Informace - Články


Tatran Kohoutovice - FK Vysočany / Šošůvka A 2 : 5 (2 : 1)


1.B. třída JMKFS - 14. kolo

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 358x,
17.6.2019Sestava: Konečný David (46. Valach Jaroslav) – Bezděk Luboš, Beneš Michal, Wágner Tomáš, Škvarenina Libor (74. Šebela Martin) – Petržel Aleš, Doležel Petr, Torda Jan, Hejč Jiří – Sychra Tomáš, Krátký Marek (56. Hejč Tomáš)

Branky: Kajanovič Adam a vlastní – Torda Jan, Krátký Marek, Sychra Tomáš, Hejč Tomáš a Bezděk Luboš


Netradičně v sobotním dopoledni zakončili sezónu hráči našeho áčka. Do Kohoutovic nejeli rozhodně v roli favorita a ve chvíli, kdy se ještě v průběhu prvního poločasu dostali domácí do dvougólového vedení, tak by našemu konečnému úspěchu věřil asi málokdo. Ovšem skvěle takticky zvládnutá druhá půle přinesla v našem podání hned čtyři branky a tím i tříbodový import, který nám v konečném účtování zajistil výborné 6. místo v tabulce.

Domácí mužstvo Kohoutovic má tým složený z mladých fotbalistů, což byl aspekt, který ve spojení s poměrně rozlehlou hrací plochou i velkým teplem, přece jen mohl vzbuzovat u našich hráčů respekt. Ovšem od úvodních minut se v nijak závratném tempu nehraje. Domácí jsou sice možná o nějaké to procento častěji u míče, ale sami si žádnou šanci vypracovat nedokáží. Tu jedinou jim nabídneme v 7. minutě sami, když po naší lehké ztrátě ve středu hřiště zakončuje před bránou hráč Kohoutovic, ale z deseti metrů bránu míjí. Fotbalisté FK se snaží prosadit především díky rychlosti Sychry, máme několik náznaků dobře rozběhnutých akcí, ale k vážnějšímu zakončení to nevede. Smolný okamžik si pak prožijeme ve 24. minutě. Po průniku hráče Kohoutovic z levé strany následuje přihrávka před bránu a vracející se Bezděk si srazí míč do vlastní sítě, 1-0.
Ve 32. minutě pak může být ještě hůř. Naši hráči rozehrávají přímý kop na polovině hřiště, soupeřův hráč stojící snad tři metry od místa přestupky zasáhne cíleně do naší rozehrávky, rozhodčí k údivu všech nechá pokračovat ve hře a nabíhající útočník běží z levé strany vstříc Konečnému. Toho sice obstřeluje, ale míč se naštěstí odrazí od tyče. Hra je v této fázi z naší strany nervózní a doplatíme na to ve 37. minutě. Necháme příliš prostoru záložníkovi Kohoutovic, ten střílí z dvaceti metrů a trefuje přesně pod levý horní roh Konečného brány, 2-0.
V tu chvíli to s námi nevypadá dobře, ale hned ve 38. minutě dochází ke změně stavu v náš prospěch. Sychra unikne obraně, je faulován v pokutovém území a kope se penalta. Míče se ujme Torda a bezpečně posílá svoji střelu z bílého puntíku k jedné tyči, zatímco gólman skáče k té druhé, 2-1.
Ve zbývajícím čase prvního dějství jsme následně aktivnějším týmem, ale bez jakéhokoliv náznaku zakončení.

Do druhého poločasu oba týmy vymění gólmany a první má práci ten náš. Ve 49. minutě se na něj řítí z pravé strany útočník, ale Valach včas vybíhá a tuto možnost likviduje. V 51. minutě má možnost se předvést i nový brankář domácích, ale k naší velké radosti bez valného úspěchu. Sychra vybojuje na polovině soupeře míč, předloží jej Doleželovi, ten posouvá rychlou příhrou na Krátkého, no a Marek z devatenácti metrů pohotovou střelou přehazuje špatně postaveného gólmana Kohoutovic, 2-2.
Srovnání domácí dokonale zaskočí a najednou nevědí co hrát. V defenzívě pracujeme pozorně, výborně vyplňujeme prostory a dokonale tak eliminujeme kombinační hru domácích. V 55. minutě můžeme výsledek otočit. Škvarenina naběhne na levou stranu, posílá perfektní centr před bránu na volného Petržela, bohužel Alešovi se nepovede první dotek a tak i když se ještě dostane k zakončení, míč končí mimo tyče brány soupeře. V 57. minutě zahraje rohový kop z pravé strany Bezděk, ve vzduchu se prosadí k hlavičce Torda, ovšem bránu míjí. V druhé půli hrajeme velice dobře pozičně, a ačkoliv mají Kohoutovice šikovné hráče, před bránou jsou to hráči FK, kteří jsou nebezpeční. Definitivní obrat se nám povede v 64. minutě. Jirka Hejč vyšle na levé křídlo rozběhnutého Škvareninu, Libor „posadí“ svůj centr dokonale na hlavu Sychrovu, aby následně cestu míče z Tomášovy hlavy zastavila až síť, 2-3.
Domácí jsou čím dál tím více nervóznější a tak poměrně bezpečně svoje těsné vedení hlídáme. Až v 77. minutě se protáhne naší obranou záložník Kohoutovic, ale ze čtrnácti metrů míří mimo pravou tyč. S přibývajícími minutami jsme blíž a blíž cennému vítězství, ale nakonec se ani nemusíme o tři body strachovat až do konce. V 86. minutě zahraje rohový kop z levé strany Doležel, na přetažený centr si na vzdálenější tyči naskočí Tomáš Hejč a z blízka bezpečně posílá míč do sítě, 2-4.
Pro domácí to ještě ale není konec. V 90. minutě se k přímému kopu na pravé straně ze vzdálenosti jednadvaceti metrů postaví Bezděk, aby přízemní střelou vyslanou k pravé tyči „vyškolil“ domácího brankáře popáté, 2-5.
Závěrečný hvizd rozhodčího pak jen stvrdí naše konečné umístění v horní polovině tabulky se ziskem 39 bodů.Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvekhttp://www.sosuvka.com - Informační server obce Šošůvky