Znak obce a Nazev obce

Dnes je úterý
6. prosince 2022, 49. týden
svátek má Mikuláš, zítra Ambrož

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 15327
Jaro

 10753
Léto

 10605
Podzim

 10007
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

OP: SK Jedovnice - FK Vysočany / Šošůvka 3 : 3 (3 : 3)


6. kolo okresního přeboru, 10. 9. 2022

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 149x,
11.9.2022Sestava: Piňos Lukáš – Svoboda Dixie, Hloch Marek, Dvořák Antonín, Wágner Tomáš – Maňoušek Jiří, Němec Libor, Bezděk Luboš (65. Hejč Jiří), Grmela Miroslav, Kadlec Matěj – Krátký Marek

Branky: Mlčoušek Michal, Pernica Viktor a Janíček Tomáš – Maňoušek Jiří, Bezděk Luboš a Němec Libor (p.k.)

Č.K.: Galita (Jedovnice)


V sobotním odpoledni zavítali naši fotbalisté do nedalekých Jedovnic, kde je před velice solidně zaplněným areálem u Olšovce čekal domácí tým. Našemu soupeři se start do soutěže úplně nevyvedl a tak se dala čekat ze strany Jedovnic touha po výhře od prvních vteřin. Ovšem to, co se dělo v samém úvodu, předčilo očekávání všech. Ten kdo přišel na hřiště po odehrané šesté minutě, jen nevěřícně koukal na dvě velké dvojky zářící ze světelné tabule. V dalším průběhu přece jen oba celky ze střelecké pohotovosti slevily, ale přesto bylo k vidění utkání nadprůměrné okresní úrovně, které drželo přítomné osazenstvo v napětí až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Ten nakonec znamenal dělbu bodů a z pohledu nezaujatých zřejmě i zaslouženou.

Úvod zápasu přinese rychlý sled událostí. Již ve 2. minutě se svým důrazem na pravé straně prosadí fotbalista domácích přes naši obranu, aby následně obstřelil vybíhajícího Piňose, 1-0.
Ještě neutichne ani radost soupeřových příznivců a už je zde akce na druhé straně. Bezděk najde v dobré pozici Krátkého, jeho střelu sice brankář dokáže vyrazit, ale pouze k Maňouškovi a ten, i s nechtěnou pomocí tečujícího obránce, skóre bleskově srovná, 1-1.
Nerozhodný stav však trvá jen do 5. minuty. Po centru z levé strany střílí zády k brance z hranice „šestnáctky“ domácí Pernica, míč nabere až neuvěřitelnou trajektorii a zapadne dokonale za záda bezmocného brankáře Piňose, 2-1.
Strhující úvod však pokračuje. V 6. minutě najde přihrávka z levé strany před pokutovým územím Bezděka, ten si míč připraví a poté z devatenácti metrů parádně obstřelí gólmana Jedovnic, 2-2.
Na světelné tabuli svítí rázem 2-2 a to je chvíle, kdy si obě defenzívy řeknou dost… Ne že by se ubralo na tempu, to je nadále na okresní přebor poměrně vysoké, ale už to není v obranách „průchoďák“. Na tomto konstatování může hodně změnit 25. a 26. minuta. To jsou chvíle, kdy se hned 2x v krátkém sledu řítí na brankáře osamocený Maňoušek, jenže ani jednou náš kapitán nedokáže na brankáře vyzrát a roli „chladnokrevného střelce“ odmítne. Na druhé straně se prosadí domácí. Ve 34. minutě nepokryjeme po rozehraném přímém kopu domácího Janíčka a ten hlavičkuje mimo dosah brankáře FK, 3-2.
Ještě do poločasu se snažíme o další srovnání a vyjde nám to až v poslední chvíli. Ve 45. minutě si naběhne do „vápna“ Kadlec, domácí obránce si počíná hodně nešikovně, když jej zbytečným skluzem pošle k zemi a kope se penalta. S tímto typem standartní situace nemívá zkušený Němec problémy a do šaten se tak jde za nerozhodného stavu, 3-3.

Druhý poločas už další gólový přídavek nepřinese. Ne že by se o to oba celky nesnažily, ale obrany jsou o poznání jistější a tak i když se hraje zajímavý fotbal, s náznakem dobře rozehraných akcí, o „tutových“ šancích se moc hovořit nedá. Domácí mají menší územní převahu, ovšem jsme schopni šikovně zakombinovat, ale do rizika nikdo jít nechce. Hraje se převážně v uctivé vzdálenosti od obou branek. Více vzruchu přinesou až závěrečné minuty. V 78. minutě běží sám na bránu Hejč, který je dvacet metrů od brány zastaven nedovoleně domácím obráncem. Ten za svůj zákrok vidí červenou kartu a hrajeme přesilovku. Ovšem opticky to zas tak moc neznamená. Domácí mohou dokonce i v deseti jít znovu do vedení, když v 83. minutě střelu jejich hráče z přímého kopu zastaví břevno Piňosovy brány. Na druhé straně může v 89. minutě rozhodnout Krátký, ale jeho ránu z úhlu likviduje domácí brankář. A jelikož víc se toho už nestane, rozejdou se oba sobotní rivalové smírně.


Příště: V dalším utkání nás čeká derby dvou celků hrající do minulé sezóny krajské soutěže. V hodovou sobotu 17. září 2022 přivítáme na hřišti v Šošůvce soupeře z Lipovce. Začíná se od 16:15 h., takže zveme na tento atraktivní duel všechny příznivce.Mládež (Šošůvka + Vysočany + Sloup)

Mladší dorost:
Lipovec/Ostrov - Š+V+S 1 : 14 (1 : 7) Nesrovnal Adam 6, Sychra Kryštof 3, Doležal Ondřej 2, Hejč Václav, Hejč Miroslav a Matoušek Martin

Mladší žáci:
Boskovice C - Š+V+S 6 : 2 (3 : 2) Žilka Deniel 2

Starší přípravka:
Bukovinka - Š+V+S (A) 4 : 2 (3 : 0) Krška Jan a Pernica Jan
Blansko - Š+V+S (B) 5 : 10 (3 : 5) Zouhar Josef 5, Hrymut Roman 3 a Přikryl Šimon 2
Blansko - Š+V+S (A) 10 : 4 (4 : 2) Rak Štěpán, Doležel Štěpán, Ondroušek Felix a Šváb Jakub
Bukovinka - Š+V+S (B) 5 : 8 (3 : 2) Zouhar Josef 4, Hrymut Roman 2 a Nečas Jan 2Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.775 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster