tabulce. A při pohledu na základní sestavy si potvrdilo neblahé tušení z minulého týdne, že zranění nepustí do zápasu některé z hráčů. V podstatě jsme měli na hřišti více fotbalistů hrajících v loňském ročníku okresní přebor než 1.B. Ale zranění k fotbalu patří a zkrátka se s tím musíme vyrovnat. Na hřišti tak působili hosté kompaktnějším dojmem a po zásluze si odvezli tři body. Ovšem naši hráči nebyli daleko alespoň od remízy, když o vítězství se Babice strachovaly prakticky až do konce utkání.

Stejně jako minulý týden nám příliš nevyjde úvod zápasu. Babice nastoupí velice aktivně a již v 6. minutě jsou odměněni vedoucí brankou. To vznikne velký zmatek v našem pokutovém území, hned 2x dokážeme ve vyložené šanci cestu míči do sítě zahradit, ale třetí dorážka hostujícího hráče ze sedmi metrů je již úspěšná a tak záhy prohráváme, 0-1.
Protivník je samozřejmě povzbuzen a jeho rychlí hráči nám dělají neustále problémy. Naše fotbalisty pak brzdí značné procento nepřesností, které vracejí míče na kopačky hráčů Babic, jenž pak bleskově podnikají výpady směrem k naší bráně. Nedá se říct, že by šlo o vyložené šance, ale častokrát máme jen štěstí, když je poslední finální přihrávka nepřesná, nebo se naší defenzívě podaří včas zakročit. Jelikož sami nejsme v útoku nějak zásadně nebezpeční, odehrává se většina dění před naším pokutovým územím. Z převahy hostů pak rezultuje ve 24. minutě velmi povedená střela z devatenácti metrů, kterou Valach výborným zákrokem vytěsní mimo tři tyče. Ve 31. minutě se však obraz hry poněkud změní. Na přihrávku do pokutového území si naběhne Wágner, je podražen hostujícím hráčem a kope se penalta. Míč si na bílý puntík postaví Torda a bezpečně posílá míč k jedné tyči, zatímco brankář padá k té druhé, 1-1.
Rázem je vše jinak a začneme se více osmělovat a také hosté pochopí, že nejsou na hřišti sami. Zkrátka šance na konečný úspěch jsou rázem srovnané. Bohužel ve 38. minutě přijde naše ztráta ve středu hřiště, dlouhou přihrávku směrem k Valachově bráně se snaží „odklidit“ Ševčík, jenže k naší smůle posílá míč z levé strany přesně do nejnebezpečnějšího prostoru před bránu, kde je nejrychleji hostující Dobeš a vedle bezmocného Valacha bezpečně ranou z devíti metrů rozvlní síť FK podruhé, 1-2.
Místo snahy dohrát poločas za rovnovážného stavu tak jdeme do kabin s vědomím jednobrankové ztráty.

Druhá půle je dlouhé minuty taková nijaká. Hosté jsou běhavějším týmem, ale přece jen upustí od aktivní ofenzívy a spíše se snaží kontrolovat výsledek, což se jim také daří. Domácí fotbalisté si nějaký souvislejší tlak vytvořit nedokáží, tím pádem ani nějaké šance a tak přítomní diváci moc pohledného fotbalu nevidí. V 64. minutě nám však vysvitne šance. Soupeřův útočník je nachytán v ofsajdu, přesto naprosto zbytečně nastřeluje po odpískání míč na našeho brankáře, dostává druhou žlutou kartu a je jasné, že budeme hrát přesilovku. Hosté se okamžitě zatáhnou a rázem je to tým domácích, který převezme aktivitu. Ale moc nám to nejde. Nedokážeme vymyslet nic překvapivého, sice se konečně dokážeme dostat ke standartním situacím, ale jejich řešení a kvalita provedení za moc nestojí. Až v 70. minutě rozehraje přímý kop z levé strany Doležel, na míč si u vzdálenější tyče naskočí Sehnal, ale jeho hlavičku z pěti metrů dokáže brankář reflexivně vytěsnit nad břevno. Hosté spoléhají hlavně na rychlé protiútoky a po jednom z nich v 75. minutě zazvoní břevno nad brankářem Valachem. Čas nám utíká velice rychle, ale bohužel se definitivně rozhodne ještě před koncem zápasu. V 81. minutě zahrávají Babice přímý kop z devatenácti metrů, hostující hráč obstřelí přízemní ranou stojící zeď „venkem“, no a míč zapadne k levé tyči Valachovy brány, 1-3.
V závěru se ještě snažíme, ale hosté nás k ničemu zásadnímu nepustí, sami nikam nespěchají a tak si po závěrečném hvizdu rozhodčího odvezou do Babic cenné tři body.Příště: V případě nadcházejícího zápasu došlo ke změně. V Dražovicích budeme hrát již v sobotu 13. října od 15:00 h. Odjezd bude upřesněn.Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvekhttp://www.sosuvka.com - Informační server obce Šošůvky