Zpráva z utkání 23. kola okresního přeboru mužů

přečteno 869x,
23.5.2010

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Nemeškal, Petlach Radek, Bezděk – Musil (79.Klemsa), Kuchař (58.Sehnal), Petlach Mirek (73.Mikulášek Michal), Knödl – Doležel, Zouhar Roman

Střelci branek: Petlach Mirek – Měcháček, Bělehrádek a Lepka

Kdo z příznivců navštívil utkání našich hráčů s Boskovicemi a přišel i tentokrát, tak si musel připadat na střetnutí dvou naprosto rozdílných družstev. Hráči Šošůvky totiž dnes naprosto zklamali. Při vší úctě k soupeři si myslím, že se v Šošůvce v této sezóně určitě představili mnohem kvalitnější protivníci. Jenže náš dnešní výkon na Lysice, které také nepředvedly nic extra oslnivého, prostě nemohl stačit. Soupeři k zasloužené výhře stačilo pozorně bránit, ale hlavní rozdíl byl v důrazu a pohybu jeho hráčů. To našim dnes chybělo.

Už úvodní minuty naznačily, že něco není v pořádku. Chvílemi se snad mohlo i zdát, že se našim hráčům ani nechce hrát. Takže se osmělili hosté. V 9. minutě prudká střela jejich hráče z dvaceti metrů jen těsně minula levý horní roh naší brány. Jinak toho však k vidění moc nebylo. Nezaujatý divák by jen těžko hádal, že jde o souboj celků z horních pater tabulky okresního přeboru. První větší vzrušení přišlo ve 25. minutě a bylo hned gólové. Po dlouhém nakopnutém míči směřujícímu k naší bráně se nedohodl Ivan Zouhar s Valachem, mezi ně vběhl útočník a došlo ke kontaktu s naším brankářem. Rozhodčí nařídil penaltu, kterou hráč soupeře naprosto bezpečně proměnil, 0-1.
Nám se však povedlo velice rychle odpovědět. Ve 30. minutě zahrával Doležel rohový kop z pravé strany, tečovaný míč přistál u Mirka Petlacha a ten z deseti metrů namířil přízemní střelu přesně k levé tyči, 1-1.
Ve 34. minutě mohl soupeř výsledkově opět utéct. Jejich záložník se proháčkoval hned mezi čtyřmi našimi hráči, ale mířil jen do náruče brankáře Valacha. Na druhé straně přinutila diváky k potlesku situace ze 41. minuty. Mirek Petlach hezky vysunul Knödla, ten unikl po levé straně, ale jeho následnou tvrdou střelu ze třinácti metrů brankář zneškodnil. Ale to bylo tak vše, co podprůměrná první půle nabídla.

Začátek druhé půle začal zostra. Již ve 46. minutě si na Musilův centr z pravé strany naběhl Roman Zouhar, ale v těžké pozici branku přestřelil. Blíže ke gólu byl náš útočník v 53. minutě. Vyskočil nejvýše na Kuchařův centr od brankové čáry, ale těsně minul levou tyč. V těchto fázích se zdálo, že ač naše hra měla daleko k ideálu, tak že bychom se přece jen mohli prosadit. Velkou šanci měl v 60. minutě Sehnal. Narazil si míč s Mirkem Petlachem, ale z deseti metrů mířil jen do brankáře. Bohužel se hned za minutu měnilo skóre na druhé straně. Nechali jsme příliš prostoru soupeři při rozvinutí akce po jeho pravé straně, a až se záložník Lysic ocitnul sám před Valachem, bylo už na všechno pozdě. Střelou vedle našeho brankáře k levé tyči poslal hosty do vedení, 1-2.

Fotbalisté Šošůvky se sice snažili opět o bleskové vyrovnání. Ale ani pokus Musila v 65. minutě i o chvíli později Doležela k úspěchu nevedl. V 68. minutě se Lysice podruhé vážněji dostaly ve druhé části k naší brance a podruhé skórovaly. Na rohový kop zahraný „na krátko“ nikdo z našich nezareagoval, střelu soupeřova hráče z dvaadvaceti metrů Valach neudržel a úplně volný protihráč měl jednoduchou úlohu poslat míč z „malého vápna“ do sítě, 1-3.
V 70. minutě nás mohl vrátit do zápasu Musil, ale ze šesti metrů hlavičkoval nad břevno. A pak už to byla z naší strany spíš křeč. V 77. minutě mohli hosté dokonce přidat další branku, ale nedokázali využít velkého zmatku před Valachem. Závěrečné minuty se spíše dohrávaly. Soupeř pozorně bránil a nějaké komplikace si už nepřipustil.

Těžko se takový zápas hodnotí. Fotbal to byl slabý z obou stran, Lysice tomu šly více naproti a proto vyhrály. I když si nemůžu odpustit poznámku, že dnes vyhrál jednooký nad slepým.

Příště: V neděli 30. května zajíždí naši fotbalisté do Olomučan. Utkání začíná v 16:30. Odjezd autobusu je stanoven na 15:15. Zveme všechny příznivce.

Žáci: Lipovec – Šošůvka odloženo pro nezpůsobilý terén na 5. 6. 2010

Příště: Šošůvka – Vavřinec - neděle 30. 5. v 10:00 v Šošůvce