21. - 22. kolo krajské soutěže + okresní soutěže

přečteno 686x,
25.3.2019

KS I:

Závěrečná dvě utkání jsme odehráli v hernách prvních dvou celků tabulky a zároveň okresních protivníků. Bohužel jsme na překvapení nedosáhli a tak v konečné tabulce KS I končíme na 5. místě, což lze ovšem považovat při vyrovnanosti čela tabulky za úspěch.

KST Blansko B – TJ Šošůvka A 10 : 6

Bezděk Luboš : 3,5 bodu / 4 dvouhry
Kutil Libor : 1,5 / 4
Cetkovský Martin : 1 / 3
Dvořák Leoš : 0 / 3

V Blansku zahájíme čtyřhry výborně. Luboš s Liborem si hladce ve třech setech poradí s párem Adam Zukal – Kaluža (3-0) a dobře rozehrají svůj zápas také Jirka s Martinem, kteří brzy vedou 2-0 nad párem Svoboda – Michal Petr. Bohužel se pak karta obrátí a nakonec prohraje naše dvojice 2-3. V první dvouhře nastoupí Luboš proti Kalužovi, se kterým již odehrál spoustu zápasů a tentokrát je to jednoznačná výhra našeho stolního tenisty (3-0). Na velezkušeného Svobodu pak nestačí Libor a uhraje jen jeden set (1-3). V dalším zápase pak Martin dožene dvousetovou ztrátu v zápase s Adamem Zukalem, v pátém setu odvrátí dva mečboly a nakonec vyhraje 12-10 (3-2). Jirka pak nestačí na hru mladého Petra (1-3). V očekávaném zápase pak Luboš ztratí se Svobodou v dramatické koncovce první set (13-15), hráč Blanska je pak nahoře a ovládne i další dvě sady (0-3). Hladkou výhru s Adamem Zukalem připíše Libor (3-0) a srovná tak stav na 4-4. Ovšem druhý pětisetový zápas již Martin nezvládne a prohraje s Petrem 2-3. Jirka pak nenajde protizbraň na hru Kaluže (0-3) a rázem ztrácíme. Luboš sice přehraje hladce Adama Zukala 3-0, ale Libor nestačí na Petra 1-3 a v opět v pěti setech hrající Martin prohraje s Kalužou 2-3. Vyrovnané sety pak se Svobodou hraje Jirka, ale koncovky všech tří jdou za hráčem Blanska (0-3). Náš poslední bod pak uhraje Luboš, jenž v pěti setech udolá Petra (3-2), ale jelikož Libor prohraje stejným poměrem (tedy 2-3) s Kalužou je výsledek zápasu uzavřen. Průběh duelu: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:5, 9:5, 9:6, 10:6.

STK Zbraslavec A – TJ Šošůvka A 10 : 6

Obalil Jiří : 1 / 3
Cetkovský Martin : 0 / 3

V závěrečném utkání celé sezóny se postavíme již jistým vítězům ze Zbraslavce. A začneme dobře. Luboš s Liborem přehrají ve vyrovnaném zápase Radima Křepelu s Petrem Krásou ml. 3-1. Stejně jako v Blansku hrají ve druhé čtyřhře na pět setů Jirka s Martinem. A bohužel i tentokrát neúspěšně, když prohrají s dvojicí Pačinek – Těžký 2-3. Úvodní dvouhra je nesmírně dramatická. Luboš ztratí s Křepelou první dva sety shodně 9-11. Pak ale přeje štěstí Lubošovi, který odvátí i dva mečboly, aby zbývající sety vyhrál 12-10, 11-9 a 15-13, celkově tedy 3-2! V zápase mladíků pak Libor uhraje s Krásou jen jeden set a to na úspěch stačit nemůže (1-3). Zabojuje však Jirka. Jeho utkání s Těžkým se natáhne na pět setů a v tom posledním je úspěšnější hráč Šošůvky (3-2). O srovnání stavu se pak postará domácí jednička Pačinek jenž ve třech setech přehraje Martina. Druhé kolo dvouher začne Luboš další pětisetovou bitvou. S Krásou prohrává 1-2 na sety, ale dokáže průběh duelu otočit ve svůj prospěch (3-2). Naše vedení poté navýší Libor. Ten sice prohraje úvodní sadu s Těžkým, ovšem poté je lepším hráčem a po zásluze bere výhru 3-1. V dalším utkání pak Jirka vzdoruje Pačinkovi jen v první sadě, kterou prohraje 11-13, pak už je zápas záležitostí favorita (0-3). No a podobně si vede Martin v duelu s Křepelou. Vyrovnané sety, ale přesto porážka 0-3. Ještě jednou se dostaneme do vedení. Luboš sice v zápase s Těžkým ztratí vedení 2-0 na sety, ale rozhodující pátý opět zvládne (3-2). Libor pak hraje s Pačinkem hodně podobný zápas jako před ním Jirka. Vyrovnaná první sada s koncovkou pro hráče Zbraslavce a pak vcelku jasný průběh (0-3). V následujícím zápase pak přes veškerou snahu neuhraje Jirka ani set na Křepelu a domácí jdou do vedení. To ještě podtrhne Krása, který porazí Martina. Toho zápasu je škoda, jelikož Martin vede 2-1 na sety, ale čtvrtý i pátý set získá hráč domácích (2-3). V souboji jedniček pak Luboš prohraje 1-3 s Pačinkem, což zamrzí, jelikož tento zápas byl rozhodně hratelný. A definitivu výsledku dá utkání mezi Křepelou a Liborem. Libor sice vyhraje úvodní sadu, ale pak už se daří více jeho soupeři, i když třetí a čtvrtá sada skončí shodně 10-12, celkově tedy 1-3. Průběh duelu: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5, 5:5, 5:6, 10:6.

Okresní soutěže ve stolním tenisu

Béčko remizovalo ve Křetíně a zamotalo tak situaci v souboji celků hrajících o postup. V Letovicích pak v oslabené sestavě na soupeře nestačilo.
Céčko dosáhlo na své první vítězství v soutěži, když přehrálo sousední Vysočany.
Déčko se rozloučilo vysokou porážkou v Boskovicích.
Éčko nezvládlo přímý souboj o 10. místo tabulky s Velenovem.