Zpráva z utkání 13. kola okresního přeboru mužů - 2. 11. 2014

přečteno 867x,
3.11.2014

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Baláž (75. Nemeškal), Odehnal (57. Dvořáček), Bezděk – Kuchař, Šebela, Zouhar Roman, Knödl – Krátký, Sehnal

Střelci branek: Zouhar Roman a Krátký – Sehnal 2, Pernica, Nejezchleb a Vymazal

Poprvé v letošní sezóně naši fotbalisté „padli“ na domácí půdě. Stalo se tak v rámci 13. kola v souboji s Rudicí. Nutno říct, že dost zbytečně. V první půli jsme byli lepším celkem, měli šance, ale doplatili na mizernou koncovku. To soupeř se v podstatě jen dvakrát dostal do nebezpečné blízkosti Valachovy brány a dokázal využít propustnosti naší defenzívy ke stoprocentní produktivitě. Druhý poločas už byl z naší strany hodně křečovitý. Hosté umně drželi míč, pozorně bránili, využívali každé možnosti k útoku a celkem bez nějakých větších obtíží dovedli zápas k úspěšnému konci.

Utkání pro nás nezačalo vůbec dobře. Již v 5. minutě jsme nechali příliš mnoho prostoru ve středu hřiště, následovala přihrávka na neobsazeného útočníka Rudice, který bez větších problémů prošel až k Valachovi a vedle našeho vybíhajícího brankáře zamířil k levé tyči, 0-1.
Naše hráče to ovšem nikterak nedeprimovalo a snažili se o brzké srovnání. Po celý první poločas jsme měli více ze hry a dokázali řádně větrat soupeřovu obranu. Jenže dlouho nám chyběla finální přihrávka. Až ve 14. minutě centruje z pravé strany Krátký a naskakující Sehnal hlavičkuje v záklonu nad bránu. Protivník měl poměrně rychlý přechod do útoku a i v malém počtu dělali ofenzivní hráči Rudice problémy naší obraně, která v neděli nestála na zrovna pevných nohách. Ve 24. minutě se ovšem naši příznivci dočkali. Po centru Bezděka vyrazil gólman míč jen do chumlu hráčů před sebou, obrana si neporadila s odkopem a dobíhající Roman Zouhar prostřelil z dvanácti metrů vše před sebou, 1-1.
Byli jsme nadále aktivnější, jenže dost často jsme kazili přihrávky, které mohli vést k vážnějšímu ohrožení brány soupeře. Ve 33. minutě jsme měli blízko ke druhé brance. Po akci na levé straně, přihraje Roman Zouhar Bezděkovi, ten vnikne s míčem na kopačce do „vápna“, ale svoji následnou prudkou střelu pošle do dosahu brankáře, který ji tak může, i když s velkými problémy, vyrazit na roh. O minutu později nám soupeř ukáže jak nakládat s gólovou možností. Opět si počínáme naprosto nedůrazně při obsazování protihráčů, útočník Rudice se následně protáhne až před Valacha, kterého přízemní střelou prostřelí, 1-2.
Ani tato nepříjemná situace příliš nezmění dění na hřišti. Pokračujeme v nátlakové hře a ve 38. minutě se předvede brankář Rudice, který zlikviduje prudkou střelu Krátkého ze třinácti metrů. Ještě větší možnost má náš útočník ve 43. minutě. Obránce mine míč a Marek postupuje z pravé strany na brankáře. Bohužel jeho následná přízemní střela jen proletí kolem levé tyče.

Druhá půle z naší strany nenavázala na první dějství. Hosté zlepšili defenzívu, dokázali narušovat naše akce a náš nápor z prvního poločasu zmizel v nenávratnu. Útočníci hostů dokázali podržet míč a čím dál víc hrozili před bránou Šošůvky. V 53. minutě navíc Rudice zvýšila svůj náskok. Tvrdou střelu z patnácti metrů vyrazí Valach před sebe, vznikne zmatek, ve kterém jsou hosté důraznější a celou akci zakončí poměrně snadnou dorážkou ze dvou metrů útočník Rudice, 1-3.
Nervozita na našich kopačkách dostupuje vrcholu a protivník nemá s udržováním svého náskoku nějaké zásadní problémy. V 60. minutě má kontaktní gól na kopačce Sehnal. Po centru Bezděka se však Luďa před brankářem dobře nezorientuje a svůj „volej“ pošle nad bránu. V 67. minutě navíc znovu inkasujeme. Do naší rozhozené obrany letí centr, Valach se srazí s Balážem a hráč Rudice nemá mnoho práce s tím, poslat míč z osmi metrů do poloodkryté brány, 1-4.
Je v podstatě rozhodnuto, ale ke cti našim hráčům slouží to, že i za tohoto stavu nerezignují. Odměnou jim je gól ze 76. minuty. Kuchař se uvolní na pravé straně, adresuje přesnou přihrávku Krátkému, který zamíří pohotovou ranou z jedenácti metrů k levé tyči, 2-4.
Jenže víc nám soupeř nedovolí, a i když se dál tlačíme před bránu, tak gólman hostů nemusí ukázat žádný zázračný zákrok, ke kterému bychom ho donutili. Obrana hostů pracuje spolehlivě a v nastaveném čase se Rudice ještě jednou prosadí. To protiútok do naší otevřené obrany zakončí centr z pravé strany, na který Valach nedosáhne, osamocený protihráč pošle z bezprostřední blízkosti míč do sítě a ukončí tak náš dnešní zmar, 2-5.

Příště: Závěrečným utkáním kalendářního roku 2014 bude předehrávka 14. kola, ve které se v neděli 9. 11. 2014 utkáme v domácím prostředí s Olešnicí. Začátek utkání je stanoven na 14:00 a samozřejmě zveme i na toto poslední střetnutí všechny příznivce.