Informace - Články


Informace pro občany nad 80 let


očkování proti covidu-19

Anna Ševčíková,
Příspěvky,
přečteno 429x,
15.2.2021Vážení obyvatelé Jihomoravského kraje,
registrační a rezervační systém očkování byl spuštěn v době, kdy některá očkovací místa našeho kraje teprve vznikala. Tento fakt způsobil, že mnoho z vás stojí frontu v několika očkovacích místech, zatímco jiná místa budou mít podstatně víc volno. Pokud vám bude vyhovovat jiné očkovací místo s kratší frontou, klidně si jej můžete zvolit tak, že provedete celou registraci znovu. Nemusíte se bát, že byste ztratili místo ve frontě. Systém vybírá striktně podle věku a pouští starší napřed bez ohledu na to, kdy se registrovali. Své preferované očkovací místo můžete měnit klidně opakovaně, pokaždé je k tomu však potřeba provést znovu celou registraci.
Volné termíny na další týden budou vyhlašovány vždy před víkendem. Lidem na řadě přijde upozorňující sms, že si mohou vybrat volný termín. Pokud si upozornění nevšimnou a rezervaci neprovedou, nemusí se obávat. Systém je zařadí zpátky na přední místa ve frontě podle věku a budou mít šanci příště. Tuto šanci každý dostane celkem třikrát. Pokud však někdo neprovede rezervaci ani na třetí pokus, systém vyhodnotí, že o očkování už nemá zájem, a vyřadí jej z fronty a registrace.  


Očkovací místo Nemocnice Boskovice zahájilo vakcinaci seniorů 80+. Bylo naočkováno asi 250 seniorů za týden. Dnes (pondělí 15. 2. 2021) byla otevřena rezervace termínů pro dalších 240 občanů. Čekací doba na termín očkování je momentálně max. 7 dnů. Je nutná registrace na portálu MZČR, kde si senioři vyberou očkovací místo. Pokud již mají vytvořenou registraci např. do Blanska nebo Vyškova a chtěli by na jiné místo, tedy např. do Boskovic, musí se vytvořit úplně nová registrace a původní automaticky zaniká - https://www.mzcr.cz/.

Je potřeba, aby naši senioři požádali o pomoc s registrací svoje rodinné příslušníky.
V případě zájmu (např. nemožnost elektronické registrace) se mohou prostřednictvím obecního úřadu (tel. 516 435 208 nebo e-mail: obecniurad@sosuvka.com) obrátit na MUDr. Barboru Špičákovou ze Šošůvky, která s registrací vypomůže.Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvekhttp://www.sosuvka.com - Informační server obce Šošůvky